Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Xps i forex ploče

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
BruskeBj

Član od: 11 Stu 2021
Mjesto: Bjelovar
PorukaUpisano: Sub Stu 20, 2021 12:09 am    Naslov poruke: Xps i forex ploče Citiraj ovaj komentar

Pozdrav ljudi, posto sam potpuno nov i u ovom hobiju i na ovom forumu imam par pitanja.

Zanima me gdje kupiti xps ploce ili ti ga stirodur sa glatkom povrsinom, obisao sam sve lokalne ducane i izguglao sve i nigdje ne mogu naci.
Takoder sam kupio plocu stirodura ali mi se cini da svi koje gledam na internetu koriste neku "guscu" vrstu, izgleda kao da puno lakse urezuju detalje u nju dok je ovaj moj vise "supalj".
I zadnje pitanje je za pjenaste ploče, znaci kapa line, forex i takve stvari,gdje kupiti, gdje god da nadem prodaju samo ako se nesto tiska na njih ali ne ploce kao ploce.

Hvala na paznji i eventualnim odgovorima
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sub Stu 20, 2021 7:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

https://hr.pakosignparts.com/

nazovi njih
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Sub Stu 20, 2021 9:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stiropor odnosno ekspandiranu polistireni se prodaju u dva tipa
"Stiropor" koji je obično bijele boje i sastoji se od zbijenih kuglica (kuglice ekspandiranog stirena, naknadno spojene toplinski i pritisak) , nezgodno za rezanje, brušenje izd.
XPS ekstrudirani polistiren , koji je roza, plave, žute boje (ovisno o proizvođaču) i koji ima puno finiji, gušću strukturu, pravilnije se brusi i reže, nema kuglica nego mikropore.
Ukoliko u trgovini (građa, Pevec, Bauhaus) imaju različite gustoće/težine bolje što gušći, teže se deformira i pravilnije obrađuje.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
BruskeBj

PorukaUpisano: Uto Stu 23, 2021 8:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

veliko_pile Napisao/la:
https://hr.pakosignparts.com/

nazovi njih

Hvala, probat cu
Natrag na vrh
BruskeBj

PorukaUpisano: Uto Stu 23, 2021 8:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Leo - zd Napisao/la:
Stiropor odnosno ekspandiranu polistireni se prodaju u dva tipa
"Stiropor" koji je obično bijele boje i sastoji se od zbijenih kuglica (kuglice ekspandiranog stirena, naknadno spojene toplinski i pritisak) , nezgodno za rezanje, brušenje izd.
XPS ekstrudirani polistiren , koji je roza, plave, žute boje (ovisno o proizvođaču) i koji ima puno finiji, gušću strukturu, pravilnije se brusi i reže, nema kuglica nego mikropore.
Ukoliko u trgovini (građa, Pevec, Bauhaus) imaju različite gustoće/težine bolje što gušći, teže se deformira i pravilnije obrađuje.

Znam razliku xps eps, nego nema nigdje za kupit taj gusci ajmo rec, a i svi imaju onu hrapavu napolitanka povrsinu
Natrag na vrh
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Stu 23, 2021 9:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Skladišta građevinskog materijala
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma