

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| damacn
| | Član od: 10 Tra 2012 | | Poruke: 529 | |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 1:14 pm Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH |
|
|
Pozdrav svima...
Mozete mi pomoci savjetom?
Davno sam nabavi proxxon DSH pilu, kupio je novu.
Vrlo malo sam radio s njom. Razl9g tome je što mi non stop pucaju pilice, pilam drvo 3 mm debelo, ili najvise 5 mm. Nemogu da zakljucim zasto mi se to događa. Tako sam izgubio volju na nju a tako bi rado
radio neke stvari. Lijepo je montiram ,
zubi okrenuti prema dole, zategnem je otprilike da ka
predjem prstom preko nje, ona zvoni. Probao sam je otpustiti, zategnuti, isto uvijek puca nakon par minuta radje. Jedino sto mi pada na pamet je da su ove proxxon pilice lose uradili, nemogu da zakljucim do cega je, ako mi mozete pomoci savjetom bio bi zahvalan |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| MAK2020
 | | Član od: 25 Velj 2020 | | Poruke: 735 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 2:55 pm Naslov poruke: |
|
|
| Pregrije se i pukne. Nema lijeka. Eventualno ju mazat sapunom da ima manje trenje. Tako to ide s malim pilicama. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| damacn
| | Član od: 10 Tra 2012 | | Poruke: 529 | |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 3:00 pm Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH |
|
|
| Gledam na netu, ljudi pilaju cuda s njom, ja nemogu 20 cm ispilati , pukne, ovo je bila velika greska kupiti, evo da pukne poslije sat pilanja, ali bas svakih 5 minuta, idem polako, njezno, ma djaba |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| damacn
| | Član od: 10 Tra 2012 | | Poruke: 529 | |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 3:01 pm Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH |
|
|
| Koliko stegnete list od pile, jeli jako stegnut ili osrednje, ma probao sam sve zivo, nece i nece |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| daneel
 | | Član od: 12 Lis 2005 | | Poruke: 1301 | |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 4:08 pm Naslov poruke: |
|
|
| jel ju koristite za ravne rezove? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| damacn
| | Član od: 10 Tra 2012 | | Poruke: 529 | |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 4:55 pm Naslov poruke: |
|
|
| Crtam recimo boric i njega hocu da ispilam, i takve stvari, |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| daneel
 | | Član od: 12 Lis 2005 | | Poruke: 1301 | |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 4:59 pm Naslov poruke: |
|
|
| ako radite sa ravnim listom neravne rezove, zato puca. Probajte sa spiralnim listom, on je predviđen za rezbarenje |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| damacn
| | Član od: 10 Tra 2012 | | Poruke: 529 | |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 5:02 pm Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH |
|
|
| Znam o cemu pricate, imao sam i te pilice, pucale su takodjer, a recimo bas danas radim sa ovim obicnim pilicama, idem potpuno polako u ravno i pukne odjednon, jedino da mi je probat drugog proizvodjaca pilica, |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| MAK2020
 | | Član od: 25 Velj 2020 | | Poruke: 735 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 6:18 pm Naslov poruke: |
|
|
Drugi proizvodjac. Kupim ja pilice za zeljezo, one iz interspara, nakon 10 sekundi pukne. I tako sam polomio 3 komada. Dobro da mi se nije zabila u zapesce prilokom slijedeceg nailaska....iskrvaris ko nista. Znao sam da ne valjaju, ali, ajde mozda se i trefi da su dobre. Na kraju - list pile za zeljezo ako ne kosta 50 kn i ako nije od renomiranog .... u sirokom luku, isto tako i za drvo. Kod drveta i plastike je jos gore jer toplina nema kud ic osim u alat - pilu, tako da te i takve pile u smece, jer se kod tih materijala ponasaju jos gore nego na celiku. Te pile su najvjerojatnije samo zakaljene, i to "na meko" ali ne i popustene (dodatna toplinska obrada), i onda u radu pucaju jer popustanjem nisu uklonjena zaostala toplinska naprezanja i nepravilnosti strukture kristala dobivene prilikom kaljenja. Kakva cijena .... Znam da sam razvezao.... _________________ ''Any machine tool is good as is good his machinist.'' And good machinist know when not to use bad machine. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| damacn
| | Član od: 10 Tra 2012 | | Poruke: 529 | |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 9:39 pm Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH22 |
|
|
| Hvala na odgovorima koje ste mi dali, nema ovdje od rezanja nista, prevario sam se kad sam taj stroj kupio, ali i to je neka skola |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| MAK2020
 | | Član od: 25 Velj 2020 | | Poruke: 735 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 11:35 pm Naslov poruke: |
|
|
Šteta. Zašto to mislite? I drugi imaju slicnih problema? _________________ ''Any machine tool is good as is good his machinist.'' And good machinist know when not to use bad machine. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Groff
 | | Član od: 12 Lis 2010 | | Poruke: 555 | | Mjesto: Bakarac |
|
Upisano: Čet Pro 17, 2020 11:35 pm Naslov poruke: |
|
|
Ako ti je za utjehu, nisi jedini, ja san moju sretno poklonil ! _________________ Ploviti je potrebno, živjeti nije ! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| damacn
| | Član od: 10 Tra 2012 | | Poruke: 529 | |
|
Upisano: Pet Pro 18, 2020 12:05 am Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH |
|
|
| Postoje li pilice za ovaj stroj koje ne bi pucale, ili ce se sve isto ponasati, gledam na netu, pilaju, cuda rade i ne puca, to mi nije jasno. Nemam nikakvog iskustva sa ovim , prvo sam mislio da je do mene, nisam pomislio da je do pilica |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|