Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

nakon 30 godina

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Flooyd

Član od: 16 Velj 2020
PorukaUpisano: Ned Velj 16, 2020 5:21 pm    Naslov poruke: nakon 30 godina Citiraj ovaj komentar

bok forum,
evo več oko 30 godina gledam na zidu kolekciju od nešto manje od 200 aviona kako skupljaju prašinu, svojevremeno sam ih pokušao prodat ali nude smiješne cijene pa od toga ništa. zadnih par godina često škicnem na jubitou kako rade makete, i tako odlučim neki dan ponovo počet tj. okušat se u ovim novim tehnologijama.

za početak, a pošto sam izvan svih tokova osim onog šta ima na googlu, zanimaju me mjesta u zagrebu za kupnju maketa i materijala, muller, algoritam ili još nešto novootvoreno? (zalutao prije par godina u muller na trgu, bio je prilično dobar izbor svega a pošto nisam u hr do 15.3 zanimam se unaprijed kakva je situacija u mulleru) zatim web, -alpha hanich, ili nešto drugo ?osnovni materijal imam ali me zanimaju novije tehnikalije..

a bez ovog ne želim ni počet - tamya mark fit i mark fit strong, tamya paint retarder acrylic, mikro svrdla, ostalo maskol, masking tapes, , onaj plastelin za kamuflaže, neznam kak se stručno zove, cutter za krugove, ... ako se neko sjeti još nečeg nek nadoda, preferiram osobnu kupnju u dučanu, ali može i web shopovi.

hvala na odgovorima
pozdrav
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
CCCP
Administrator
Član od: 14 Ožu 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Velj 16, 2020 6:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobrodošao natrag Very Happy

Izuzev mullera, dućani s maketama u HR su gotovo izumrli, nađe se tu i tamo koji zaboravljeni, ali koliko znam u Zg više nema nijedan. Od hrvatskih webshopova imaš Hobby Chest(možda ti se i sam javi jer je na forumu, koliko znam od njih možeš osobno preuzeti) i Hanicha, a za ove vanjske svatko uvijek ima svoje preference. Evo ja osobno obožavam super-hobby, iz Poljske su tako da nema gnjavaže s carinama, webshop im je dobro napravljen i sve brzo dođe i bez problema. Što se tiče alata poput svrdla, tu je eBay najbolji, kolega i ja nedavno naručili dva seta micro svrdla i bušilice za sve skupa 6 dolara s poštarinom, a iste setove svdla/bušilica Tamya i ostali brandovi po shopovima dilaju za 5-15 eura komad. Isto tako je super dućan za materijale/alate tipa Offertisima, di dobiješ kvačice i stezaljke za par kn i slično. Nadam se da sam pomogao, a sigurno će i kolege imati još prijedloga di što naći. Wink
Flooyd

PorukaUpisano: Ned Velj 16, 2020 6:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

o da, svaki savjet je dobrodošao Very Happy
Natrag na vrh
carstenjevca

Član od: 21 Sij 2016
PorukaUpisano: Ned Velj 16, 2020 8:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Carta Magica u Frankopanskoj ima makete. Samo Zvezda, ali ih ima Very Happy
Ki-84 Hayate, Bf 109 G-6, SSW D.III (1:48 )
Pz IV D, "Leopold", Ju 87 B, Fw 190D-9, Me 262B, Bf 109 F-2/4, A6M2b Mod.21 (1:144)
Natrag na vrh
Flooyd

PorukaUpisano: Ned Velj 16, 2020 9:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

znači zasad ovo posjetim
Muller na trgu
Carta Magica Frankopanska
a na alpha hanich vele da u ovim trgovinama isto nude svoj asortiman:
ALGORITAM Multimedija Gajeva 1, Zagreb
ŠKRINJICA Domjanićeva 8, Zagreb
NARODNE NOVINE Trg hrvatskih velikana 15, Zagreb
Natrag na vrh
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Ned Velj 16, 2020 11:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Algoritam više ne postoji, već par godina da su propali. Mueller i Carta Magica sigurno imaju, za ove druge ne znam.
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Uto Velj 18, 2020 12:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

probaj sa ovim (hehe)

https://www.youtube.com/watch?v=iURoYf-9KGA
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Uto Velj 18, 2020 9:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Rezac za kruznice mozes naci u Bauhausa, "plastelin za maskiranje" je Patafix (ili neki drugi) ima u papirnicama, cak i u vecim samoposlugama (inace se koristi za ljepljenje postera na zid), maskol se prodaje u art shopovima za slikarski pribor (premda je meni radio vise stete nego koristi, ne koristim vise).
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
PorukaUpisano: Uto Velj 18, 2020 1:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evilbay 🤗

Svrdla ti recimo drži Chipoteka ali ćeš teško naći ista
ispod 0,4 mm a na Bayu imaš za male pare setove
od 10 svrdala za male pare.

Patafix ti je dostupan po raznim trgovinama ali
ako si mislio na Sillyputty njega imaš po trgovinama
na dječijim odjelima.

Circle cutter imaš u Chipoteci, Bauhausu ili nekoj drugoj
trgovini sa alatom ali isti ne reže kružnice manje od 1 cm
te ukoliko želiš manje kružnice morati ćeš izvaliti malo
više nofčeka za thinnerline ili koristiti probijače.

https://brexitmodeller.com/forums/topic/1573-stepless-adjustment-circular-cutter/
Flooyd

PorukaUpisano: Uto Velj 18, 2020 4:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super, hvala svima na odgovorima Very Happy
skoro 90% svega šta trebam sam našao na
https://www.super-hobby.com/
eto za 2 tjedna sam doma i počinje akcija Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma