Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bucker bu 181 1/48, Stransky

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Sarajevo-Split
PorukaUpisano: Uto Stu 20, 2018 8:29 pm    Naslov poruke: Bucker bu 181 1/48, Stransky Citiraj ovaj komentar

evo i mene nakon dugo vrimena u projektima u radu Very Happy
maketa je ok za rad.u kokpitu ima nesto samogradnje (instrument ploca ,sipke na canopyju,razni prekidaci i rucice...) ,pojasevi su HGW .Zelja mi je napravit ex ZNDH buckera sa americkim oznakama .
da ne duzim puno,evo slika

to je za sad to.iduci je korak lijepljenje canopyja i nosa aviona.moran jos skontat najbolji nacin za najbezbolnije spajanje jer dry fit nije bas najbolji.također moran napravit i motor u samogradnji,jer ce se prednji dio djelomicno vidit .nece to bit nista posebno,nisam vjest u samogradnji,samo cisto da ne bude prazno Very Happy
ovim putem se javno zahvaljujem pokyju koji mi je isprintao i posalo decale tri lava.oko decala ce vjerojatno bit malo zezancije,pa ocekujem vasu pomoc ,al o tom po tom. kritike su i vise nego dobrodosle Very Happy
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Uto Stu 20, 2018 10:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo Josipe, jako dobro. Samo naprijed.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Stu 21, 2018 10:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ideš!!! To Josipe ,izvještavaj nas redovito!
josipww2

PorukaUpisano: Sri Ožu 25, 2020 9:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nastavljam sa projektom nakon dugo,dugo vrimena.vjerojatno ne bi ni ni sad da nije karantene (srica u nesrici Very Happy ).avion je sastavljen i spreman za primer i bojanje.imao sam velikih problema na spojevima nosa s trupom i prozirnih djelova s trupom.spojevi su dosta neprecizni pa sam morao dosta kitat,a samim time i brusit. u brusenju se izgubilo nekoliko detalja koje sam nadomjestio iz viska PE setova drugih maketa (poklopac tanka za gorivo i vratasca prve pomoci).
za sad postavljam samo jednu brzinsku sliku s radnog stola,cisto da vidite u kojoj sam fazi.kad zavrsim sa bojanjem ic ce bolje slike Very Happy

P.S. zanima me jel bucker za vrijeme preleta u italiju imao sahovnice na repu i krilima ili je imao zvonimirce na trupu i krilima ,a sahovnicu samo na repu .bilo je u jednoj temi na forumu profila nasih buckera,al nazalost slike su se izbrisale ,pa ako neko ima spremljene moze poslat .cisto da znam na kojim su tocno pozicijama oznake Very Happy
frka

PorukaUpisano: Pon Ožu 30, 2020 11:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve ovisi o tome kada je preletio za Italiju. nemam kod sebe tablicu preleta ali ako znaš datum kada se prelet dogodio, puno toga se može rekonstruirati što se tiče oznaka.
Natrag na vrh
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Ožu 30, 2020 4:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Knjiga iz 1998., 'Zrakoplovstvo Nezavisne Države Hrvatske 1941.-1945.' navodi prelet zrakoplova Bu 181C '7404' iz Banja Luke u Falconaru (pilot Zvonimir Planinc) dana 21.4.1945.

Dakle, 'zvonimirci' i 'šahovnice'.
frka

PorukaUpisano: Pon Ožu 30, 2020 4:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Eto, Marko je sve rekao...
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Pon Ožu 30, 2020 4:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Broj 4704 na trupu bio je gotovo sigurno crne boje. Nos ima tragove prebojavanja nekom tamnom bojom; možda je bio žute boje pa je još u NDH prebojan. Na nosu se vidi grb Dalmacije - tri okrunjene lavlje glave (vjerojatno žute boje). Nešto dalje u pozadini je Bf-109G-14AS crni"4". Možda u budućnosti izroni još koja fotka ovog Bestmanna iz američkih izvora, i to prije prebojavanja tj. "amerikanizacije".
Natrag na vrh
josipww2

PorukaUpisano: Pon Ožu 30, 2020 5:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala obojici na odgovorima. Pretpostavljam da su zvonimirci bili na istim mjestima kao i njemacki krizevi? Sta se tice nosa, ja sam ga obojao u crvenu boju, isao sam pretpostavkom da su ga amerikanci prebojali kad su radili crveno bijele trake na repu Nemam pojma
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma