Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-14D AMK w. Nimitz Class Deck - 1/48
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Uto Velj 04, 2020 11:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

crazy

in a good way Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Uto Velj 11, 2020 9:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Počeo sam sa sastavljanjem, pošto su figure gotove. Volio bih da sam imao neke sitne Felix decale za kacige pa ih nebi napravio ovako osnovno bijele ali šta je tu je.
Obojane su i stranice wheel bayeva, ali još moram rješiti rubove usisa u stainless steel pa onda krećem sa sastavljanjem.

Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Velj 12, 2020 5:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool Cool Clap 2
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pet Velj 21, 2020 2:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vedran Napisao/la:
0viking0 Napisao/la:
Možda si negdje napisao - Tomcat... koje oznake?

Da, nisam nigdje bio napisao, raditi cu ovog:

Vedrane tek sam sada vidio da radiš ovog iz 1997.god.
Mislim da bi umjesto ekrana koji koristi R.I.O , kvadratnog (PTID) trebao koristiti TID (okrugli) jer koliko mi je poznato u tom periodu su D varijante koristili isključivo TID tek tamo mislim od 2000. godine su počeli koristiti PTID.
Nisam 100% siguran pa provjeri.

Evo i tu imam neki link oko tih ekrana..

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?/topic/298752-f-14-bombcats/
Natrag na vrh
Vedran

PorukaUpisano: Pet Ožu 06, 2020 8:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

[quote="viper"]
Vedran Napisao/la:
0viking0 Napisao/la:
Možda si negdje napisao - Tomcat... koje oznake?

Vedrane tek sam sada vidio da radiš ovog iz 1997.god.
Mislim da bi umjesto ekrana koji koristi R.I.O , kvadratnog (PTID) trebao koristiti TID (okrugli) jer koliko mi je poznato u tom periodu su D varijante koristili isključivo TID tek tamo mislim od 2000. godine su počeli koristiti PTID.
Nisam 100% siguran pa provjeri.

Evo i tu imam neki link oko tih ekrana..

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?/topic/298752-f-14-bombcats/

Ne znam baš puno o ovome, samo znam da je ovaj kojeg radim iz tvornice izašao odmah kao D. A i onako je cockpit odavno već zatvoren i složen tako da ću pustiti ovako.

Nego, uglavnom...jedan update nakon dosta vremena gdje ćete vidjeti zašto je prošlo toliko puno vremena od prošlog.
Konačno je završen veći dio aviona i tu najviše do izražaja dolaze svi AMK problemi i sve Tamiya prednosti. Dosta loš fit, zakomplicirane stvari, spojevi na čudnim mjestima, tragovi kalupa i puno kitanja, brušenja i rekonstrukcije skinutih panela - ako će tko raditi AMK Tomcata neka provjeri ako ima dobru tubu kita i živce.

Canopy na mjestu. Bočno nema nekih problema ali je velik razmak između malog i velikog canopya pa je to potrebno nekako popuniti:

Evo i nekih gluposti kako izgledaju prije kitanja:

I nakon obavljenog posla:

Tragovi Glove Vane-a su se vidjeli na D verziji, ali AMK je tu stvarno iskopao kanal koji je trebalo pokitati:

A ovo obožavam...kad proizvođači naprave spoj dijelova (Beaver tail u ovom slučaju) točno gdje je linija panela pa ga treba pokitati i nanovo urezati tanku liniju u kit:

Ventilatori:

Usisi nakon kitanja:

I nakon boje:

Wheel bayevi, općenito odlični, s nekoliko dodanih detalja i nešto pripasavanja:

Sve skupa:

Sad slijedi spajanje prednjeg i ovog dijela aviona, a koliko sam vidio po internetu i tu će biti veselja...
Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sub Ožu 07, 2020 6:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Pon Ožu 09, 2020 8:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično napreduješ, biće tu još problema oko uklapanja prednjeg dijel trupa, posebno sa ovim uklapanjem tih tunela za AIM-7 u prednji dio trupa..
Natrag na vrh
Vedran

PorukaUpisano: Sri Ožu 25, 2020 6:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sklopljen prednji i zadnji dio trupa te je i tu bilo dosta posla da to ispadne nekako. Na kraju sam dodao stiren 0,5mm između glavnih dijelova kako bi mi olakšalo pripasavanje.
Razmak na dijelu gdje idu AIM-7 me nije zabrinjavao jer sam to na kraju pokrio "palletima". "Palleti" su po mom mišljenju dobro napravljeni ali ima nešto nešto brušenja i bušenja po njima. Ovi prednji, na donji dio trupa pašu dosta dobro i duljinom ne odudaraju puno od DACO nacrta.
Oprostite na kvaliteti slika, trenutno sam bez fotoaparata a to će i potrajati...

Stražnji kraj prije dodavanja nekih rupica:

I slike nakon odrađenih kitanja brušenja i ostalih gluposti. Tu će još biti nekih sitnih korigiranja po onome što vidim na slikama.

Vertikalci su još jedan dobar dio makete i na njima je gotovo jedini posao pokitati spojeve nakon ljepljenja polovica - a ja sam tu na stražnjem kraju jednoga dodao tankog stirena da rekonstruiram pojačanje oko svjetla i urezao formacijska svjetla jer su bila izbočena.

Od naoružanja sam se odlučio za 2X GBU-16, 2X AIM-7, 2X AIM-9, LANTIRN Pod, i tankove za gorivo.
Na GBU-16 sam pokitao pin markove, uklonio tragove kalupa, napravio teksturu i zamjenio Seekere s onima viška iz Brassin GBU-12 seta od prije par godina.

LANTIRN: prve dvije slike pokazuju usis i njegov pylon prije. Skalpelom sam produbio usis, pokitao pin markove, dodao dvije žice, a na pylonu otvorio još jednu rupu s donje strane.

Na LAU-138 lanserima i Aim-9 sam pokitao panele na vrhovima jer su bili prenaglašeni. osim čišćenja od kalupa i pin markova dodao sam još neke rupice i popravio sitnice:

Tankovi nakon kitanja. Polovice pašu odlično i nije potrebno puno kita ali je AMK tu napravio udubljene panele umjesto izbočene.

U te udubljene panele sam zatim zalijepio tanki razvučeni stiren:

Pa i njih malo pobrusio:

Neki paneli prije:

I poslije, oblik elipse je i dalje kriv ali mi se neda to popravljati preko postojećih utora:

I s pylonima:

Očišćeni su i kotači:

Chin pod, već s preshadingom:

BRU Rackovi, bez nekih većih popravaka:

AIM-7: skinute linije kalupa, pokitan dio pin markova koji će se vidjeti i izbušene rupe motora:

I gotovi podkrilni pyloni:

Natrag na vrh
Vedran

PorukaUpisano: Sub Ožu 28, 2020 12:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Manje više su gotova i krila i sad će čekati red za nastavak farbanja.
Ima i tu nekih problema pa ajmo redom.
Rivete s donje strane krila dobijete samo na jednom krilu, na drugome sve treba ispočetka:

Razlika između otvorenih/podignutih i zatvorenih/spuštenih spoilera, AMK je tu zaboravio na liniju panela:

Za divno čudo na ovim dijelovima nema pin markova:

Debeli rub flapsova, to sam donekle pobrusio da djeluje tanje:

AMK je ovo zamislio ovako ali djeluje preduboko pa sam ja te utore zapunio stirenom i onda na to zalijepio hidraulike:

Nakon prerada i nešto boje:

Odrezao sam krajeve krila kako se vidi na slici, da ih mogu umetnuti u zatvoreni trup:

Još deblje stražnje ivice na krajevima krila - i to je brušeno nakon ljepljenja:

Za sad sam obojao samo crvene dijelove, antracit pruge kao i mehanizam unutar krila, to ću zamaskirati pa nastaviti sa shemom:

Vrata prednjeg wheel baya - AMK uopće ne vodi računa o pin markovima, tolerancije su im niske i svi su dosta duboki, lakše bi ih bilo riješiti da su izbočeni ili da su na nekim dostupnijim mjestima.
Rešetka otvora je Eduard:

Još jedna stvar koja dolazi do izražaja na ovim sitnijim i kompliciranijim dijelovima trapova je razilaženje AMK polovica kalupa tako da tu ima dosta čišćenja, skidanja linija i zaobljavanja dijelova. Ovaj komad hidraulike na sljedećim slikama je napravljen od medicinske igle i mesing cjevčica jer onaj plastični ne liči na ništa - polovice kalupa su previše pomaknute... i da i po ovim dijelovima ima iritantnih pin markova.

Natrag na vrh
Prinz_Von_Agram

Član od: 15 Ožu 2020
PorukaUpisano: Sub Ožu 28, 2020 2:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo je milina gledat Shocked
Natrag na vrh
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Sub Ožu 28, 2020 4:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ali muka za raditi.

Prekrasno, ali drzat cu se Tamiye.
Vedran

PorukaUpisano: Sub Ožu 28, 2020 7:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

0viking0 Napisao/la:
Ali muka za raditi.

Prekrasno, ali drzat cu se Tamiye.

Apsolutno, i ja bi radije Tamiyinu radio, ali eto...htio dioramu lansiranja s otvorenim krilima pa uzeo AMK...
Koliko god da je skuplja mislim da Tamiya vrijedi svake lipe u odnosu na ovo.
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Ožu 28, 2020 9:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

... a uloženi trud i vještina poništavaju promašaje proizvođača. Vedrane , ludo dobro !

PorukaUpisano: Pon Ožu 30, 2020 5:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pin markovi:

I gotovi poklopci:

Evo jedan primjer koliko AMK-u mjestimično bježe kalupi:

Također kod dryfita dijelova primjetio sam da je stražnji stajni trap dosta nagnut iza - ja radim kleknuti avion ali ovo mi se stvarno čini previše. I kad podignem toliko nos aviona opet noge ne stoje okomito:

Pa sam odlučio malo skratiti ovaj komad plastike kako bi se noge nagnule prema naprijed:

Trap nakon svog ožičenja i prerada:

AMK-ova svjetla ne pašu nikako:

Pa sam to riješio ovako:

Mislim da je to sad sve od radova na dijelovima i sad kreće čišćenje, pripremanje i maskiranje svih njih za boju.
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Pon Ožu 30, 2020 5:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da stajni trap i treba malo da je naget kada je avion parkiran. Kada je spreman za katapultiranje onda bi trebalo da bude kao što si ti uradio.
Odlično napreduješ. Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naprijed
Stranica 4/7

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma