Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Online natjecanje na OMF?

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
SturmmannDado

Član od: 12 Svi 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Ožu 25, 2020 4:55 pm    Naslov poruke: Online natjecanje na OMF? Citiraj ovaj komentar

Vidio sam da neki forumi imaju natjecanja, recimo temu u kojoj se stavljaju slike radova pa ljudi glasaju.

Nemora biti nagrade.

Više iz onako nekog prijateljsko natjecateljskog duha.
Administrator
Član od: 14 Ožu 2009
PorukaUpisano: Sri Ožu 25, 2020 7:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidio sam i ja da kinezi jedu šišmiše.

Vidio sam i ljude kako trpaju makete petardama.

Vidio sam i da si i sam komentirao u temi online kupa Lega.

Ali nisam otvorio JOŠ jedan topic da kažem kako sam nešto vidio. Prije nego što otvaraš novi topic za nešto, ipak provjeri jel ta tema možda postoji. Ako već i otvaraš, napiši nešto konkretno. Mislim da ćeš se složiti kako 3 rečenice da si nešto vidio nisu vrijedne nove teme...
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
SturmmannDado

PorukaUpisano: Sri Ožu 25, 2020 10:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fair point.

Nisam našo takvu temu na forumu, bar ne među novijim temama.

Konkretno evo prijedlog:

Tipa u rubrici dovršene makete da bude u svakom poglavlju napr. Tenkovi maketa mjeseca ili pod figure i diorame napr. figura i diorama mjeseca.

U toj temi da svi stavljaju koj žele slike svojih radova.

Glasaju u komentarima.

Na kraju mjeseca po glasovima se vidi ko je dobio najviše glasova i taj je pobjednik i sljedeći mjesec opet ispočetka.

Nagrade nema i ne treba je biti.

Cilj je potknuti članove foruma na izlaganje svojih radova u prijateljskom i takmičarskom duhu.

Razlog zbog kojeg predlažem je da se sve više natjecanja odgađa i neka neće biti online, iskreno se nadam da će se ovo uskoro završiti ova kriza.

Na natjecanjima je znalo biti više stotina maketa, možda se i ovako ljudi aktiviraju.

Ja sam na ovom forumu običan član, nisam ni gazda ni admin, zato je to samo prijedlog, koj se nemora ostvariti.

A i inače nisam baš popularan tu na forumu pa nema smisla da otvaram takvu temu.

Malo se tu zabavljam na forumu jer nisam dugo bio, malo čitam forum i tako, tražim savjete, dajem neke ideje (ne baš visoke kvalitete), komuniciram s ljudima i eto.

Neko vrijeme ću posjećivati ovaj forum, pa ću ko i obično napravit malu pauzu od foruma pa se kasnije vratim, al uvjek mi je drago vidjeti radove domaćih majstora.
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Čet Ožu 26, 2020 9:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Postoji cijeli jedan dio foruma posvecen bas tome, zove se group build, build-off. Pa prouci malo, vec kad imas vremena i puno si na forumu

Član od: 21 Sij 2016
PorukaUpisano: Čet Ožu 26, 2020 10:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Low Napisao/la:
Postoji cijeli jedan dio foruma posvecen bas tome, zove se group build, build-off. Pa prouci malo, vec kad imas vremena i puno si na forumu

Koliko ja znam, nema glasanja na kraju GB-a i nema pobjednika (iako ja ljude koji su završili maketu smatram pobjednike Laughing ) . GB je također fokusiran na jednu temu (e.g. WW1, Zarobljena vozila etc.).

Pa molim i Vas da malo proučite što je to groupbuild heh
Ki-84 Hayate, Bf 109 G-6, SSW D.III (1:48 )
Pz IV D, "Leopold", Ju 87 B, Fw 190D-9, Me 262B, Bf 109 F-2/4, A6M2b Mod.21 (1:144)
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Ožu 26, 2020 2:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Eh hvala, to mi je promaklo.

Dugo nisam to ni gledo.

Valjda sam totalno zaboravio na to.

Budem to pogledo i pratio.
Gazda
PorukaUpisano: Čet Ožu 26, 2020 8:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

carstenjevca Napisao/la:
Low Napisao/la:

Koliko ja znam, nema glasanja na kraju GB-a i nema pobjednika (iako ja ljude koji su završili maketu smatram pobjednike Laughing ) . GB je također fokusiran na jednu temu (e.g. WW1, Zarobljena vozila etc.).

Pa molim i Vas da malo proučite što je to groupbuild heh

Opet bih ja i Vas zamolio da proucite sto sam ja napisao
Podforum posvecen online forumskim natjecanjima se zove 'group build, build-off'
Razlike između ta dva oblika naravno postoje.
Naravno da je GB fokusiran na jednu temu, temu su dogovorili natjecatelji prije pocetka natjecanja, zajedno sa ostalim uvjetima.
No ne znaci da neki novi GB mora pratiti pravila nekog zavrsenog GB-a
Osmislite svoja pravila, dogovorite temu, nagrade moze i ne mora biti, svima na volju

PorukaUpisano: Čet Ožu 26, 2020 10:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pogledao sam.

Nema za figure, šteta, nema veze.

Po pravilima da sad počne nešto ja ne bi mogao sudjelovati, jer imam 10 sastavljenih i oko 20 polusastavljenih tenkova, sve neofarbano ili u procesu skidanja boje.

Nagrada me ne zanima.

Al ok ako budem htio tamo ću pitati jel ima zainteresiranih kad budem imao nešto za krenut od nule.

Zakljucano Zatvoren topic
Gazda
PorukaUpisano: Čet Ožu 26, 2020 11:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slobodno organiziraj za figure, ako ti je to podrucje interesa
Mozes ovdje pitati ako ima zainteresiranih
Ako vas se skupi određeni broj, napravit cu vam sekciju figure

PorukaUpisano: Čet Ožu 26, 2020 11:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Može, hvala.

Eto ja sam za Grup Build natjecanja figura.

Kad budem imao završene figure, stavit ću u slike u sekciju dovršene figure i tamo postaviti pitanje.

Figure s kojima ću kretati u Grup Buildu krenut ću od nule.

Meni nagrada netreba.

Ako ikad do tog GB dođe ja sam zainteresiran.
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma