Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Iwata cmc plus custom micron

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
bojanko

Član od: 09 Ruj 2006
Mjesto: karlovac
PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 8:48 pm    Naslov poruke: Iwata cmc plus custom micron Citiraj ovaj komentar

Ah..... ne znam od kuda poceti i moooolim za pomoc... pao mi je, a i iskreno, za moje potrebe je ionako bio prefin i zivcira me... mislio sam da cu ja nesto jako fino radit ali realno stanje je da je svakih 30 sekundi zastopan, ma koliko god boja bila savrseno razrijeđena i pritisak idealan jer je taj AB za jako fine fine poslove, a ja sam jos 20 godina daleko od takvih....i to stopanje mi jako ide na zivce jer Kad se zastopa se bogami zastopa do kraja... ne da se malo procisti sa cleanerom nego se mora rastavit skroz da iskopam sitne nakupine boje iznutra... pogotovo ove gumene valejo boje... unistava gust maksimalno i zivcira na max... ljut sam ko pas na njega Smile ne sjecam se vise ni koja je dizna jer sam ga nepromisljeno na horuk kupio davno kad sam uspio ustedit.... mislim da on dolazi u dvije varijante (neka uber mikro i neka malo manje mikro... koliko se sjecam) ... molim za pomoc ako netko zna gdje kupiti zamjenske dijelove za njega, a da po mogucnosti ne moram cekat 10 godina dostavu, npr u hrvatskoj?
Pa par pitanja:
Ima li u hr iwata dijelova?
Ako uzmem siru diznu sad kad sam ovu vec potrgo, moram li uz nju uzeti i onaj prednji poklopac i deblju iglu i siru onu cjevcicu iza u koju se ucvrsti igla?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 9:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

https://www.air-craft.net/

ovaj shop ti je najbolji na svijetu Smile imaš tu link "contact us" pa pitaj čovjeka kaj god ti treba. S obzirom na brexit, vjerojatno će trebat malo dulje da ti naručeno stigne, pa se naoružaj strpljenjem.
I btw, ne možeš baš svaku boju kroz svaki brush... malo se informiraj prije, taj iwata CM ti je lamborghini aventador, a ti si u njega ulio dizel... nije ni čudo da ti ne ide... ne bi išlo ni sa nekom boljom bojom... kad ga osposobiš, prvo štrcaj kroz njega samo razrjeđivač, da malo stekneš osjećaj... i nabavi si neke lacquer boje (hataka, mrp...), pa ćeš vidit miline Smile
bojanko

PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 11:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala ti Smile

Ah, djecacke zelje vs realnost... tako nesto mi je i intuicija govorila al sam iso impulzivnom logikom da si kupim ab za cijeli zivot, no to ocito ne znaci da je to ab za moje potrebe i sposobnosti... znaci moram ili s dizela prec na neko fino gorivo koje tek trebam otkrit (nisam probao nista osim tamiye, revelovih kantica i vallejo) ili prodat aventadora i kupit kiu ili ga kolekcionarski drzat u garazi za posebne prilike i svejedno kupit i koristit kiu Smile btw- s tim ab-om se dobije i papir na kom je rucno testiran— znaci linija je ko s tehnickom olovkom tanka i savrsena, a na debljim linijama “fejding” savrsen.... a ja se nikad ni priblizno priblizio toj finoci, naprotiv, rezultati su mi malo bolji od mog prvog revellovog plasticnog ab-a pocetnickog.... ne znam sad sta da radim..... opet nisam u mogucnosti davat tisuce kuna za ab, boje, odgovarajuce thinnere, cleanere, improvere, retardere sta sve ne..... cinjenicno stanje je da nemam drugi auto, aventador ne vozi, a ja zelim na put Smile
Natrag na vrh
daneel

PorukaUpisano: Uto Ožu 30, 2021 7:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nemoj prodavat brush, radije ga dovedi u ispravno stanje, jednom, kad budeš u mogućnosti.
Zasad si kupi ovako nešto:
https://tinyurl.com/2z8r274e

ova nova generacija kineza je skroz ok, ja imam jednog takvog samo za metalizere. Bit će ti dobar za svakakvu farbu. Kad savladaš sve gluposti vezane uz brush, popravi iwatu i bićeš sretan ko prase u blatu
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Ožu 31, 2021 7:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da dijelove za Iwatu kod nas drži Juriček.

Btw yo sam si na Evilbayu piknuo Royalmax 180
airbrush i toliko sam zadovoljan sa njime da sam
si piknuo i 130 verziju za grublje radove 🤗
daneel

PorukaUpisano: Sri Ožu 31, 2021 8:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mpuky1 Napisao/la:

Mpuky, jel taj royalmax ima teflonske dihtunge?
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Sri Ožu 31, 2021 9:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

MPuky, stavi link na taj AB... da ga vidimo i ostali Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bojanko

PorukaUpisano: Sri Ožu 31, 2021 10:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gledam sad neki jeftini ab, ali da mi je sutra doma, nestrpljiv sam.... i vidio sam na airbrush.hr neke fimotool za parsto kuna... je li netko probao te? Jesu li cemu?
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Sri Ožu 31, 2021 10:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koliko znam ovdje na forumu su svi hvalili Wedu i Fengdu, ja imam Wedu i to je okej AB, naravno nije ti žao pokidati ga kad aje jeftin... za stjecati iskustvo je super, a dobro odradi posao.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mpuky1

PorukaUpisano: Sri Ožu 31, 2021 5:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

daneel Napisao/la:
mpuky1 Napisao/la:

Mpuky, jel taj royalmax ima teflonske dihtunge?

Joj nemam pojma ali imam ga već 1,5-2 godine te
ga čistim izopropilnim alkoholom i industrijskim
akrilnim razrjeđivačima koji su dosta agresivni i
još nije propišao.
mpuky1

PorukaUpisano: Sri Ožu 31, 2021 5:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mariok Napisao/la:
MPuky, stavi link na taj AB... da ga vidimo i ostali Very Happy

To bi bio ovaj ali trenutno ga ne mogu naći na Evilbayu.
https://www.amazon.co.uk/Royalmax-Airbrush-pack-Nozzle-Neelde/dp/B00472D1ZS
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma