Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

izrada trupa

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
skizard
Gost
PorukaUpisano: Sub Ožu 03, 2007 12:10 am    Naslov poruke: izrada trupa Citiraj ovaj komentar

Radim neki katamaran, pa me zanima kako se rade trupovi.
Nije bitan model, samo me opčenito zanima slaganje tih rebera,
od kakvog drva se to radi, gdje to ima za kupiti....

I jos nesto, vidjeo sam neke nacrte, ali ja bih to sve sam pilio
pa neznam bas kako bi pogodio točno širinu onih zupaca koji se
spajaju... Vjerojatno ovaj drugi dio nis niste skuzili al nema veze.
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Sub Ožu 03, 2007 12:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo pogledaj po forumu , več je puno pisano po tom pitanju .



Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
skizard
Gost
PorukaUpisano: Sub Ožu 03, 2007 12:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mozes mi dat link, trazim vec 1 h i nis
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Sub Ožu 03, 2007 1:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo jedna tema na široko o brodičima .

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=1130&postdays=0&postorder=asc&start=0


Imaš dučan u Zagrebačka 137 , radno vrijeme je od 15.00- 19 ili 20.00 .
Imaju sve kaj ti treba od materijala do ni ja neznam čega ne .
Izbor je i više nego dobar .
Link od dućana .
Ali preporuka je da odeš osobno jer nema sve na sajtu .

http://www.hm-sport.net/


Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
skizard
Gost
PorukaUpisano: Sub Ožu 03, 2007 12:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

thx, idem danas tamo pa cu vidjet, mozda nes nađem

http://img353.imageshack.us/img353/444/crown021jg.jpg


E, ovo me zanimalo. Izrezem kobilicu i rebra, ali mi nejde bas slaganje, neznam kako da radim ove zupce jer meni to ne ispada pod kutem od 90°.
I ima li u tom dučanu kupiti takva neka balzamna drva ili kako se vez zovu
Natrag na vrh
Goran

Član od: 15 Lis 2005
Poruke: 1423
Mjesto: Jastrebarsko
PorukaUpisano: Sub Ožu 03, 2007 12:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Možeš turpijom malo poravnat, ali se probaj trudit da budeš precizniji kod piljenja rebara trupa.
Rebra režeš iz šper-ploče?
_________________
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
skizard
Gost
PorukaUpisano: Pon Ožu 12, 2007 10:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Možeš turpijom malo poravnat, ali se probaj trudit da budeš precizniji kod piljenja rebara trupa.
Rebra režeš iz šper-ploče?



da, radim iz šper ploče i uspio sam to izravnat turpijom,
sad slazem dascice sa strane
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron