Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Musa Kesedžija na Eufratu

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Ned Jul 05, 2020 3:34 pm    Naslov poruke: Musa Kesedžija na Eufratu Citiraj ovaj komentar

M-60A3, Revell, 1/72, Vojska Turske Republike

Maketa je DIK. Jedine izmjene su samograđene sajle za vuču, njemački bacači dimnih kutija s Leoparda 1 i samograđeni senzor bočnog vjetra jer sam originalni izgubio u procesu izrade makete.

U originalu, Musa Kesedžija je "NATO trobojni" i na prednjoj ploči ima nabojano bijelo kvadratno polje s registarskom brojčano slovnom oznakom. E sad...kad se Turad pripremala za pohod na Eufrat, sva vozila, pa tako i mog Musu, su prebojali u (slobodni prijevod s Turskog) "prikrivno bojanje za djelovanja u aridnim krajevima". Te oznake na prednjim pločama Muse i njegove braće su prebojavali djelomično ili potpuno...što je vidljivo na fotkama po netu. Eto...recimo da su Musinu prebojali potpuno...i zato nema oznaka.

Inače, Musa Kesedžija je, u stvari, trebao biti komšija Momo/Uzeir/Ante...no, kako su BiH oznake u 1/72 sićušne...a i nije mi se dalo yebendisati s izradom istih...na kraju je ispao Musa.

Obzirom na kompliciranost postanja fotki na OMF-u...što je ujedno i primjedba štovanim Adminima...postavljam link za galeriju na klupskoj stranici na FB-u.

https://m.facebook.com/pg/MAKOS031/photos/?tab=album&album_id=1420658798135544&ref=page_internal&mt_nav=1

Prije pohoda na Eufrat, u oružanim snagama Turske Republike se dogodila sječa časnika. Zato su se dogodili mnogi propusti na terenu...što je i plaćeno u tehnici i na žalost, krvi. No, u zadnje vrijeme oni uspješno ubiru plodove svog velikog taktičkog i operativnog iskustva i naročito neupitne hrabrosti i vještine svojih vojnika. Poučeni lekcijama s Leopardima, oni više ne šalju kompletne tenkovske vodove (4 tenka) skupih i sofisticiranih Leoparda same na nekakvo gnijezdo od 10-ak ISIL-ovaca...već šalju vod mehaniziranog pješaštva uz potporu 2 do 3 tenka...jeftinijih i "potrošnijih" M-60A3. To je i nekakva ideja podloge za mog Musu Kesedžiju. Iz daleka...s ceste...pruža vatrenu potporu pješaštvu koje čisti gnijezdo ISIL-a.
Hrvoje

Član od: 16 Sij 2015
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Jul 05, 2020 4:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kaže FB da se prvo moram logirati da bih vidio slike Muse, a to mi se ne da pa sam proguglao ovaj link. Trebao bi raditi svima nama koji smo na kompjuterima, valjda linkove sa mobitela baš ne otvara.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1420658798135544&type=3

Musa je dobar, jedino mi na podlozi malo upada u oči prijelaz sa asfalta na zemljano šljunčani dio. Nekako mi je taj prijelaz prefin i ravan, ne znam kako bih to objasnio Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Ned Jul 05, 2020 4:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Štovani kolega Hrvoje...hvala ti...i svaka ti čast...na korekciji linka.

Vezano za tvoju primjedbu...dakle...pitam ja prijatelja Googla "syrian road" i on mi odgovori nizom fotki. Na nekoliko tih fotki vidjeh nešto slično tome na Musinoj podlozi. Mavidividi...pitschkin dim za izraditi. Dooobro...to ćemo. Komad stiropora kaširanjem obučen u papirnatu maramicu...komad debelog papira za cestu...malo sitnih kamenčića i prašine s ulice...malo zelene piljevine...drvofix i tempera...na natjecanjima se ionako ne ocjenjuje podloga ako se ne radi o kategoriji diorama...i eto ga na. Jedno popodne...doslovno jedno popodne...skupa sa sušenjima materijala. Wink

Pretpostavljam da je to nekakva sporedna cesta s jednim slojem asfalta i jednostavnom šljunčanom posteljicom postavljenom šire od asfaltnog sloja. Smile
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma