Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

HMS Trafalgar FROG /NOVO/ Ogonek - Eskadreni Minonosec 1:325

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Supercuber

Član od: 20 Ožu 2006
PorukaUpisano: Sub Sij 23, 2021 1:12 pm    Naslov poruke: HMS Trafalgar FROG /NOVO/ Ogonek - Eskadreni Minonosec 1:325 Citiraj ovaj komentar

HMS Trafalgar FROG / NOVO / Ogonek - Eskadreni Minonosec 1:325

Retro EBAY pronalazak i kupovina, makete koju pokušavam da nabavim 39 godina.

Pravo iz Corka, Irska, za Novi Sad, 40 dana putovanja, za 20 funti i dodatnih 12 funti poštarine.

Što je sitnica jer se prodaju za nekih 60-80, kod maketara na EBAYu, ovo je bila neka EBAY knjižara , valjda nisu znali koliko vredi.

Carina i PDV, ništa, jer je poslato kao OMP (poštanskom terminologijom) Običan Međunarodni Paket bez trackinga. Ne podleže carini.

Istu maketu, davne 1982. u SSSR Ogonek sirotinjskom pakovanju, kupio sam u Zagrebu, u nekoj maloj knjižari u Ilici .

I sastavio je tokom vojnog roka u Splitu ,1983. modifikovao od oka i po sećanju i obojio kao R-11 SPLIT, bojama kupljenim u prodavnici braće Vukasović, MMM, Starčevićeva ulica.

Po sećanju, jer sam te 1983. na R-11 SPLIT imao desetodnevnu specijalističku obuku, na vezu u Muzilu , Pula, baš kao što ova fotka prikazuje,

A maketa je stigla kompletna, i iznenadila me njena veličina, krhko je sećanje, mislio sam da je bila mnogo sitnija.

Ovaj put će prerada u R-11 SPLIT biti detaljnija, jer sam nabavio crteže. planove, dokumentaciju i fotografije i nameravam da uradim detaljnu i vernu kopiju SPLITA u 1:350 , i napravim alate i Aeropoxy prekrstim u "BrodoPoxy" i izbacim i svoj prvu maketu broda...
Al' to će potrajati bar godinu dana...
Taman na četrdesetogodišnjicu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma