Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

TK-3 NDH

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Solunski Novosadjan

Član od: 13 Stu 2023
Mjesto: Solun,Grcka
PorukaUpisano: Pet Velj 02, 2024 3:42 pm    Naslov poruke: TK-3 NDH Citiraj ovaj komentar

Pozdrav kolege.
Vec par meseci radim maketu poljske tankete TK-3 od firme RPM iz Poljske u razmeri 1:35.

Interesovanje za nju su mi pobudile, iz literature i sa intereneta, dostupne fotografije istih iz sastava OS NDH.
Uspeo sam da dodjem u posed i odgovarajuceg seta oznaka STAR DECALS-a tako da su se sve kockice poklopile.

Ima poprilicno posla da se ono sto je dato u kutiji dovede na nivo da lici na TK-3.
Skupio sam ,cini mi se, sve sto je dostupno na internetu i lagano radim.
Postoje i fotografije ovog mog pokusaja ,ali cu ih nekom drugom prilikom organizovati i prezentovati u vidu posebne teme.

Ovom prilikom molim za pomoc oko identifikacije mitraljeza koji su na ovim tanketama korisceni.Iz postojecih fotografija nisam uspeo da shvatim sa sigurnoscu o kojem se tipu radi.Nagadjam da je u pitanju puskomitraljez ZB vz.26.Voleo bih da neko ovde ima odgovor da li sam u pravu ili u krivu.

Unapred hvala svakome ko mi pomogne.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Velj 04, 2024 6:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uf samo ću ti reći da si započeo tešku temu Laughing , i ja sam još u fazi slaganja iste makete i isto sam zapeo na strojnici... Nažalost točno se ne zna imamo samo nagađanja...
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma