Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Olds 442 '69 W-30 °°°°°°°GOTOV°°°°°°
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Shmeegy

Član od: 09 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Sij 17, 2008 10:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I kak da ga spustim? Znam da sam dosadan, ali... Rolling Eyes

Član od: 02 Svi 2007
PorukaUpisano: Čet Sij 17, 2008 4:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ufff...shto su ga zakomplicirali Rolling Eyes
Taj MPC mi se cini dosta detaljan...jer Revell, naprimjer, te ovjese obicno ima u jednom komadu, dva najvise...ovdje ima dijelooovaaa...ko na pravom autu Surprised Laughing
Anway, moram priznati da nikad dosad nisam "spustao" maketu ali sam vidio razne principe online...
Kao prvo, mislim da ti se ovi novi kotaci nece moci tako lako okretati lijevo-desno pa da ne brines previse o tome Wink
Dalje, mislim da je najbolje na prednjem ovjesu staviti one upper control arms vishe u wheel archeve...dakle skalpelom produbi vrhove njihovih lezista za nekoliko milimetara na svakom wheel archu tako da control arms sjednu u njih neshto vishe...a poshto se cijeli prednji ovjes nadogradjuje od toga, automatski bi cijela stvar trebala biti povisena u wheel archu, dakle podnica blize tlu kad stavis kotache...
U tom slucaju ce vjerojatno i ostali dijelovi trebati nekakvo skracivanje da bolje legnu na svoje mjesto (npr. amortizeri i opruge koje mozes i sam napraviti from scratch)...
Nadam se da si koliko toliko shvatio shta hocu reci...trenutno nemam photoshop na kompu pa ti ne mogu na sastavnici zaokruziti na shta mislim...uostalom, mozda nisam u pravu...ne garantiram da ce to funkcionirati Embarassed Ovo je samo ideja, mozda netko ima bolju???
I straznji ovjes za sada prepushtam drugome...nemam neku ideju shta bih s tim jer ako previse zabijes osovinu u podnicu onda ti se nece dobro na nju spajati driveshaft, tj. bit ce savinut prema gore Sad

PorukaUpisano: Čet Sij 17, 2008 5:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dogovorio sam se s low-om da ce mi on to sredit u klubu!!! Wink Da na challengeru kojeg imam je ovjes u jendom komadu! Very Happy
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Pet Sij 18, 2008 11:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

i mene najvise muci taj driveshaft. ak zadnji ovjes udje previse, driveshaft ce bit ukoso. a na sastavnici je sve tak cudno Rolling Eyes

PorukaUpisano: Pet Sij 18, 2008 11:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

low Napisao/la:
i mene najvise muci taj driveshaft. ak zadnji ovjes udje previse, driveshaft ce bit ukoso. a na sastavnici je sve tak cudno Rolling Eyes

Ma sastavnica je cudna!!! Da drivershaft ce bit ukrivo! a Izrezat cemo rupu na podnici!Very HappyVery Happy A vidit cemo u klubu dal se da kaj slozit!

PorukaUpisano: Pet Sij 25, 2008 6:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ubrzo cu pocet motor radit pa vas molim da mi pomognete oko boje! Very Happy
Troumim(Very Happy Very Happy Very Happy ) se između ovih! Stigo je distributor. Zice su crne!

PorukaUpisano: Pet Sij 25, 2008 6:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da bi na zeleni auto najbolje pasala crvena mashina...eventualno plava...nikako zelena... Cool

PorukaUpisano: Pet Sij 25, 2008 6:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

^^^
Da ova zelena je glupava!! U crveno cu ja njega najvjerovatnije!

PorukaUpisano: Sub Sij 26, 2008 5:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo i ja sam malo ozbiljnije "zagazio"!!
Spusten je!

Malo za ekipicu koja voli motore...
Moj V8 Very Happy Very Happy

Ovdje idu zice iz distributora!?(to bi trebale biti svjecice)

PorukaUpisano: Sub Sij 26, 2008 5:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bilo bi dobro da stavis fotku iz nizeg rakursa...znaci, stavi fotic na istu povrsinu na kojoj je i auto...tako cemo dobiti najbolji dojam prave visine...ali iz ove perspektive se cini da si napravio dobar posao Wink
Kako si to rijesio? Jel moze kakva fotka "preradjenog" podvozja uz objasnjenje?
A shto se mashine tiche...da, to su shatro svjechice Rolling Eyes Ali predlazem ti da ih ostavis takve, dakle nemoj ih shmirglati nego probusi kroz njih rupice za zhice...a poshto te odljevene "svjechice" jesu prilicno uzasne, mozes na njih "nadograditi" svoje...uzmes nesto deblju zicu nego shto su distributor wires, izvadish iz nje sav bakar i odrezes komadic od neka 2-3 mm kroz kojeg provuces zicu od distributora...ponovish to za svaku zicu i eto, imash "svjecice" Laughing
Nego, primijetio sam neshto cudno...kazes V8, a ima samo 3 "svjecice" na jednoj strani mashine...zar ne bi trebale biti 4? Confused

PorukaUpisano: Sub Sij 26, 2008 6:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo na istoj razini maketa i foric!

A spustanje...
Brusio sam ovo sto je zaokruzeno!
I "muske" i "zenske". Very Happy

A naprijed je izrezano ovo sto je zaokruzeno... prije rezanja je to bilo puno duze!

A V8 heh... mozda neznam dobro engleski!

Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Ned Sij 27, 2008 11:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bojim se ja da ces morat osmirglat ovih svojih 6 svjecica i napravit si friskih 8 komada. koji jadnici ti MPC-i.... kaj nemogu sami skuzit da V8 masina ima 8 svjecica?!?!?!

a kako dobro zgleda ovako spusten Shocked

PorukaUpisano: Ned Sij 27, 2008 3:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

low Napisao/la:
bojim se ja da ces morat osmirglat ovih svojih 6 svjecica i napravit si friskih 8 komada. koji jadnici ti MPC-i.... kaj nemogu sami skuzit da V8 masina ima 8 svjecica?!?!?!

a kako dobro zgleda ovako spusten Shocked

Jel da da ja nisam lud i da je to sa svjecicama neka tvornicka greska???
A shto se spushtanja tiche...stvarno dobro izgleda...odlicno si to izveo Tiger, svaka chast Wink

PorukaUpisano: Ned Sij 27, 2008 5:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala decki, dosta sam ulozio vremena ikao ni meni sad ne izgleda kao nesto za sto bi trebalo ulozit puno vremena....Very Happy
Neznam kolko cu moc kvalitetno obradit ove tvornicke svejcice!

Član od: 23 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Sij 28, 2008 1:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

TIGER ACE Napisao/la:

Ovdje idu zice iz distributora!?(to bi trebale biti svjecice)

Brijem da to nisu svjecice (niti provrti za svjecice) vec sigurnosni cepovi, ak malo bolje pogledas mozes skuzit kak nisu u vertikali s cilindrima vec su izmedju njih, osim toga svjecice su nalaze u glavi, a ne u bloku ... evo jedan presjek koji mozda pomogne, nije bas iz 442 al je GM i V8 ...

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naprijed
Stranica 4/11

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma