Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Najbolji akrili za kist?

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Didier

Član od: 17 Stu 2022
PorukaUpisano: Pet Stu 18, 2022 12:57 am    Naslov poruke: Najbolji akrili za kist? Citiraj ovaj komentar

Pozdrav!
kao što naslov kaže, koji akrili su dobri za bojanje kistom, te ima li dobrih u Zagrebu od ne- maketarskih firmi (nije mi strašno bitno koliko su dobre, ne radim makete za natjecanja)
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Buccaneer

Član od: 11 Svi 2016
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pet Stu 18, 2022 6:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hataka Blue line je meni skroz u redu, samo ne znam da li je ima gde kod nas.
Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Sub Stu 19, 2022 3:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Valejo.

Bio je jedaš shop u Zg prije, ali više ne znam jeli radi, a iskreno i ime sam zaboravio. Ekipa će znati.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Stu 19, 2022 6:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrsa Napisao/la:
Valejo.

Bio je jedaš shop u Zg prije, ali više ne znam jeli radi, a iskreno i ime sam zaboravio. Ekipa će znati.

Perlica. U Maksimirskoj, parsto metara od Kvatrića s lijeve strane
Natrag na vrh
cicarista

Član od: 19 Ruj 2016
PorukaUpisano: Sub Stu 19, 2022 8:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Doodeck Napisao/la:

Perlica. U Maksimirskoj, parsto metara od Kvatrića s lijeve strane

Ako je ovaj dućan https://perlica.eu/ nema toga više...
Natrag na vrh
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Sub Stu 19, 2022 9:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jel bas mora bit akril? U Carta Magica ducanu sada imaju AK Real Color boje koje su lacquer, i odlične su i za farbanje kistom. U carti imas i hrpu drugih akrila, cuo sam da su army painter jako dobre.
Natrag na vrh
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Sub Stu 19, 2022 9:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vallejo majka

Kazu da su Ak 3rd gen jos bolje ali te nisam probao jer nisam imao potrebu

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Didier

Član od: 17 Stu 2022
PorukaUpisano: Sub Stu 19, 2022 9:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala svima na odgovorima! Very Happy
da, pitam za akrile jer su manja zafrkancija logistički, i zgadio mi se više miris enamelki, Lud2 bez obzira koliko dobre bile. ovo mi nije primarni hobi u životu pa se neću puno mislit, bitno da nisu tempere za likovni
Natrag na vrh
Bastardo

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Celje
PorukaUpisano: Pon Stu 21, 2022 7:32 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Vallejo majka

Kazu da su Ak 3rd gen jos bolje ali te nisam probao jer nisam imao potrebu

Meni je AK 3rd gen go-to za kist. Super se nanosi, za thinner koristim vodu, alu paleta se lako čisti alkoholom, super se mešaju za različite nianse ... Majka Smile

Tamiya mi ne paše za kist, AK Real color isto tako. Brzo se suše i ne uspem dobiti sloj bez tragova kista.

Vallejo još nisam probao, ali sam čuo/čitao/gledao/whatever da zna biti malo "gumena" nakon sušenja. Ima li neko slična iskustva?
Natrag na vrh
SturmmannDado

Član od: 12 Svi 2012
PorukaUpisano: Sub Stu 26, 2022 1:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zaboravi ne maketarske boje, nisu tolko dobre i nisu tolko ni jeftine, samo ćeš si upropastiti rad.

Vjeruj mi probao sam.

Za kist imaš u Carti Magici Citadel boje, najbolje su base collor i shade washevi, i Ammo figures paints, u Hobby Chestu imaš Vallejo model collor su mi najbolje.

Sve se mogu razrijediti s vodom ako su pre guste i ove rijetke se mogu razrijediti s vodom da se dobije glađi efekt boje i smanji trag kista.

Za air brush dobre su iste i mogu se razrijediti s vodom, na otprilike gustoću mljeka.

Za washeve za vozila meni su najbolji Ammo enaml washevi i efekti, koje počistim ili razrijedim Ammo enmal odorles spiritom ili white spiritom.

White spirit sam kupio litru u art shopu jer je ipak jeftiniji ali pazi da ne kupiš pre agresivni.

Nitro razrjeđivač kupujem po litru u željezari i s njime čistim kistove i ljepim plastične makete.

Za vozila imaš boje u spreju iz željezare ili boje i lakova, ali ako ti oni nisu dobri bolje sprejeve imaš u Carti Magici i Hobby Chestu, ali bolji ti je airbrush.

Vjeruj mi nekad je bolje skuplje nego jeftino pa skidat boju i sve ispočetka, a i skužit ćeš kod farbanja detalja malim 0/5 ili 0/10 kistovima baš ti trebaju maketarske boje.

Za skidanje boje imaš izopropil alkohol ili etanol alkohol, istočiš u posudu, zatvoriš, uroniš, pustiš 24 sata i četkicom za zube ili štapićem za uši skidaš boju.

Citadelove washeve možeš razrijediti matt warnishem za bolji efekt, jer voda za akrilni wash bez matt varnisha nije dobra.

Eto mislim da sam sve reko probaj pa vidi.

Imaš u podforumu Dovršene makete, figure i diorame temu Njemci 1/35 pa vidi moje rezultate, ja se čak i ne trudim tolko s malo truda može se i bolje.

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=35601
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma