Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Tornado Gr. Mk1 "Gulf War"-Nikki Revell 1/32

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sub Stu 21, 2020 6:29 pm    Naslov poruke: Tornado Gr. Mk1 "Gulf War"-Nikki Revell 1/32 Citiraj ovaj komentar

Dobro poznata revellova maketa iz 90-tih godina. Da je revell tada uradio nekoliko nedovršenih stvari na ovoj maketi bila bi tada u to vrijeme sigurno u rangu tamiynih f-4 i f-15.
Nedovršene stvari su nedostatk uvodnika zraka. Zatim na gornjem i bočnom dijelu uvodnika zraka, pa sve do mlaznica upošte maketa nije gravirana , nema linija panela. Ista je situacija i oko prednjeg kućišta točkova.
Sjedišta iz kutije su takođe loša i treba ih zamjeniti nekim resinskim.
Ja nisam urezivao linije panela, ali ću to vjerovatno uraditi kada nabavim novi italerijev gr4 , pa ću linije panela samo prekopirati i nacrtati grafitnom olovkom.

Cockpit iz kutije je zaista odličan naravno osim sjedišta.
Koristio sam airesov cockpit, koji je zaista makta za sebe i ako košta gotovo kao i sama maketa vrijedi svake pare. Ono što je neobično za Aires i odlično se uklapa i nema previše brušenja.
Kućišta glavnih točkova su plitka i tu sam dodao par žica..
Pitot cijev takođe nisam stavio jer čekam zamjensku metalnu.
Rezervoari bi trebali biti u pustinjskoj boji ili sivi koje je koristio tornado f3, ali sam ga uradio u maskirnoj boji čisto da razbijem monotoniju.

Inače paralelno sam radio tornada u 48-ci i ovaj i u 32-ki je puno lakši i jednostavniji za sastaviti.

Revellov i Airesov cockpit

Airesov cockpit

viper: poruka promijenjena dana: Sub Stu 21, 2020 9:24 pm; prepravljeno ukupno 3 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sub Stu 21, 2020 7:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo!Smile
Natrag na vrh
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Sub Stu 21, 2020 8:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jako lijepo, bit će zanimljivo vidjeti kako izgleda italeri novi. Sigurno više detalja, ali bojim se debelih linija, ovdje se čine finijim

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Ned Stu 22, 2020 12:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zemljače moj...Bravo!! Odlican posao!!!
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Stu 22, 2020 12:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

=Odličan ,pogotovo što je u toj Desert Storn shemi!
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma