Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

L-15 M 1/144

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
kru65mi

Član od: 28 Lis 2007
PorukaUpisano: Ned Stu 01, 2020 11:08 pm    Naslov poruke: L-15 M 1/144 Citiraj ovaj komentar

Nakon prvog Eduardovog BISa u ovoj skali ( ako ju se moze tako nazvati Laughing ) idem dalje s jednim M-om ... ovaj puta u letu ( za mene prvi)
Necu se zadrzavati na sitnicama u kabini ( ima li netko jednog pilota za prodaju?), bice mozda nekih dodataka vani ...
Ah, da, zaboravljam - imam namjeru upaliti afterburner Wink
Kao prvo treba mi proziran kraj turbine a Eduard taj dio daje u sivoj plastici Confused
Prvi pokusaj kloniranja ( FIMO kao kalup) je neslavno zavrsio ali na greskama se uci ...

FIMO nisam ispekao jer je bila samo proba sto je bila prva greska - druga je sto nisam "nauljio" original ....
Bilo kako bilo, dosao je red da isprobam ideju ... Naime, otkako sam nabavio ovo ljepilo zamislio sam nekoliko vrstqa upotrebe pa i ovu : par kapi UV ljepila u kalup, osvjetljenje na nekoliko sekundi i ...

Kao sto rekoh, greske su bile i ostale Laughing
Zato sam od bikomponentnog kita pripremio novi kalup i nauljio original ...

Sada neka prespava pa cemo dalje Wink
Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Stu 02, 2020 12:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pratim te !! Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Stu 03, 2020 9:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dobre ljekove ti psihijatar daje, eh kad bi meni moja sikijatrica takve dala....

Pratim pajdo, pratim Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool

P.S.
ovi smajlići nemaju sunčane naočale, to su ti ova moja povečala sa filterima za komfuter Wink
kru65mi

PorukaUpisano: Sri Stu 04, 2020 10:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala decki, idemo dalje ...
Starim pa nisam uzeo u obzir "efekt punica" - jelkica sa opickim vlaknima na koje sam racunao je bacena Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Ali jos se nije rodila punica koja me moze zaustaviti ... Automatski sam se prebacio na jedan drugi sistem ...
Ali prvo o alimentaciji LED diode 3V - u ostacima nekih igracaka sam nasao vec gotovu kutijicu s bakterijama i prekidacem Wink
Problem prenosa svijetlosti od diode do turbine se pokazuje malo komplikovaniji samo zbog problema s kojim bih se suocio i za optickim vlaknom - snop svijetlosti na cilju je iste sirine kao i prenosnik ! ! ! ! !
Iz istog proizlazi da je bolje imati vise prenosnika ili jedan veceg promjera - zasto ne prozirni sprue Wink
Na ovaj nacin ubijam dvije muhe : prenosim svijetlost i zaradjujem stalak ...
Ovo je jedan manji dio proba koje sam uradio, a u zavrsnici sam zaljepio tri komadica spruea ( na susenju) koje cu sutra prilagoditi vec pripremljenoj turbini. Nijanse su dobijene mjesanjem akrilika direktno u ljepilo UV ...

Kruno
kru65mi

PorukaUpisano: Sri Stu 11, 2020 1:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mali nastavak ...
Buduci da nisam bio zadovoljan prenosom svijetlosti putem spruea odlucio sam ubaciti LED direktno u trup sto je pridonijelo usporavanju izrade jer sam u potrazi za odgovarajucim nosacem makete ...
Prvi LED koji mi se nasao pod rukom tek toliko da vidim kako bi izgledalo ...

Sada sam u potrazi za idealnom LED diodom ( jos ne znam da li su ju izradili) a moram izraditi jos koju sitnicu ...
Ovaj novi lockdown mi nikako ne ide na ruku ...
Istina je da mi AMAZON isporuci stvari u roku od 24 h ali volim traziti po trgovini i razgovarati s prodavcem ( sto ce na zalost morati pricekati).
U medjuvremenu sam izradio jos nekoliko zavrsetaka turbine mijenjajuci nijanse boje prema narandzastoj i smedjoj - sve za isprobati Laughing
Kruno
Iwtcha

PorukaUpisano: Čet Stu 12, 2020 2:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Čet Stu 12, 2020 3:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked Cool Shocked Cool

A da se ti prošečeš do Mombello ili do Paolo Pini !? ono , neće te ni primiti ali čisto da vide da ima i iznad njih Razz Razz Razz
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
kru65mi

PorukaUpisano: Čet Stu 12, 2020 9:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala vam na komentaru decki, s vama dvojicom nikada dosadno Laughing Laughing Laughing
Ocekujuci diode, Godota, dvije ukrajinke i pobjednicki listic lutrije odlucio sam urediti nepostojeci izduvnik motora.
S par crteza i nekoliko proba dosao sam do, za mene, zadovoljavajuceg rezultata. Prva proba je bila jedan sloj ali nisam bio zadovoljan zato sam dodao drugi sloj, samo "latice" koje bi s bojom trebale biti puno vidljivije

I jedna sa upaljenim motorom, doduse jos uvijek pogresne boje ...

Kruno
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Stu 13, 2020 1:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jesi probao optičkom vlaknu obojati vrh, u teoriji bi trebalo moći.
Imaš manje problema oko izbora LE diode, manje problema oko nosaca... a u konačnici lakše promijeniš diodu ako je izvan makete.

Ako gornje ne drži vodu možeš između turbine i svijetla staviti komad prozirne plastike koju opet obojaš u željenom tonu, čak i to može biti izvan trupa ako koristiš vlakna.
kru65mi

PorukaUpisano: Pet Stu 13, 2020 8:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Narancasti LED je vec unutra ( provizorno) i efekt je upravo onaj koji sam zelio

Sada se mogu posvetiti laganom zatvaranju trupa i svim tome pripadajucim detaljima
Kruno
Cessna

Član od: 12 Tra 2006
Mjesto: Jales B. ;)
PorukaUpisano: Pet Stu 13, 2020 9:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

fino to izgleda!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Iwtcha

PorukaUpisano: Sub Stu 14, 2020 9:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger Headbanger
uf, al sam se rasprič'o
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma