Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Mala vojna vozila (1/72)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 87, 88, 89

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Sri Stu 23, 2022 2:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vau Vojo, super konverzija. Daj stavi koji fotku iz radne faze ubuduće. To je onako fora.

Eh sada, sve bi bilo dobro da mi Urali, a oni su mi fetiš od ruskih kamiona. Najviše jer su se kod nas pojavile kao APA-e pa još od onda.

Prvo što se tiće double cab konverzije, ovde bih rađe išao da sam na tvom mjestu na spajanje iz dvije kabine normalne jer u stavrnosti to i jest tako. Ostane jedan mali dio između na krovu i da trokuta sa strane koje atreba popuniti ali to nije problem u 1/72. Unutra jedna ekstra klupica iza.

Šta se tiće ovoga Urala 43206 nove kabine koje su i na ovim dvo-osovincima su malo drugačije. Skoro svi imaju duži nos jer mislim da je novi motor veći pa su ih produžili. Interesantno je da su double cabovi još na kraćem nosu, možda jer motor ide dublje iza kabine. Ima tu još malo izmjena, tipa koš nema visoke stranice i koliko vidim auspuh je iza kabine kod večine.

Inaće sve pohvale za maketu, nastavi niz. Ja imam ICM-a sa APA konverzijom u 1/72. Davno ga počeo ali sam naišao na par problema pa sam stao. Izgledalo mi je da je kardan tj. ona distribucijski gear box iza kabine malo predimenzioniran i strši na maketi previsoko. Kod normalnog sa košem tu ide guma, ali kod APA-e mi je to bio problem. Tu sam zapeo i stao.

Evo primjer 43206 single i double cab. Primjeti nos.

https://www.the-blueprints.com/blueprints/trucks/ural/79356/view/ural-43206-1551-41/

https://www.the-blueprints.com/blueprints/trucks/ural/79357/view/ural-43206-1551/
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Sri Stu 23, 2022 5:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrsa,

Hvala na komentarima i sugestijama .... priznajem da nisam proučavao tu temu, barem ne duboko kao ti, tako da sve što si rekao mi je jako dobrodošlo ....

Nisam znao da su dužine hauba različite - išao sam sad usporediti i da, na ovoj duploj kabini od Tankograda je hauba duža .... svašta čovjek nauči ovdje na forumu ....

Kako sam rekao kod ovog zadnjeg slaganja dupla kabina je tako sj*bana da se ne da od nje ništa dobro napraviti tako da sam već započeo sa slaganjem jedne olupine - evo slika u prilogu - to sam malo eksperimentirao sa bojom ruzine na izgorenoj kabini (da ne mislite da radim vatrogasnog .... Sad )

U svakom slučaju ćete biti informirani (i slikovno) sa napretkom 'dupljaka' ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Stu 23, 2022 7:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool Cool Cool Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
vrsa

PorukaUpisano: Čet Stu 24, 2022 2:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vojo Napisao/la:
Vrsa,

Hvala na komentarima i sugestijama .... priznajem da nisam proučavao tu temu, barem ne duboko kao ti, tako da sve što si rekao mi je jako dobrodošlo ....

Nisam znao da su dužine hauba različite - išao sam sad usporediti i da, na ovoj duploj kabini od Tankograda je hauba duža .... svašta čovjek nauči ovdje na forumu ....

Kako sam rekao kod ovog zadnjeg slaganja dupla kabina je tako sj*bana da se ne da od nje ništa dobro napraviti tako da sam već započeo sa slaganjem jedne olupine - evo slika u prilogu - to sam malo eksperimentirao sa bojom ruzine na izgorenoj kabini (da ne mislite da radim vatrogasnog .... Sad )

U svakom slučaju ćete biti informirani (i slikovno) sa napretkom 'dupljaka' ....

Vojo Very Happy

Ja bih osobno za ovoga 43206 probao skrečat kabinu od dvije normalne. Oni su večinom imali kratku njušku, vjerujem da je motor manji. U ovom produženom dijelu ide hladnjak. Ja sam svojedobno u 1/48 skrečao kabinu. Nije nešto ludo ispala, ali OK, pokušaj se računa.

E, vidim u pozadini GRAD-a. Ajde da i to vidimo kako je ispalo. Ural je dobra tema maketarska. Ima dosta nadogradnjii primjenjuje se na mnogo mjesta. Ova nova kabina URAL Next isto dobro izgleda, ali ovi stari su top. Inaće sam slikao i neke stavrno oronule primjerke kad sam putovao.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Čet Stu 24, 2022 2:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrsa Napisao/la:

Ja bih osobno za ovoga 43206 probao skrečat kabinu od dvije normalne. Oni su večinom imali kratku njušku, vjerujem da je motor manji. U ovom produženom dijelu ide hladnjak. Ja sam svojedobno u 1/48 skrečao kabinu. Nije nešto ludo ispala, ali OK, pokušaj se računa.

E, vidim u pozadini GRAD-a. Ajde da i to vidimo kako je ispalo. Ural je dobra tema maketarska. Ima dosta nadogradnjii primjenjuje se na mnogo mjesta. Ova nova kabina URAL Next isto dobro izgleda, ali ovi stari su top. Inaće sam slikao i neke stavrno oronule primjerke kad sam putovao.

Vrsa,

Razumijem tvoje razloge i u konačnici si u pravu - ali ja želim iskoristiti ovu duplu kabinu da mi ovdje ne stoji bez veze, i kako je sva deformirana mislim da je idealno od nje napraviti jednu olupinu .... a ako se upustim u izradu 'samograđene' kabine, gledat ću da ne bude baš maketa olupine ....

Što se Grada tiče (BM-21) - nećeš ništa vidjeti jer je to stara maketa (radio sam ju 2003.) koja je toliko loša da nije nego za dijelove - evo kako je izgledala kao složena:

maketa je inače od firme 'Modelism' (mislim da je bila ukrajinska) i nema veze sa ovom ICM-ovom (niti ostalim pakiranjima ICM-a). Tako da ne može služiti nego za dijelove - meni trenutno najzanimljivije felge (izgorene, naravno). Inače maketa je imala plastične felge a gumene gume, nije imala ni motora ni kardane ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
cicarista

Član od: 19 Ruj 2016
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Stu 24, 2022 10:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vojo, sjajan 43206!

Da, tih Urala ima modela da je teško sve i znati.
Što se 4x4 tiče, tvoj sanduk je dobar.
Noviji sanduci su u principu kraći, recimo 3/4 od standardnog.

Imam sliku jednog 43206 sa dugačkim sandukom, nije baš onakav kakav ICM radi, ali samo treba dodati letvu na 3/4 poda i poprilično je sličan:

Tako da ja računam da si toga napravio i super je Very Happy

E sad, dupla kabina definitivno ima kraći sanduk.

Tako da svi dostupni sanduci nisu dobri...
Natrag na vrh
vrsa

PorukaUpisano: Sri Stu 30, 2022 9:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

cicarista Napisao/la:
Vojo, sjajan 43206!

Tako da ja računam da si toga napravio i super je Very Happy

E sad, dupla kabina definitivno ima kraći sanduk.

Tako da svi dostupni sanduci nisu dobri...

Ural na sredini šasije ima istribucijski gear box koji strši iznad šasije malo. Inaće je iznad njega rezervna guma i još par manjih tankova, ali kada se koš pomakne do kabine on ne može nasjesti na šasijui stoga je na ovoj zadnjoj slici malo koš zarezan tj. ima stepenicu unutra na prvoj četvrtini. Nije baš verzija koja se često viđa jer to nije praktično.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
cicarista

Član od: 19 Ruj 2016
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Stu 30, 2022 10:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrsa Napisao/la:

Ural na sredini šasije ima istribucijski gear box koji strši iznad šasije malo. Inaće je iznad njega rezervna guma i još par manjih tankova, ali kada se koš pomakne do kabine on ne može nasjesti na šasijui stoga je na ovoj zadnjoj slici malo koš zarezan tj. ima stepenicu unutra na prvoj četvrtini. Nije baš verzija koja se često viđa jer to nije praktično.

Samo što ovaj ima rezervnu gumu i sanduk nije nabijen na kabinu... Razmislja

Nisam znao to o ovakvom tipu sanduka. Ako je to tako, kažem ako jer nisam uspio naći slike, to definitivno nije praktično.
Ja sam mislio da je to samo drugi tip ovog sanduka koji je ravan:

Ono što je sigurno je da taj 43206 ima manji tank...
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Čet Pro 01, 2022 7:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrsa,

moram priznati da nisam baš shvatio poantu što si mislio sa onim distribucijskim gearboxom, rekao si u prijašnjem postu da je na maketi malo predimenzioniran, ali sad ne shvaćam što misliš da treba.

Na sadašnjoj konverziji (4x4 sa duplom kabinom ilitiga Ural-43206-0551 ako se ne varam), ja sam ga ostavio kakav jest i na mjestu na kojem je i kod kamiona 6x6 .... to vjerojatno nije točno, ali .... (pošto je od ispod, ne vidi se, he, he ....)

Što se rezervara tiče, da, definitivno je manji i tako sam i prepravio - evo na slici usporedba sa prošlom maketom/konverzijom tj. original rezervarom (kao na 6x6 kojeg nisam mijenjao na toj prošloj konverziji) - ovo sam počeo bojati 'izgorenost' da vidim kako dolazi (po uzoru na fotografije):

a ovo je samo detalj zadnjeg ovjesa sa dodatnim malim lisnatim oprugama iznad velikih - nisam se baš pretrgao napraviti neke, samo sam čopio neke stare (mislim da su od Airfixovog Matadora) koje su bile najsličnije:

E sad, molim da mi pojasnite (ponajprije vrsa) što sam i dali sam trebao napraviti/prepraviti razvod prijenosa (distribucijski gearbox po domaću) ....!?

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 87, 88, 89
Stranica 89/89

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma