Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

RFM T-34/85 Model 1944 No. 174 Factory

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 22, 2021 6:10 pm    Naslov poruke: RFM T-34/85 Model 1944 No. 174 Factory Citiraj ovaj komentar

Evo ga, kao, gotov.
Tek sam kod fotkanja skužio da se straga lijeva gusjenica malo razdvojila, ništa što se ne može stisnut i zaljepit i da ima malo mucica nakon završnog mat laka, ništa što se ne može pincetom skinut, nije se zaljepilo.
Kao što sam rekao, cilj je bio izrauban tenk, učenje nekih novih tehnika farbanja i weatheringa. Sad, kolko to sve skupa valja, molim za vaše komentare.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MakroMaki

Član od: 27 Kol 2013
PorukaUpisano: Pon Velj 22, 2021 6:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za moj ukus preveč hrđe i toga, ali opet si ga fino umirio od onih kričavih tonova na početku.

Što si novoga isprobavao na njemu?

M

MK Grunf website
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Doodeck

PorukaUpisano: Pon Velj 22, 2021 7:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U samom farbanju htio sam vidjet kak će mi ići ona tehnika sa čipingom svjetlije nijanse na tamnijoj temeljnoj. To sam vidio od onog Night Shifta na Jubitou. Onak, ne znam kaj bi rekao. Izgubi se dosta kasnije kad ulja dođu. Vjerojatno bi trebalo onda ipak to kontrasnije odradit (što sam u početku i napravio al mi je djelovalo ko da tenk ima osip, pa sam ublažio. Velim, cilj mi je bio vidjet kak će mi ići ta tehnika jačeg raubanja tenka, neovisno o tome kolko je to u realnosti, jel, realno... Onak, kao, arty farty...
Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Pet Velj 26, 2021 2:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se sviđa, sve je super "efektirano". Pošteno izraubana makina.
bojanko

Član od: 09 Ruj 2006
Mjesto: karlovac
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 2:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dudeče, meni se ovak što kapnem svakih par godina čini da ti postaješ opasno dobar! Smile
Maketa je hebena, jedino kaj za moj ukus FALI JOŠ HRĐE I RAUBANJA!!! Twisted Evil
Salu na stranu, nemam iskustva i mozda sam u krivu, ali meni se cini da maketa koja je umjerena i pristojna, (a poooosebno zelena i siva) bez prenabrijanih kontrasta, washa i modulacije golom oku izgleda dosadno igrackasta i nedovrsena, iako na fotki, sa kojekakvom rasvjetom, moze izgledat realno i super i sve je to kul ali.... ne gledas tu fotku svaki dan neg tu maketu na polici i ak te takva rajca manje od fotkane- onda NEEED MOOORE CONTRAST!!! hehe Smile a kad vec spominjes nightshifta- on redovito radi brutalno prenabrijane kontraste i prejake washeve i nerealni chipping i ima cijeli taj nerealni “crtani arty farty pristup” koji pravi tenk nema, ali ruku na srce, ti radovi izgledaju prebrutalno svjecki i nije bez razloga on svjecki i od njegovih radova kao i od ovog tvog ja dozivim fini eyegasm Smile tak da- ne daj se cistuncima dudeče!! Smile maketa izgleda level pro
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Doodeck

PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 3:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fala radni ljudi i građani! Služimo narodu! Very Happy
Natrag na vrh
Doodeck

PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 3:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A di je zapelo s tvojim radovima Bojanko? Fale mi...
Natrag na vrh
bojanko

Član od: 09 Ruj 2006
Mjesto: karlovac
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 2:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

di nije zapelo Smile fali kistova, kemije, alata, vremena....pa improviziram...trenutno je u radu tamiyin marder I i isprobavam OPR sa nekim djecjim setom uljanih boja i ne micem se nikud, izabrao sam neku cudnu muzejsku bolnicki wc zeleno sivu boju koju nemrem pogodit i samo brljam i muljam i navlacim prasinu i nikako da mi pocne izgledat zadovoljavajuce.... NEEDS MORE CONTRAST haha Smile krenuo sam sa idejom super cistog muzejskog primjerka i bio mi je uzasno nedoreceno dosadan, a sad mislim da sam na dobrom putu da bude “napusten” haha
Pa se vrtim u krug: ne valja, odustajem- ajd idem jos probat- al ne da mi se vise, odustajem- al necu odustat- pa gle bolje je- pa opet ipak ne valja- i tako na repeat Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Pon Ožu 01, 2021 12:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

umjetnik pravi! baš dobro izgleda.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma