Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

LCVP - 1/144 - 3Dprint

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Sub Pro 17, 2022 12:12 am    Naslov poruke: LCVP - 1/144 - 3Dprint Citiraj ovaj komentar

Evo još jedne maketice u 3D printu.
Standardni put, skupljanje nacrta, izrada 3D modela i narudžba printa.
Maketa je razdijeljena u 4 dijela, glavno tijelo , stražnja paluba, prednja rampa i propeler.
Propeler je odvojen zbog lakšeg bojanja. Isto tako i stražnja paluba, od motora je odvojena zbog lakšeg i boljeg printa ugrašenih Browninga 0,30 (bez cijevi) i zbog bojanja poda u tom dijelu.
Rampaje printana odvojena kako bi se mogla postaviti i u podignutom i u spuštenom položaju.
Bojano revell 74 koji mi je djelovao najbliži plavkastom tonu kojeg je i Vojo spominjao.
Podvodni dio je bojan u crno.
Za Browninge sam dodao cijevi, bakrena cijev 0,5/0,3 mmsa uvučenom nešto dužom 0,3 mm.
Sajla za dizanje rampe je od najtanjeg koncakojeg sam uspio naći, rupe u koloturama su 0,2 mm i bilo je "zabavno" uvlačiti .

Limene ploče na bokovima u printu nisu ispale baš dobro odnosno nestale su zakovice.
Na kraju sam stavio lim... imam jaako tankulim/foliju koju sam obojaou istu boju trupa a onda sam satekučinom za kopiranje ( bolja i efikasnija varijanta onog kopiranja drvofixom kojeg sam jednom davno opisao) kojom se laserski printani crteži odlično prebace na bilokoji materijal.

Boje su mi djelovale plastikasto pa sam odlučio da je ovaj primjerak dugo plovio i bio po vrlo prljavimlukama.

Dekali... muka je bilo naći slova i brojeve za oznake.
Rombi su bili najlakši, mislimda ih je donirao koji Stuart ili Staghound u 72.
Ali brojke i slova su bili egzibicija, na kraju jedan mornarički mlažnjak iz 6otih poklonio je brojke i par slova za 1 i crticu (brojke sa dekala su bile sa 3 znamenke)
A slova.. slova je poklono 88 , taman jeimao 4 "B" koji su postali P.
O riječniku dok sam sve izmesario i postavio bolje da ne govorim. 1 i - kad bih odrezao frcnule bi bez vode...
I na kraju uz klasika fotka za usporedbu veličune i zajednička sa većim bratom, LCM

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sub Pro 17, 2022 1:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super!! Cool Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Sub Pro 17, 2022 7:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo i 3D modela koji je išao na print, propeler ( i rezervni) su na grani koja ujedno ukručuje konzole rampe gdje je trup najkrhkiji.
A recimo i jednakobitnu činjenicu da je ovako jeftinije jer je jedan komad manje za print. Kod ovih printeva ne igra volumen jer je i tako sve jako malo nego broj komada , rad i priprema - a imam ja bodulske krvi Very Happy Very Happy

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma