Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Land rover mup hr početak domovinskog rata
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lip 18, 2020 8:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mozda snimke - slike Krvavog Uskrsa?
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Čet Lip 18, 2020 9:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iwtcha Napisao/la:
Najgore u svemu je da se nitko od nas iz 5. voda ne sječa točno detalja na tom Land roveru, čak ni vozač, on se sjetio jedino broja registracije. A fotografije nema nitko iz Alfi na žalost. mislimo da nije imao grb na vratima nego bijeli natpis policija, ali ni to nismo sigurni.

J*bemu pa kakvi ste vi to maketari ....?

Valjda kada se ide u rat prva stvar, uz Kalašnjikov naravno, je foto-aparat. Bilo kakav, samo da radi slike .... što ćeš inače unucima pokazivati?

Ajajajajjjjj .... što da ja radim sa vama .... sve vas moram učiti ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
PorukaUpisano: Čet Lip 18, 2020 10:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Znam da necu rec nis novo ako pokusas uguglat sjp alfe;
Ovdje ima jedan na slici, doduse straznja polovica....

https://braniteljski.hr/dean-rostohar-ratne-rane-me-nisu-sprijecile-da-radim-i-da-se-bavim-onim-sto-najvise-volim/

Inace zanimljiva emisija Mac i munje iz 1995....pogledao sam na preskokce....lijepi primjerci raznih vozila.

Uvijek se sjetim onog Pucha s prikolicom i zna se cime na njoj, u Pakracu. Jos ko klinac zapazio....bilo bi fora slozit jednu maketu.

Pozz.
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Pet Lip 19, 2020 10:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vojo Napisao/la:
Iwtcha Napisao/la:
Najgore u svemu je da se nitko od nas iz 5. voda ne sječa točno detalja na tom Land roveru, čak ni vozač, on se sjetio jedino broja registracije. A fotografije nema nitko iz Alfi na žalost. mislimo da nije imao grb na vratima nego bijeli natpis policija, ali ni to nismo sigurni.

J*bemu pa kakvi ste vi to maketari ....?

Valjda kada se ide u rat prva stvar, uz Kalašnjikov naravno, je foto-aparat. Bilo kakav, samo da radi slike .... što ćeš inače unucima pokazivati?

Ajajajajjjjj .... što da ja radim sa vama .... sve vas moram učiti ....

Vojo Very Happy

Ma imali smo mi fotoaparat, ali su svi moji negativi i večina fotografija završili u raznim ratnim srhivama a meni je ostao k..... Ali zato su moje slike objavljene u nekim knjigama o domovinskom ratu, pa ipak mogu djeci pokazati gdje im je tata bio '91 do' 95
vojo

PorukaUpisano: Pet Lip 19, 2020 12:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iwtcha Napisao/la:

Ma imali smo mi fotoaparat, ali su svi moji negativi i večina fotografija završili u raznim ratnim srhivama a meni je ostao k..... Ali zato su moje slike objavljene u nekim knjigama o domovinskom ratu, pa ipak mogu djeci pokazati gdje im je tata bio '91 do' 95

Iwtcha, ajde barem nešto, iskupio si se ....

Ali si valjda, nadam se, naučio i da NEGATIVE NIKADA NE DAJEŠ od sebe .... fotografije može, koliko hoćeš, ali negative nikada ....

Još u današnje vrijeme kad ih možeš lako i jeftino digitalizirati i malko im produžiti vijek ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Iwtcha

PorukaUpisano: Pet Lip 19, 2020 12:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vojo Napisao/la:
Iwtcha Napisao/la:

Iwtcha, ajde barem nešto, iskupio si se ....

Ali si valjda, nadam se, naučio i da NEGATIVE NIKADA NE DAJEŠ od sebe .... fotografije može, koliko hoćeš, ali negative nikada ....

Još u današnje vrijeme kad ih možeš lako i jeftino digitalizirati i malko im produžiti vijek ....

Vojo Very Happy

Kolega je trebao napraviti fotke i vratiti negative, od '95 ni njega ni negative nisam vidio. Ali našao sam jednu da Pinzom

vojo

PorukaUpisano: Pet Lip 19, 2020 1:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iwtcha Napisao/la:

Kolega je trebao napraviti fotke i vratiti negative, od '95 ni njega ni negative nisam vidio. Ali našao sam jednu da Pinzom

Iwtcha - hvala na fotografiji - zanimljiva, kao i sve 'iz prve ruke' .... ovo na slici si vjerojatno ti, zar ne?

Ne kužim jedino kapu/naglavak - što je to? Sliči na one univerzitetske prilikom proslave kod diplomiranja (nekad u Americi, danas i kod nas) ....???

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Iwtcha

PorukaUpisano: Pet Lip 19, 2020 1:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vojo Napisao/la:
Iwtcha Napisao/la:

Iwtcha - hvala na fotografiji - zanimljiva, kao i sve 'iz prve ruke' .... ovo na slici si vjerojatno ti, zar ne?

Ne kužim jedino kapu/naglavak - što je to? Sliči na one univerzitetske prilikom proslave kod diplomiranja (nekad u Americi, danas i kod nas) ....???

Vojo Very Happy

He he he, nije kapa, marama vezana oko glave a ono iznad što viri je kosa, nakon 2 mjeseca bez šišanja naraste 😁 i da to sam ja. A Pinz je dobra referenca za vetering
mi17

Član od: 18 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Lip 19, 2020 2:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jel ova Pinz imao još koje oznake, npr. Policija, grb Mup-a...?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Iwtcha

PorukaUpisano: Pet Lip 19, 2020 4:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mi17 Napisao/la:

Iskreno, ne sječam se. Mislim da imam fotografiju sa bočne strane, ali trebat će vremena da ju pronađem nakon ove gungule sa preseljenjem nakon potresa.
mi17

Član od: 18 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Lip 29, 2020 2:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iwtcha Napisao/la:
mi17 Napisao/la:

Iskreno, ne sječam se. Mislim da imam fotografiju sa bočne strane, ali trebat će vremena da ju pronađem nakon ove gungule sa preseljenjem nakon potresa.

Super, može, hvala!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma