Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Njišuća pila proxxon DSH

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
damacn

Član od: 10 Tra 2012
PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 1:14 pm    Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima...
Mozete mi pomoci savjetom?
Davno sam nabavi proxxon DSH pilu, kupio je novu.
Vrlo malo sam radio s njom. Razl9g tome je što mi non stop pucaju pilice, pilam drvo 3 mm debelo, ili najvise 5 mm. Nemogu da zakljucim zasto mi se to događa. Tako sam izgubio volju na nju a tako bi rado
radio neke stvari. Lijepo je montiram ,
zubi okrenuti prema dole, zategnem je otprilike da ka
predjem prstom preko nje, ona zvoni. Probao sam je otpustiti, zategnuti, isto uvijek puca nakon par minuta radje. Jedino sto mi pada na pamet je da su ove proxxon pilice lose uradili, nemogu da zakljucim do cega je, ako mi mozete pomoci savjetom bio bi zahvalan
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 2:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pregrije se i pukne. Nema lijeka. Eventualno ju mazat sapunom da ima manje trenje. Tako to ide s malim pilicama.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
damacn

PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 3:00 pm    Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH Citiraj ovaj komentar

Gledam na netu, ljudi pilaju cuda s njom, ja nemogu 20 cm ispilati , pukne, ovo je bila velika greska kupiti, evo da pukne poslije sat pilanja, ali bas svakih 5 minuta, idem polako, njezno, ma djaba
Natrag na vrh
damacn

PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 3:01 pm    Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH Citiraj ovaj komentar

Koliko stegnete list od pile, jeli jako stegnut ili osrednje, ma probao sam sve zivo, nece i nece
Natrag na vrh
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 4:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jel ju koristite za ravne rezove?
damacn

PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 4:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Crtam recimo boric i njega hocu da ispilam, i takve stvari,
Natrag na vrh
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 4:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ako radite sa ravnim listom neravne rezove, zato puca. Probajte sa spiralnim listom, on je predviđen za rezbarenje
damacn

PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 5:02 pm    Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH Citiraj ovaj komentar

Znam o cemu pricate, imao sam i te pilice, pucale su takodjer, a recimo bas danas radim sa ovim obicnim pilicama, idem potpuno polako u ravno i pukne odjednon, jedino da mi je probat drugog proizvodjaca pilica,
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 6:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Drugi proizvodjac. Kupim ja pilice za zeljezo, one iz interspara, nakon 10 sekundi pukne. I tako sam polomio 3 komada. Dobro da mi se nije zabila u zapesce prilokom slijedeceg nailaska....iskrvaris ko nista. Znao sam da ne valjaju, ali, ajde mozda se i trefi da su dobre. Na kraju - list pile za zeljezo ako ne kosta 50 kn i ako nije od renomiranog .... u sirokom luku, isto tako i za drvo. Kod drveta i plastike je jos gore jer toplina nema kud ic osim u alat - pilu, tako da te i takve pile u smece, jer se kod tih materijala ponasaju jos gore nego na celiku. Te pile su najvjerojatnije samo zakaljene, i to "na meko" ali ne i popustene (dodatna toplinska obrada), i onda u radu pucaju jer popustanjem nisu uklonjena zaostala toplinska naprezanja i nepravilnosti strukture kristala dobivene prilikom kaljenja. Kakva cijena .... Znam da sam razvezao....
damacn

PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 9:39 pm    Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH22 Citiraj ovaj komentar

Hvala na odgovorima koje ste mi dali, nema ovdje od rezanja nista, prevario sam se kad sam taj stroj kupio, ali i to je neka skola
Natrag na vrh
MAK2020

PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 11:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Šteta. Zašto to mislite? I drugi imaju slicnih problema?
Groff

Član od: 12 Lis 2010
Mjesto: Bakarac
PorukaUpisano: Čet Pro 17, 2020 11:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako ti je za utjehu, nisi jedini, ja san moju sretno poklonil !
damacn

PorukaUpisano: Pet Pro 18, 2020 12:05 am    Naslov poruke: Njišuća pila proxxon DSH Citiraj ovaj komentar

Postoje li pilice za ovaj stroj koje ne bi pucale, ili ce se sve isto ponasati, gledam na netu, pilaju, cuda rade i ne puca, to mi nije jasno. Nemam nikakvog iskustva sa ovim , prvo sam mislio da je do mene, nisam pomislio da je do pilica
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma