Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Mala vojna vozila (1/72)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Uto Lis 20, 2020 9:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nik Napisao/la:
Vojo, CMP sa dizalicom ne planiraš raditi?
Bilo ih je kod nas nakon WW2, preko UNRRE.
ZET (zagrebački tramvaj) je imao dva komada.

Nik,

planiram, kako da ne .... a sad, s ovakvom fotografijom još i više. Bravo i hvala, nikad nisam to vidio ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lis 20, 2020 7:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prekrasni su
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
PorukaUpisano: Uto Lis 20, 2020 11:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepa družina! Fino.
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
PorukaUpisano: Sri Lis 21, 2020 12:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlični su 👍
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Lis 21, 2020 3:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Krasni su ,ali sad i ja čekam da vidim ZETovca! Very Happy
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Lis 21, 2020 5:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sad i ja nestrpljivo čekam da vidim ZET-ovca .
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

PorukaUpisano: Ned Stu 29, 2020 10:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa: 'Ferdinand' SD.KFZ.184
Proizvođač: Zvezda, Rusija
Mjerilo: 1/72
Broj makete: 5041

Na prvi pogled:
U uobičajenoj kutiji Zvedinog stila, koja se otvara sa strane i sasvim pristojnim crtežom, dobivamo dva stabla veličine kutije, zagasito žute boje, sa svim dijelovima, plus jedno crno stablo sa gusjenicama (krutim, naravno, i to u jednom komadu, dakle - savijanje!) te zasebno kâdu vozila. Sve je to spakirano u jednom najlonu i zavareno da se dijelovi ne bi pogubili.
Dijelovi su rađeni po sistemu klik-klak tj. zamišljeno je da se maketa sastavlja bez ljepljenja.
Uz to dobivamo minijaturni listić sa oznakama (samo bijeli brojevi i crni križevi) za, koliko kužim, tri različita vozila. Uputstva su na uobičajenom presavinutom listu papira A3 ali se zasebno dobiva jedan list finoga papira (A6) u boji sa shemom bojanja (za dva vozila). To je (mislim na list papira sa shemom bojanja) postala izgleda praksa na Zvezdinim maketama - po meni dobra praksa koja mi se jako sviđa.

Sve skupa djeluje uobičajeno za Zvezdu - kako po sistemu slaganja, tako i po kvaliteti detalja te očekujem uobičajnu visoku kvalitetu kako detalja tako i međusobnog pasanja dijelova.

Slaganje:
Da, slaganje je vrlo zanimljivo. Malo odstupa od 'klasičnog' klik-klak sistema zato jer su, unutar vozila, dodani razni pomoćni nosači (dijelovi C3, C62, C36, C19, C20) na koje se onda nataknu tj. oslanjaju razne prednje, bočne i gornje ploče. U teoriji je to OK i kod ploča na tijelu vozila to štima savršeno - uzevši u obzir da su Zvezdaši stvarno majstori u izradi ekstra-točnih dijelova koji pašu jedan na drugog kao po loju.

No stvar se malo komplicira na 'nadgrađu' ako ga tako mogu nazvati - stručno bi to bila 'kazamata' tj. fiksna 'kupola' sa borbenim odjeljenjem gdje se nalazi top, municija itd. Kad se bočne strane i krov nataknu na te pomoćne nosače onda između tih ploča (koje imaju k tome i kosi spoj) ostaju šupljine i tu moramo, htjeli-ne htjeli, intervenirati sa ljepilom. Kad se to polijepi, sve je u savršenom redu, ali ne znam kako bi to išlo bez ljepljenja. Odnosno znam - NIKAKO.
Uz tu kazamatu tj. ispred nje dolazi jedan dio (C45) za kojeg nikako ne mogu skužiti kako su zamislili da se zalijepi tj. montira - treba ga, naime, ugurati između kazamate i poklopaca motora, a to jednostavno nije moguće. Pa sad ....
Mislim da bi bilo puno pametnije, praktičnije, točnije i jednostavnije da su cijelu kazamatu (osim možda prednje ploče radi rupe za top) napravili u jednom komadu, kliznim kalupom (kao uostalom i tijelo vozila). Tada bi, kada već žele napraviti jednostavnu maketu (za slaganje) i to bilo prihvatljivije za taj zamišljeni klik-klak sistem. Pa, ako im baš fali dijelova, mogli su napraviti poklopce otvora zasebne. Naime, ni jedan otvor (ni vozača, ni suvozača, ni zapovjednika ni nišandžije) nije napravljen da se poklopci mogu zasebno zalijepiti u otvorenom ili zatvorenom položaju. Šteta.

Hodni dio - uzdužne torzione osovine (za koje još uvijek ne kužim kako rade - ajmo dečki, isprsite se!) i kotači su toliko jednostavni da ih nije teško dobro replicirati u ovom mjerilu. Za gusjenice je pak uvijek ista priča o Zvezdinoj tvrdoglavosti (inspirirana tim blesavim klik-klak sistemom) odnosno kako napraviti da se gusjenice poslože bez ljepljenja. Ja znam odgovor: NIKAKO!
Da se razumijemo - gusjenice su prekrasno napravljene - vrlo vrlo fine, na njima se svaki detalj jasno vidi (posebno kad se pobojaju jer se na crnoj plastici detalji baš i ne uočavaju). No vezani smo sa tim njihovim fiksnim pozicioniranjem gdje ih zakačiti za kotače tako da nismo slobodni raditi ovješenja po volji. Uz to, koliko god pažljivo savijali, uvijek postoji mogućnost pucanja - meni se to na desnoj gusjenici desilo čak tri puta. Jeste da su od plastike pa se relativno lako zalijepi, ali ....
Sve u svemu, uz podosta truda i brdo strpljenja te gusjenice ispadaju dosta dobro (čak i ovješenje) tako da rezultat na koncu veseli i pobriše svu muku i žaljenje za jednostavnijim rješenjima, ali ostaje gorak okus da je 'ipak moglo biti lakše'.

Bojanje:
Kako ima podosta 'literature' na netu odlučio sam se napraviti maketu vozila br. 113 od 653 schweres Abteilunga iz doba bitke za Kursk 1943. kada je to vozilo i uništeno (navodno je naletilo na minu pa je napušteno). Ovo vozilo mi je zanimljivo jer ima obrnutu shemu od ostalih tj. svi su bili temeljne tamno žute boje i imali na sebi uže ili šire crte tamno zelene boje. Ovaj nije imao zelene crte već zelene mrlje pa ispada kao da je vozilo bilo zeleno sa širokim žutim crtama, kao u negativu. Kako su ga Sovjeti slikali nakon bitke, postoji čak pet fotografija toga vozila tako da se može rekonstruirati dobar dio sheme.

Nakon dužeg mudrovanja kako pobojati te zelene mrlje odlučio sam se na, po meni, najefikasnije ali i najkompliciranije rješenje - maskiranje pa špricanje. Pokušao sam i (na probnom papiru) direktno špricati mrlje, ali su ipak pre male a ja nisam, čak ni nakon toliko godina, još svladao tehniku finog prskanja takvih mrlja (bez da onaj zamagljeni rub bude preširok). Tako da sam maskirnu shemu tj. šablonu radio/izrezivao na papiru jedno dva dana od čega sam sigurno pola potrošio na crtanje razvijene površine tenka da bi to onda i nakalemio na maketu i u jednom 'tiru' pobojao. Zadovoljan sam rezultatom (maskiranja).
Nakon toga je išao weathering i filter (dry brush), naravno. Za weathering sam imao prilike koristiti (prvi puta u životu) MiG-ov Oilbrusher set (Light Fading Set) kojeg sam dobio kao nagradu na nedavnom Kupu Zagreb. Sviđa mi se kako radi, vrlo je praktično iako u osnovi svi mi to već koristimo na ovaj ili onaj način. Ali priznajem da je pakiranje odlično - to što je kist odmah 'na dohvat ruke' i možete staviti kap dvije boje i odmah zatvoriti čep sa kistom - to mi se čini vrlo praktičnim.

Za tamno žutu boju sam koristio Humbrolovu br. 94, a za zelenu Revellovu SM361.

Oznake:
Kako sam radio specifičnu mašinu u original kutiji nisam imao brojeve baš za tu kantu. Zato sam ih posudio od Zvezdinog Tigra I (maketa br. 5002) koji je imao upravo ono što mi treba - samo crno obrubljene znamenke '113'. Križeve sam koristio original od Ferdinanda iako su te oznake ostale nekako čudno (rekao bih nezdravo) sjajne (prije lakiranja).
Sve te Zvezdine oznake su u redu, fino reagiraju na tekućine i na koncu se noseći film gotovo ne vidi.

Uputstva:
Kao i uvijek uputstva su iznimno precizna, jasno crtana i bez greške. Nevjerojatno je kako uspiju sve to ugurati na samo 4 strane formata A4 bez da gužvaju crteže, bez da se preklapaju strelice i da sve bude kristalno jasno. Ocjena: 5.

Dodaci/izmjene:
Osim 'moje' sheme na vozilu nisam ništa drugo mijenjao ili dodavao. Dobro, izbušio sam rupicu na cijevi topa i dodao antenu ....

Kudim:
- nespretno napravljeno nadgrađe (kazamata) koje se ne može zadovoljavajuće složiti bez ljepljenja
- gusjenice u jednom komadu koje se isto tako ne mogu kvalitetno složiti bez ljepljenja
- nemogućnost postavljanja poklopaca otvora u otvorenom položaju

Hvalim:
- iznimnu kvalitetu površinskih detalja
- vjerodostojnost makete
- prihvatljivu cijenu

Najbolje na ovoj maketi:
Na ovoj maketi mi najkvalitetnije djeluju dva detalja za koje mislim da su fantastični. To su gusjenice (detalji članaka) i detalji varova na samom tenku. Ti varovi su jedva vidljivi ali prekrasno napravljeni, upravo kako bi trebali biti na maketi takve veličine (inače su pretjerani). Teško su uočljivi, ali ima ih čak i ispod vozila, na spoju poda i bočnih ploča. Fenomenalno.

Usporedba sa istim/sličnim maketama:
Sram me je reći ali sam do sada radio samo ESCI-jevog Ferdinanda i to u prošlom stoljeću (!) što samo po sebi govori o kvaliteti. Sama maketa (ESCI-jeva) i nije tako loša, ali kad se na nju postave gumene gusjenice (onda još nisam poznavao cianofix i ostala super/jaka/instant/kontaktna ljepila) stvar postaje katastrofalna i neusporediva sa ovom maketom.
No uz ovu (Zvezdinu) maketu radim i jednu od Dragona pa ću, kad nju završim, moći usporediti dva jaka konkurenta (Zvezdu i Dragona). A u dolsaku je i Trempeter - dakle konkurencija na nivou. E onda ćemo vidjeti k'o ima većega ....

Zaključak:
Ja sam veliki ljubitelj tog vozila (najviše radi specifičnog pogona) ali sam igrom slučaja, tek sad nabavio prvu pravu maketu Ferdinanda. Načelno se nisam razočarao u ovoj maketi (u odnosu na do sad rađene tj. ESCI) ali ipak sam od Zvezde očekivao malo više prilikom slaganja. Srećom je završni rezultat odličan.

Preporuka:
Svakako kupiti.

Korisni linkovi:
S obzirom na činjenicu da je tih vozila proizvedeno svega stotinjak komada (točnije: 91) relativno je lako pratiti sudbine pojedinih vozila tako da ima obilje materijala (posebno što se tiče shema bojanja) na internetu. Meni su najzanimljiviji:

http://grayknight.narod.ru/Ferds_Kursk_43/Ferds_Kursk_43.htm
http://www.tankarchives.ca/2013/12/ferdinand-losses.html
https://mikesresearch.com/2020/05/24/ferdinands-elefants-on-the-eastern-front/
https://tanks-encyclopedia.com/ww2/nazi_germany/panzerjager_tiger-p_elefant

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
su27rules

PorukaUpisano: Ned Stu 29, 2020 11:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool

Natrag na vrh
Groff

Član od: 12 Lis 2010
Mjesto: Bakarac
PorukaUpisano: Ned Stu 29, 2020 1:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Klap klap Klap klap
vojo

PorukaUpisano: Uto Pro 08, 2020 4:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa: Bergepanzer Tiger (P)
Proizvođač: Dragon, Kina
Mjerilo: 1/72
Broj makete: 7227

Na prvi pogled:
Kutija uobičajene veličine i oblika (sa poklopcem) kako inače ima Dragon, sa isto tako uobičajeno katastrofalnom slikom na poklopcu (kompjuterski crtanom). U kutiji se dobiva jedno stablo veličine kutije, dva manja identična stabla sa tvrdim plastičnim gusjenicama (koje su nekako usitnjene - zašto?), jedno malo stablo sa kotačima, jedno još manje sa ovjesom (još mi se nitko nije javio da mi rastumači kako radi taj ovjes) te zasebno kâda vozila i gornji dio nadgrađa.
Uz ekstra minijaturni listić (samo sa četiri križa i nekakvim simbolima - divizijskim?) dobije se i mali listić metala (neki držači i lanac za dizalicu).
Uputstva su uobičajena na tri lista veličine kutije, u boji ali sa linijskim crtežima slaganja makete, korak po korak.
Sve skupa kroz najlone djeluje da je uobičajene Dragonove kvalitete, koliko mogu procijeniti.

Slaganje:
Slaganje je klasično sa uobičajenim lomom dijelova, tipičnim za takvo vozilo.

Mali problem nastaje u koraku br. 4 kada se lijepe elementi ovjesa tj. uzdužne torzione osovine. Kako te osovine stoje uzdužno malo koso (dakle ne paralelno sa vozilom), Dragon je napravio utore na tim sklopovima (koji se sastoje od dva kotača - engl. bogies) tako da kotači na koncu budu poravnati. No kako ti 'bogies' nisu svi jednaki na svakoj strani vozila (prednja dva su identična a zadnji je 'obrnuti', dijelovi B1 i B2) Dragon je mudro napravio i zareze na štiftovima na kojima se nataknu ti sklopovi. No zeznuli su stvar jer ti zarezi su ispravni samo za zadnje 'bogies', a za prednja dva ne pašu te ih treba odrezati. Tako da je poravnanje (osovina) kotača opet svedeno na 'pi-puta-oko' metodu ....

Još jedan problem je postavljanje gornje ploče vozila na tijelo tenka (dio F29 u koraku 6). Kad se taj dio postavi ispada da je zericu pre mali pa ostaju šupljine i spreda i straga koje trebamo pokitati. Vrlo neuobičajeno i iznenađujuće za Dragon - imao sam osjećaj da gledam ModelCollectovu maketu!

Isto tako u tom koraku je položaj nosača zadnjeg kraka dizalice (F42) nacrtan krivo tj. odokativno. Ako ga tako zalijepite (kako je nacrtano) onda će dizalica stajati koso prema naprijed. Ja sam cijelu dizalicu lijepio dio po dio odmah na tijelo vozila, a ne 'u zraku' pa onda kompletnu dizalicu na vozilo (kako kažu uputstva). Na taj način možete paziti da dizalica stoji okomito, a na koncu zalijepite spomenuti nosač (F42). Kad smo već kod toga dijela, u maketi su dana dva identična dijela s brojem F42 - logično bi bilo da se drugi dio montira na desni bok (jer se i dizalica mogla montirati ili na jednom ili na drugom boku) ali za taj bok taj dio ne paše!

U koraku br. 7 kuka F35 uopće nije kakva je nacrtana u uputstvima jer se kroz nju ne može provući lanac. Lanac treba zalijepiti cianofixom na kuku, bez provlačenja.

Vozilo je kompletno bez svijetala tj. nisu dana nikakva (prednja) svijetla. Zato ima stražnje Notek svijetlo, ali nigdje ni spomena dali se i gdje postavlja. Čisto sumnjam da su Nijemci isporučivali vozila bez svijetala, ali je činjenica da na fotografijama kojih na netu ima iznenađujuće mnogo (s obzirom na broj takvih vozila), niti jedno vozilo nema svijetla.

Gusjenice .... eee, to je priča za sebe. Kad sam vidio da maketa ima krute (plastične) gusjenice naveselio sam se jer sam još uvijek kod stajališta da su i najlošije krute gusjenice bolje od 'gumenih' ili onih 'all-in-one' tj. već sa kotačima i ovjesom i sve. Ali, vrag ne spi ....
Kako sam napomenuo u uvodu, gusjenice su nekako neobično usitnjene tj. ima neobično puno pojedinačnih članaka. Upočetku mi nije bilo jasno zašto je to tako - a što je najgore, nije mi ni sada jasno. Ravni dijelovi gusjenice (na pr. ispod kotača, ukupno 34 članka) su rađeni od nekoliko dijelova sa po 10 ili 4 članka .... a zašto ne jedan dio kad je to ravno? Nadalje dijelovi ispred i iza tog ravnog dijela - dakle od ispod kotača pa do pogonskog zupčanika ili kotača ljenivca (u ovom slučaju isto zupčanika) se slažu od pojedinačnih članaka iako su praktički ravni ili sa minimalnim ovješenjem (jer su kratki). Opet se pitam zašto? Iamo sam osjećaj da slažem friulke, ali u besmisleno malom mjerilu.
Mislim, nije da je to nemoguće složiti ali - treba užasno puno vremena jer morate pustiti da se pojedini članci osuše da bi ih mogli oblikovati (zakriviti), a s druge strane, nešto na što nisam prije mislio, jako je teško napraviti da gusjenice budu ravne jer vam kod pojedinačnog ljepljenja članci malo pomalo bježe lijevo desno i dobijete krivudave gusjenice. A sve to bez ikakvog smisla tj. razloga.
Ipak, ima jedna pozitivna nota - iako me, svaki puta kada započnem slagati te krute gusjenice od pojedinih članaka, uhvati panika da neće biti dosta članaka - posebno ovdje jer mi je ozbiljno izgledalo da ih je premalo - ipak članaka ima dosta, čak i viška - po svakoj gusjenici ostalo mi je pet članaka. To sam iskoristio za posložiti rezervne gusjenice koje sam montirao na za to zalijepljen nosač na nosu vozila (dio F23).

Sve u svemu, gusjenice kod ove makete su drugi ekstrem od Zvezdinih gusjenice - Zvezdine su u jednom komadu, ove su u bezbroj komadića .... a da se svi oni malo ugledaju u Flyhawk ili Vespid Models? Ili starije Revellove makete? Nije to baš neka 'rocket science nauka' ....

Generalno pasanje dijelova je tako-tako, ali ne baš na standardnoj i očekivanoj Dragonovoj kvaliteti. Posebno se to odnosi na detalje kazamate tj. malog 'nadgrađa'. Sama kazamata mi se čini da je izrađena sa kliznim kalupima (sudeći po varovima na uglovima) ali mi nije jasno zašto nisu odmah uključili i detalje na njoj? Tako da na pr. kuke za podizanje kazamate kao i puškarnice (pistol ports) sa strane se moraju naknadno lijepiti. Samo po sebi to nije strašno, dapače, ali konusni čepići na tim detaljima koji bi trebali nalijegati u iste takve konusne rupice - uopće ne pašu tako da ih treba doraditi (ja sam ih jednostavno odrezao). No ti dijelovi su strašno sitni i nemoguće ih je držati među prstima ili noktima, a kamoli nešto raditi na njima.

Da zaključim, cijelo vrijeme slaganja me ta maketa neodoljivo podsjećala na Modelcollectove makete - jednom riječi: ofrlje, ofrlje, ofrlje ....

Bojanje:
Ja sam se nameračio na 'early production' maketu tj. dijelove za takvu maketu, najviše zato što pišu da su oni kasniji imali na sebi Zimmerit. Ja mislim da je moguće da su svi tj. sva tri prepravljena vozila imali na sebi Zimmerit, barem u početku.
To me uputilo na biranje bojanja prve dvije sheme (istočni front 1943. ili Italija 1944.) a ja sam odabrao, naravno, istočni front. Koristio sam tamno žutu Humbrol br. 94 i maslinasto zelenu (za crte - bojane kistom) Humbrol br. 159.

Oznake:
Za korištenu verziju (early, istočni front) nisam koristio nikakve oznake.

Uputstva:
Uputstva su, začudo, izrađena linijskim crtežima, naravno u boji na finom papiru ali jasnija i preglednija od mnogih Dragonovih uradaka. Oni (Dragon) još uvijek pate od sistema da nacrtaju dijelove već postavljene na mjesto (to uvijek čine kada su uputstva rađena sa fotografijama) a na tim dijelovima samo napišu koji je broj.

Dodaci/izmjene:
Mijenjao nisam ništa, a dodao samo malo 'opreme' na odlagalištu ispod dizalice.

Kudim:
- traljavo pasanje nekih dijelova
- traljavo napravljeni neki površinski detalji (posebno unutrašnjost kotača, zavareni spojevi oklopnih ploča)
- bespotrebno usitnjavanje gusjenica (dobar dio po sistemu članak po članak)
- visoku cijenu

Hvalim:
- odabir teme (iako je u stvarnosti proizvedeno svega tri takva vozila)
- davanje metalnih dijelova za dizalicu (lanac)
- mogućnost ljepljenja dizalice u transportnom/marševskom položaju (složena) i u radnom položaju, na bilo koji bok tenka
- zadovoljavajuću uvjerljivost makete

Usporedba sa istim/sličnim maketama:
U odnosu na Zvezdinu maketu ova maketa:
- nema odstranjivače blata na prednjim i zadnjim zupčanicima
- previše su naglašeni spojevi oklopnih limova odnosno varova
- gusjenice, koliko god dobre bile, previše su usitnjene i ispada da ih se slaže članak po članak - dakle druga krajnost u odnosu na Zvezdu
- glavni kotači i zupčanici dosta grubo napravljeni
- pasanje dijelova (posebno gornja ploča trupa) nije zadovoljavajuće
- neki površinski detalji nešto grublji u odnosu na Zvezdu

ali zato
- svi poklopci se mogu zalijepiti i u otvorenom položaju (od vozača i suvozača imaju čak i detalje iznutra)

Zaključak:
Iako sam se jako veselio ovoj maketi i ostavljao sam ju sa strane kao za neke 'posebne prilike' (kao što je ovaj 'light korona lockdown') priznajem da me razočarala - kako po kvaliteti detalja tako i po kvaliteti slaganja tj. pasanja dijelova. Možda je moja greška da sam ju slagao paralelno sa Zvezdinom maketom (koja je, barem što se detalja tiče, mnogo bolja).

Preporuka:
Kupiti - koliko ja znam, to je jedina 'Berge' verzija ovoga pancera.

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Groff

Član od: 12 Lis 2010
Mjesto: Bakarac
PorukaUpisano: Uto Pro 08, 2020 7:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma ni jedna zamjerka, 😎, odlična i zanimljiva maketa!
su27rules

PorukaUpisano: Uto Pro 08, 2020 7:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool

Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Pro 09, 2020 12:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovaj zadnji malac je ludnica ! Nije niti Ferdinand loš , ali ovo je super! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

von Stuck: poruka promijenjena dana: Sri Pro 09, 2020 11:45 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Pro 09, 2020 8:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vojo, makete su ti izrađene sve bolje! Ozbiljno mislim Smile Svaka čast.
Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Sri Pro 09, 2020 12:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

odlićan
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75  Naprijed
Stranica 72/75

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma