Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Eduard u kolovozu izbacuje Spitfire V u 1/48

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Jul 26, 2021 2:58 pm    Naslov poruke: Eduard u kolovozu izbacuje Spitfire V u 1/48 Citiraj ovaj komentar

Eduard je objavio test shotove novog Spitfirea V koji u prvom izdanju izlazi kao Eagle's Call Dual Combo, sa oznakama američkih pilota i jedinica. Koliko se može vidjeti iz fotki, prisutne su sve verzije krila, dakle B i C, sve vrste ispušnih cijevi, kao i tropski Vokes i Aboukir filteri za zrak. Treba to opipati "u živo" ali izgleda da ćemo napokon imati priliku da "iz kutije" imamo pristojnu Vc varijantu bez većih pregradnji. Ja osobno jedva čekam da napravim par naših živopisnih Spitova iz No. 352 (Y) Sq. RAF-a...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Pon Jul 26, 2021 5:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a ja jedva čekam da vidim tvoj rad Smile
Natrag na vrh
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Pon Jul 26, 2021 8:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pricekati overtrees. To se najvise isplati.
frka

PorukaUpisano: Pon Jul 26, 2021 8:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za mene najvise se isplati ono sto te najvise veseli 🤩
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Sri Kol 25, 2021 8:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stigla kutija - specijalno izdanje Eagle's Call! Unutra su svi dijelovi za dva kompletna aviona podvarijanti Vb i Vc. Tu su tri trupa (jedan je rana varijanta Vb, a dva su primjenjivi za kasniju varijantu Vb i za Vc). Osim dijelova koji su zajednički i za varijante Mk. I i Mk.II, komplet krila je potpuno novi, i to jedan komplet za Vb a drugi za Vc. To me je malo razočaralo jer onaj koji želi napraviti dvije makete Mk. Vc morati će kupiti Overtrees Spitfire Vc Trop...
Nadalje dane su sve varijante tropskih filtera, jedan tipa Vokes i dva tipa Aboukir, podvjesni nosači i bombe, sve vrste propelera, te naravno upute u boji i odgovarajuće naljepnice. Koliko znam Eduard će izbaciti i Mk. Vc sa oznakama No. 352 (Y) Sq. ali pitanje je kako su se pripremili za to - naime bilo je dosta razlika u opremi pojedinih aviona ove eskadrile (npr. šira i uža ispupčenja s gornje strane "C" krila i specifičnosti u samim oznakama koje nitko do sada kod nas nije sistematski obradio). Zato se bojim da bi moglo biti dosta grešaka...
Koliko je iz raspoložive literature vidljivo, kroz eskadrilu je ipak prošao mali broj podvarijante Vb - za sada su sigurno potvrđena samo tri aviona; svi ostali su bili podvarijane Vc Trop. Jedan Vb je srećom dobro fotografski dokumentiran pa ću svakako raditi i njega. Baš se veselim početku gradnje, opet ću graditi paralelno jedan Vb i jedan Vc, obadva iz No. 352 (Y) Sq. Balkan Models daje dobre naljepnice u 1/48 za naše Spitove ali i tu treba biti oprezan i dobro provjeriti detalje prema raspoloživim fotkama.
Natrag na vrh
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Kol 25, 2021 1:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super, nadam se da cete slike projekata u radu stavljati na forum Very Happy
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma