Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Revell Pz IV Ausf H 1/72
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 9:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Smile

Kad svatko postane autoritet za sve tada nitko nije autoritet za nista. Ja osobno se ne usudim zbog toga tvrditi jezicne istine. E sad, moze li to isto u 18. stoljecu apsolutni prosvjeceni monarh, u 19. akademija, a u 20. institut(?). Da ne pricamo o nekoj fah skupini, skupini maketara u Beogradu ili bačvara, kovinopojasara, .... . Sve do tih vremena autoritet je imala vjerska zajednica ili knjizevnici, jer su se bavili time, ta razliku od kovinopojasara koji nisu. Primjer Shakespeare-a ... suotac engleskog jezika koji do prije 1000 godinA nije ni postojao a miks je germanskih jezika i narjecja, keltskih, latinskog i novotvorbi (koje vise nisu novotvorbe Smile), a koje je isti uveo. Znaci samo i jedino pitanje je pitanje autoriteta. A tu sad idemo u ono sto je prethodilo velikom prasku - Istinu nad istinom - koju u mojoj vjerskoj zajednici zovu Logos, iz kojega svaki autiritet proizlazi.

U Hrvatskom Zagorju ne razumije se selo do sela, jer je svaka individua jezicni autoritet, a samo je 35 minuta voznje od akademija iinstituta za jezik.

Krajnosti nisu dobre, ni sveta akademija ni sveti Štef tokar i lohajzla, jer jezik je zivo bice koje se mijenja, a autoritet ima institucija jedino onda kada razvoj tog bica osluskuje i normu mijenja i oblikuje duhu vremena.

Mmmm....jutarnja kavica dragi moji maketari i modelari.
Valter

Član od: 26 Pro 2015
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 10:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koliko sam razumio raspravljate dali je tocno maketa model ili nesto trece?
Evo upravo slusam predavanje na FSB-u gdje profesor koristi oba dva naziva.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kru65mi

Član od: 28 Lis 2007
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 10:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gdje je zavrsila Valterova maketa???
Od silne prazne slame ja ju ne vidim....
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 10:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nije maketa nego model..ali ne onaj model 90-60-90 cm...
Natrag na vrh
kru65mi

Član od: 28 Lis 2007
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 11:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kolega, kako ti nazivas nesto je tvoja odluka, ja slijedim moje....
A da prestanemo spamati covjekov topic? Mozda bi bilo pametnije uhvatiti se onoga zbog cega ovaj forum postoji nego lupanja prazne slame...
Ja završio prije nego me netko spusti na vlastiri nivo pa me ugazi s iskustvom Wink
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 12:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

skromno bih predložio adminima da se tema očisti od svega što ne spada u nju, jer pet ili šest postova se odnose na temu, pri tome ne mislim da se pobriše nego da se prebaci u temu "Silvering ili kako vam drago al da izgleda dobro" i "a što smo zapravo maketari ili modelari ili je.vjetri koji umjesto da brusimo lijepimo bojamo a prvenstvano uživamo gubimo vrijeme u prepucavanju tko ga ima pravijeg"
ili kako bi rekao pokojni Ivica Aranza: "bilo je korisnije da smo uzeli komad plastihe i pobrusili srh"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 1:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo smo raspravljali,ništa strašno..Nakon dugo vremena natukli pet stranica..Od makete tenka došli smo do pravilnog ili nepravilnog naziva ovog što radimo..Događa se,..Autor topica nam oprašta u duhu maketarsko-modelarske tradicije..Hoće li moderatori zaključati temu, njihova je odluka i kao takvu mi ćemo je poštivati.
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 9:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vratite se na maketu panzera kako piše u naslovu topika , može ?
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5
Stranica 5/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma