Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bradley M2 - 1/35 Tamiya
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Lis 31, 2021 6:53 pm    Naslov poruke: Bradley M2 - 1/35 Tamiya Citiraj ovaj komentar

Radi se o slijedećem vozilu: https://history.army.mil/photos/gulf_war/ods02.htm

''M-2 Bradley Infantry Fighting Vehicle B-22 belonging to the 2d Platoon, Company B, 3d Battalion, 41st Infantry of the 1st ("Tiger") Brigade, 2d Armored Division. Photograph taken 20 November 1990 at the Theater Ammunition Supply Point ("Quarry ASP") outside Dhahran in the Eastern Province of Saudi Arabia while the platoon was on guard duty.''

Bio bih zahvalan ako netko ima sliku točnog izgleda non slip površine ispod valobrana.

Regards!

MAK2020: poruka promijenjena dana: Pet Stu 26, 2021 12:07 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Ned Lis 31, 2021 8:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jel' to radiš 'rvackog Bredlija?

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
MAK2020

PorukaUpisano: Ned Lis 31, 2021 8:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hehe. Na žalost ne. Dok ne stignu - ne vjerujem, a dok ne dobiju HR farbice, ne radim. Ovaj je bio na polurasprodaji. Radim Iračanina '91. Našao okolohodne slike, sve referencirano.....eto jedva čekam radit decale. ''The Exterminator''.

P.S. Ovo je klasična, početna M2 varijanta, pješačka (dok je M3 tako rekoć izvana isti, samo konjički - manje pješaka, više raketa - da, ni ja do neki dan nisam znao razlike, sad ih znam valjda sve Wink )

Pozz!
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Ned Lis 31, 2021 10:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nakon 8 sati traženja, rješeno.

Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Uto Stu 02, 2021 2:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dekali isprintani.

Radi se o:

M-2 Bradley Infantry Fighting Vehicle B-22 belonging to the 2d Platoon, Company B, 3d Battalion, 41st Infantry of the 1st ("Tiger") Brigade, 2d Armored Division. Photograph taken 20 November 1990 at the Theater Ammunition Supply Point ("Quarry ASP") outside Dhahran in the Eastern Province of Saudi Arabia while the platoon was on guard duty.

MAK2020: poruka promijenjena dana: Pet Stu 26, 2021 12:05 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Ned Stu 14, 2021 4:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pošto se naljepnice ne mogu staviti preko nekih detalja, odlučio sam se za rezanje maski. Prije toga trebalo je odraditi dispozicije detalja bočnog oklopa i stražnje rampe, tako da ševroni i brojevi budu točni, preko vijaka i svih ostalo detalja gdje su postavljebni na stvarnom vozilu sa slike.

Nakon što sam dobio točan izgled prodora, slijedi rezanje. ... Kad ulovim vremena ide dalje....

Natrag na vrh
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Ned Stu 14, 2021 4:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

👍😎 i ovo će biti vrhunski 👍
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
MAK2020

PorukaUpisano: Ned Stu 14, 2021 6:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Leo. Ali kako je krenulo...sjedi dole plači.

Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Sri Stu 17, 2021 10:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ima i uspjeha.

Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Stu 18, 2021 1:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jesi ove oznake farbao ili?
MAK2020

PorukaUpisano: Čet Stu 18, 2021 3:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bok! Da, prešpricao veliku crnu fleku, onda prelijepio maske, i preko svega prešpricao FS33446. Bilo je pokušaja kontra špricanja, sve u ovu pustinjsku, da je izrezana oznaka, pa popunim crnom, ali mi daje čupavost po bridovima konture. Lijevi broj 2 sam malo zeznuo, moram prepravit. Detalji su preizraženi da bi na te položaje došli dekali. Eto.
Natrag na vrh
MakroMaki

Član od: 27 Kol 2013
PorukaUpisano: Čet Stu 18, 2021 3:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bojim se da ti maske nisu skroz oštre pa je i ovako rub čupav.

Ja isto volim maskirati i farbati oznake koje mogu, ali maske onda moraju biti vrhunski izrezane.

M

MK Grunf website
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
MAK2020

PorukaUpisano: Čet Stu 18, 2021 3:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bok Maki. Znam. I hvala ti na komentaru. Ovdje konkretno stvar spašava što su na stvarnom vozilu brojevi čupavi, čak su ih kao popravljali kistom pa je kontura posebno broja 9 u stvarnosti ajme meni, ali za inače .... moram nabavit drugu traku, ovo je ona iz lidla, ili razmisliti o podlozi stola na gravirki.. Rezao sam brojeve na laseru, sa dva puštanja programa, baš da spali ako je što izvirilo. Pretpostavljam da se ljepilo raščupa kod skidanja sa stola gravirke.

P.S. Gledam ovaj tvoj zadnji projekt, lijepo si iskonturirao šaru.

Pozz!
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pet Stu 19, 2021 10:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nije samo problem u rubovima, vec i o debljini sloja...Takve stvari je uvijek bolje ofarbat sand pa crna, i crna pokriva odlicno, tanki sloj i oznaka je gore. Igraj se sa tim isto
MAK2020

PorukaUpisano: Pet Stu 19, 2021 2:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala! Da, i to je sa debljinom sloja. Imao sam problema sa temperaturom prostorije ovih dana, prvo sam spricao, kad ono paucina kroz mlaznicu, nije toliko do tlaka koliko so hladnoce svega u igri. Tako sa mislim da me opcenito to zeza ovih dana. Nije secosusilo kako treba i isao sam skidati maske. Jer je rez na oko i pod povecalom fantastican. Novi sam u tim tehnikama. Nije nauka sve dok problemi ne krenu. Tako da svaki savjet dobrodosao. Hvala obojici!
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma