Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Beaufighter TF.X Airfix 1:72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Airbus89

Član od: 02 Velj 2011
Mjesto: Dubrovnik/Bec
PorukaUpisano: Sri Sij 06, 2021 9:19 pm    Naslov poruke: Beaufighter TF.X Airfix 1:72 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,
eto me sa novim projektom - Bristol Beaufighter SAAF (juznoafricko zrakoplovstvo) koje je 14.08.1944 napalo hotel Excelsior u Dubrovniku (sa kojim sam osobno povezan) gdje se ocekivao skup vise njemackih casnika. U napadu su ucestvovale 4 masine iz 16. Sqn. Vec je bilo na forumu rijeci o tome, evo jos jednom link gdje se mogu naci svi podaci o ovom napadu.

https://saafww2pilots3.yolasite.com/16-saaf-beaufighter-strike-photos-14-august-1944.php

Fotka hotela Excelsior za vrijeme tog napada:

i danas (kraj stare zgrade je nastala nova pocetkom 60-tih):

jedna od masina prije polijetanja iz Biferna:

Maketa je od Airfixa sa svim losim i dobrim karakteristikama novih Airfix-ovih maketa. Kako sam uspio povoljno doci do nekih aftermarketa od CMK-a cu i to iskoristiti. Set 7437 kopit, 7438 leziste stajnog trapa sa poklopcima i 7439 Dinghy Set - splav za napuhavanje koja je smjestena u lijevom krilu. Pogotovo su poklopci stajnog trapa dobra zamjena za one iz kita, a splav je sigurno zanimljiva za oko.

Za pocetak sam ocistio rezinske dijelove, izrezao na maketi mjesta gdje oni dolaze i to zalijepio, kod mjesta promatraca sam jos dodao nekoliko rebara od tankog sprua:

Otvorit cu ulaze za posadu ispod trupa, prvo sam izreazo otvore a unutrasnjost je nastala u samogradnji:

nastavak slijedi.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Airbus89

Član od: 02 Velj 2011
Mjesto: Dubrovnik/Bec
PorukaUpisano: Sub Velj 20, 2021 8:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mali nastavak, unutrasnjost ofarbana, sjediste strijelca:

Kokpit pilota:

svi dijelovi spremni da se trup spoji:

Wheel bay ofarbani:
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Velj 20, 2021 11:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pratim... Lijepa mi je to zvjerka..
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Velj 21, 2021 12:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Velj 26, 2021 1:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pratim
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma