Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Lancer Evolution X - Aoshima

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lis 07, 2021 10:33 am    Naslov poruke: Lancer Evolution X - Aoshima Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,

Evo napokon i ovaj projekt poslikan. Bio je vrijeme da na stol dođe i poneki japanac. Nakon slikanja sam se sjetio/skužio da mi je ispalo treće štop svijetlo, plastika je očito bila napeta i imala tendenciju da se jedan dio odvoji, što se i dogodilo, te je dio boje ostao na svjetlu a dio u utoru, te da sam prvo prije slikanja trebao ponovo pofarbati je i popraviti, no što je tu je slike su tu, a repair slijedi nakon.

Maketa nema motora, mogu se birati 2 varijante haube, lijepo se slaže, te svaka pohvala Aoshimi na priloženom meshu za male prednje otvore.

Neču duljiti, slike su tu.

Član od: 21 Ožu 2008
Mjesto: Krušljevo Selo, Oroslavje
PorukaUpisano: Čet Lis 07, 2021 11:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dok se može popraviti nije nikakav problem. Ja sam jednom pripremao slike za forum i tek sam na slici primijetio da mi je softer pojeo decal.

Dobar rad, jedino mi se čini da su bočne naljepnice malo požutjele, ali to nije do tebe. Također pohvale na odabiru boje, ja još nisam uspio bijelu polakirati, a da mi u laku ne završi malo prašine koja se onda dosta vidi.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Lis 07, 2021 11:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
PorukaUpisano: Čet Lis 07, 2021 12:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

to-mek Napisao/la:
Dobar rad, jedino mi se čini da su bočne naljepnice malo požutjele, ali to nije do tebe. Također pohvale na odabiru boje, ja još nisam uspio bijelu polakirati, a da mi u laku ne završi malo prašine koja se onda dosta vidi.

Je, na slikama još dodatno dolazi do izraza malo požutjelog dekala, te nije baš da se ne vidi nikakva tamnija piknjica na laku. Uživo meni puno bolje izgleda kad nešto napravim, ovo slikanje mi svaki put pokvari rad Very Happy
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Čet Lis 07, 2021 7:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hm, bijela maketa
Nezahvalna boja
Popularna u zadnje vrijeme na autima, ali nikakvog efekta na maketi.
Fali joj nesto da ju digne, da si bar neki karbon stavio na spojler i ostale crne dijelove
Ovi požutjeli decali nikako ne pomažu
Mislim i da su linije panela predebele i pretamne
Ne znam, da je neke druge boje mozda bi se izbjegao taj defaultni look

Jos nesto, preporuka, puno vec firmi nude ventile za kotače, cak i dosta jeftino, 30ak komada za svega par eura. Dobar detalj, za ubuduce

Član od: 21 Ožu 2008
Mjesto: Krušljevo Selo, Oroslavje
PorukaUpisano: Čet Lis 07, 2021 8:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ono što se vjerojatno desilo je da je na mjestima lak deblji i paneli nedovoljno oštri pa se wash razlijeva u širinu. Tu donekle pomaže onaj flomaster za panele.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
skobe

Član od: 29 Stu 2006
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Čet Lis 07, 2021 8:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ma totalno upropaštena maketa, bolje ju meni dat, stavit ćemo VBR u gepek, gusjenice, snorkl, ralicu napred, minigun umjesto svakog žmigavca,
Razz

ventila nema jer su to nove japanske airless gume,
dečec je uzel starome auto, naljepil naljepnice iz molidona, intercooler nije ni spojen, odrezal opruge fleksom doma u sobi, vtec još nije došao poštom, sam da izgleda dobro kad ide u diskač
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PowerPlant

Član od: 02 Svi 2007
PorukaUpisano: Ned Lis 10, 2021 12:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zrtva si vlastitog fotografskog talenta Laughing
Meni je bas dobar bijeli evo 😎
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma