Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

BVP-M80A, samogradnja 1/35
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 27, 28, 29

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
nik

Član od: 22 Lip 2017
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Ruj 06, 2021 3:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

MAK2020 Napisao/la:
Hvala Dalibor na komentaru. Ha čuj, možda prodam model nekom proizvođaču maketa Smile meni milioni, a vama igračke hahahaha. Nemam u planu, ali tko zna.... ako ništa ovaj moj skoro dvogodišnji post je mali istraživački rad, kako što raditi i kako ne raditi (na tuđim greškama se uči), i da, ima ovdje već puno slika i objašnjenja koje je bez odlaska na teren nemoguće sa interneta pokupiti (pretpostavljam da imam 95% slika BVPa s interneta i 100 posto videa - na temelju toga - bez odlaska na teren neke stvari je nemoguće saznati). Pa eto....onima koji se odvaže na ovako nešto, znaju što ih čeka, a imaju i lijepu bazu podataka već, sa finim detaljima koje mnogi ne bi ovako htjeli objaviti.

Biti će, ako Bog da, prilike da izložim negdje model; ne bih se natjecao, već više onako, da stoji kao nadopuna nekom natjecanju .... druženja radi.

P.S. Tlocrt kupole nigdje nije dobar, čak niti crteži iz Pravila upotrebe (to su neki Frankensteini od crteža, bazirani na pokusnim varijantama BVPa iz 70ih). Bez terena i metra nema šanse da ga se odradi, a jedino gdje ga se može bez terena vidjeti u dovoljnoj kvaliteti je isječak iz filma Neizstreljeni naboj, ali opet, tamo se ne može ući sa metrom.

Pozz.

Klasika. Proizvod obično ne odgovara rasploživim nacrtima/crtežima jer je došlo do naknadnih izmjena. Upotrebljivi bi bili radionički nacrti svih dijelova ali kako do njih doći...
Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
PorukaUpisano: Pon Ruj 06, 2021 9:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da. Zato se još jednom posebno zahvaljujem osobi koja mi je nesebično omogućila da dođem do stvarnog vozila i "poskidam" sve mjere koje mi trebaju.
Natrag na vrh
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Sri Ruj 08, 2021 11:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

imaš ga u muzeju Pivka
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Čet Ruj 09, 2021 9:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Znam. Thnx.
Natrag na vrh
dalibor

PorukaUpisano: Pet Ruj 10, 2021 12:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ne živim daleko od njega Wink
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Pet Ruj 10, 2021 5:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa cim si u Sloveniji, to je velika istina. Wink salim se malio. Imam sad sve mjere....samo sjest i radit. Thnx.
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Ned Ruj 12, 2021 8:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stigla nova igračka ....

Natrag na vrh
dalibor

PorukaUpisano: Pon Ruj 13, 2021 10:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Taman je velika, da napuni pola Slovenije hahaha
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Pon Ruj 13, 2021 10:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Smile
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Uto Ruj 14, 2021 10:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ploča valobrana izmodelirana. Sad još s unutarnje strane cijevi - nosače i dijelove mehanizma. Brtvena gumena traka je na konkretnom vozilu uska kao i ovdje, inače bi trebala biti nešto dulja prema naprijed. Na drugoj slici se vidi kako uležištenje - nosač valobrana probija tu gumenu traku, taj nosač je zapravo nešto viši konkretno ovdje - priprema za 3d print, jer ti tankostijeni dijelovi moraju biti nešto naglašeniji (ovdje cca 0.3 mm viši) kako bi stvarna mjera printa bila točna. Nedostaje još ponešto zakovica .... budem (a one su priča za sebe....vidio sam nekoliko varijanti rasporeda, gustoće itd.).

Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2021 10:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Priprema za izrezivanje iz aluminija....i ostale stolarsko - limarske radove.
Ponekad je lakše odraditi protos ... u CAD-u 0.5 mm može biti razvučeno na cijeli monitor...ipak, nakon ovakvog papirnatog printa, lakše je imati orijentaciju koliko je što veliko i oko čega ne treba ''fitiljiti''.

MAK2020: poruka promijenjena dana: Ned Ruj 19, 2021 3:29 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2021 12:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Proba 1, onako, iz zezancije, da vidim ima li smisla ići u tom smjeru.

Sad odradit šablone - kalupe za savijanje sa pozicionerima, odprintat ukrute (da lim nije ovako valovit) koje će ujedno biti vjetrobrani i izvana simulirati ukrutu kakva je stvarna na BVP - aluminijska savijana cijev.

MAK2020: poruka promijenjena dana: Ned Ruj 19, 2021 3:29 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Sub Ruj 18, 2021 7:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Probna varijanta. Sve odrađeno na brzinu i bez nekih naprava, samo da vidim u kojoj mjeri stvar ide onako kako sam zamislio. Zadovoljan sam. Stvarnom ću posvetiti više vremena, na maketarski način, da svi maketarski detalji, spojevi, zategnutost površina, prijelazi itd. budu kako treba. Ovo je bilo za probu strojne tehnologije i 3d printa. Nije niti zalijepljen.

P.S. možda posluži na nekoj idućoj maketi koja će predstavljati izraubano vozilo, pred kraj rata.

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
Stranica 29/29

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma