Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/72 Bell 47J Ranger, LF Models

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2020 9:59 pm    Naslov poruke: 1/72 Bell 47J Ranger, LF Models Citiraj ovaj komentar

Pošto mi je ovo jedan od tzv zlatnih gralova, nisam mogao odoljeti, pa je napokon i stigla (samo 25 dana putovanja iz Češke, sa njom stigao i Sikorsky S-51).

Nikada nisam imao iskustva sa LF-om, ovo mi je njihova prva maketa. Od čeha koje imam, rekao bih da je mrvu lošiji od Sworda, a negdje u rangu Valoma kojeg imam.

Dolazi na dva stabla:

Kabina i rep (Plovci se ne koriste u ovom slučaju).

Ostali dijelovi

Prozirni dijelovi:

Idu an deblju stranu, no nisu predebeli. Ima distorzije.

Jetkovina

I par primjera detalja:

Vidljivo je da će sve trebati malo počistiti, no ništa prestrašno.

Uz oznake

je i obavijest da su tiskane (po izgledu, na printeru, izbliza se vidi rasterizacija) na komadu nosećeg filma i da svaku treba rezati posebno.

Zaključak:
Jedina maketa na tržištu, klasični češki short-run. Ja sam je htio, pa i uzeo, nekome drugome bi dati 20 eura (+ poštarina) za nju bilo previše. Naravno, plan je da ide u jednog od naših, trenutno naginjem na onog koji je godina sjedio ispred Zrakoplovne.
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Lis 07, 2020 11:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
SZVO

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Slavonski Brod/Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 12:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nabavio sam dva komada i jedan je planiran da bude prvi helikopter hrvatske milicijske jedinice, tj. YU-HAM a drugi bi mi trebao biti YU-HAL iz 1992.g. kada je bio opremljen sa 5-cijevnim raketnim bacačima i kada je letio za SZV Osijek u Slavoniji. Imam dekale od Blue Ridera za SZVO ali su na žalost potpuno krivi pa će se trebati nešto iskemijati za obje makete. Ono što nedostaje u ovim maketama su kotači koje su na skijama imali svi naši AB 47J/J2 Rangeri...

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Čet Lis 08, 2020 1:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

SZVO Napisao/la:
Ono što nedostaje u ovim maketama su kotači koje su na skijama imali svi naši AB 47J/J2 Rangeri...

Meni je ovaj kod Zrakoplovne prirastao srcu, ipak je to "moj" Smile

A ovi kotači, možda bi dečkima iz Viribus Unitisa bili zanimljiv subjekt...
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma