Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Fieseler fi-156 Generala Krena

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
krkan

Član od: 21 Velj 2006
PorukaUpisano: Ned Pro 29, 2019 12:08 pm    Naslov poruke: Fieseler fi-156 Generala Krena Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima, kako sam dobio priliku preotkupiti 30tag godina star model u 1:6 scali, koji je odlično složen no loših završnih radova, odlučio sam ga ogoliti i naposljetku izraditi livery Zndh koji je kroistio general Kren.

Izčitah dane materijale i zaklkučak je da je bio u kamuflaži s dve boje, no ostaje mi samo kako reproducirati oznake.

Molio bi eksperte da mi daju zrno znanja, kontakt kako da dodjem do autora stencila ne bi li ih mogao reproducirati u trazenoj skali, te naravno ako postoji koja slika, s obzirom da je pgotobucket progutao većinu značila bi mi vaša pomoć.

Lijep pozdrav, Tomislav

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
PorukaUpisano: Uto Pro 31, 2019 12:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pozdrav

Evo nesto skenova iz knjige ZNDH (Frka, Novak, Pogacic).
Ima tamo jos nesto fotki sanitetskih, ona tek pridosla s njemackim regama, ali to vam i tako nece biti nesto od pomoci za Vas projekt...

Uglavnom, evo te s Krenovim amblemom:

https://imgur.com/YMzEnGQ

Mislim da je g. Frka postao jos jednu, ali ja je nemam. Mozda netko s foruma. moze pomoci...?

Ostalo iz knjige:

https://imgur.com/wU4r2Tu

https://imgur.com/3wXzy6v

https://imgur.com/x5jbBEg

Knjiga sugerira dvobojnu RLM71/65, medutim nedavno je (vjerovatno ste citali po forumu) bio zakljucak da je ipak (mozda) u klasicnom splinteru (RLM 71/70/65) Ovako nesto:

https://imgur.com/geJdrzw

Ze-Ro decals: https://zerodecals.wordpress.com/

Sto se tice izrade oznaka - ovo se vrlo lako nacrta u corelu ili necem slicnom i moze potom izraditi kao dekal/stencil...
Natrag na vrh
krkan

PorukaUpisano: Uto Pro 31, 2019 2:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Puno ste mi rasčistili kako i šta. Znači načelno mogu se naručiti šahovnice i amblem u 1/6 scali na ovom linku?, Btw radimo paralelno kolega i ja tako da će jedan bit u Luftwaffe a drugi ZNDH.
Natrag na vrh
potez XXV

PorukaUpisano: Sri Sij 01, 2020 3:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

poz

Ze-ro decals (kolega s foruma Zacp, mislim) radi te dekale za 1/48 1/72...

Hoce li/moze li izraditi naljepnice/stencile za model nemam pojma. Mozete poslat upit...

Dolje u linku su neki moji crtezi za Krena.
Ako vam nesto od tog odgovara iskoristite za izradu/modifikaciju i sl.

https://gofile.io/?c=7bosAK

file-ovi su u cdr, ai i svg formatu (tko skine neka javi jel sve ok ili treba nesto ponovno upload-at).

fotka o cemu se radi:

To je sve nabacano u jedan layer i nisam bas gadao boje. onaj tko misli nesto ozbiljnije printat (izradivat stencile i sl.) neka to slozi po layerima i pogodi boje.
I naravno ne zaboravite skalirat prema mjerilu koje radite, referencama o vellicini stitova, amblema i sl....
Natrag na vrh
krkan

PorukaUpisano: Pet Sij 10, 2020 4:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

potez XXV Napisao/la:
poz

Ze-ro decals (kolega s foruma Zacp, mislim) radi te dekale za 1/48 1/72...

Hoce li/moze li izraditi naljepnice/stencile za model nemam pojma. Mozete poslat upit...

Dolje u linku su neki moji crtezi za Krena.
Ako vam nesto od tog odgovara iskoristite za izradu/modifikaciju i sl.

https://gofile.io/?c=7bosAK

file-ovi su u cdr, ai i svg formatu (tko skine neka javi jel sve ok ili treba nesto ponovno upload-at).

fotka o cemu se radi:

To je sve nabacano u jedan layer i nisam bas gadao boje. onaj tko misli nesto ozbiljnije printat (izradivat stencile i sl.) neka to slozi po layerima i pogodi boje.
I naravno ne zaboravite skalirat prema mjerilu koje radite, referencama o vellicini stitova, amblema i sl....

Hvala vam, skratili ste mi muke itekako.
Da ne ostane sve na pustim riječima, Roda itekako raste, te je do sad potroseno ccq 100tinjak sati da ju se dovede u ovo stanje:

Natrag na vrh
krkan

PorukaUpisano: Sri Ožu 25, 2020 5:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

model je skora spreman za prvi let:

Natrag na vrh
krkan

PorukaUpisano: Ned Ožu 29, 2020 4:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prvi let:

Natrag na vrh
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Ned Ožu 29, 2020 6:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlična prica! Četitke i volio bi u zivo ovo vidjeti;)
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Ned Ožu 29, 2020 7:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prekrasan.
potez XXV

PorukaUpisano: Ned Ožu 29, 2020 8:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ekstra.
MK Trešnjevka najjaci klub (pogotovo zenski dio) Very Happy Very Happy

Jel' pogon motorni?
Ima li koja fotka kako je sve to slozeno unutra?
Natrag na vrh
krkan

PorukaUpisano: Ned Ožu 29, 2020 11:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na komplimentima, nastojimo održati tradiciju koja polako izumire, no tu i tamo se nađu mladi ljudi s draovitim rukama.

Ugl motor je pravi dragulj, Laser 160V iz 1993g. vrlo precizno slozen motor s tolerancijama ozbiljnih sportskih automobila. Ima 26 kubika u dva cilindra naravno "Argus" inverted V konfiguraciji, i kako Rc modelarski forumi daju info, za sad jedini 1/6 scala slozena na nacin da je pripasan ovaj za nju veliki motor.
Sam model je klasične konstukcije, rezonantna smreka i balza, presvučen avionskim platnom, te kapotaž je scratchan od fiberglasa zbog nemogućnosti pripasanja originalnog na ovako velik motor.
Nastojao sam zadržati originalnu formu i na svu sreću imao sam doicaja s letećim primjercima stoga su mi izvori bili na ruku.

Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Ožu 30, 2020 5:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ufffff......to mi je davni san, rc roda....ali predomislio sam se - ako budem radio nekaj takvog, bit ce Kurir s onim cudovisnim flapsovima Smile...ali moram si dat truda napravit poklopac kabine za jedrilicu i pometat etvari unutra...pa na livadu Smile
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma