Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Iraqi Type 69-II, Takom 1/35

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Pro 16, 2019 3:15 pm    Naslov poruke: Iraqi Type 69-II, Takom 1/35 Citiraj ovaj komentar

Nakon neuspješnog skidanja boje sa prvog Type 69-II i njegovog slanja u bespuća povijesne zbiljnosti, drugi pokušaj...
Sve iz kutije, ništa aftermarket, čak sam i zloglasne Takomove link-by-link gusjenice uspio složit bez raspadanja. Nakon fotkanja sam još samo zalijepio stakla na farove i nabacio još jedan lagani sloj mat laka da anuliram evidentno ispadanje pigmenata. Moram još stavit par slojeva glos laka na ove crne farove na kupoli, uživo ne izgleda ovak grbavo ko na fotkama.
Udri po komentarima i kritikama!

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Pro 17, 2019 12:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijep rad , mnogo truda i dobar rezultat. Weathering za iračke tenkove nije nimalo pretjeran , super. Gusjenice bi bolje izgledale da su malo više zategnute , mislim na prednju stranu tenka , ali ne znam da li ta maketa ima "idler"-e da se mogu malo podešavati.Ako ne , onda je stvar ok jer jedan članak manje znači da se gusjenice ne mogu spojiti a višak izgleda upravo ovako kako je napravljeno.Doduše to se može izbjeći tako da se izostavi jedan članak i to u gornjem dijelu koji je pokriven bočnim oklopom i onda se gusjenice mogu zategnuti i tako zaljepiti. Reflektori definitivno na fotkama izgledaju "grbavo". Razlog? Sve u svemu meni se sviđa kako si maketu napravio. Very Happy Very Happy Very Happy

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Pro 17, 2019 1:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Wauu Shocked

Jaaako dobro

Oko "grbavosti" vjerovatno uživo sve to skupa je znatno manje vidljivo, danas kad je i mobitelom moguće kvalitetno fotkati iz blizine postalo je normalno gledati fotke maketa uvečane 3-4 puta pa je lako moguće vidjeti nepravilnosti koje uživo ni ne vidimo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Doodeck

PorukaUpisano: Uto Pro 17, 2019 3:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uživo se ta grbavost uopće ne vidi. Kako sam glos lak nanio kistom, na ovako uvećanoj fotki i sa dva bočna fleša vidi se i mikronska neravnina.
Što se gusjenica tiče, to je Takom. Članak manje bi bio bolja opcija, međutim, nakon nekoliko pokušaja (i na prošlom Type 69 i na ZSU 57-2) apsolutno sam uvjeren da onom tko ih uspije složit, pofarbat i stavit weathering na njih, pa ih još bez greške stavit na tenk treba dignut spomenik. S člankom manje bi se prilikom montiranja guski moralo previše natezat i riskirat raspadanje posvuda (niti zupci na pogonskim kotačima baš ne nasjedaju nježno u rupe u gusjenicama, treba ih forsat i sve je to na samom rubu raspada sistema. Na ZSU nisam imao sreće, toliko se raspadalo jer su kemije iz ulja i Migov razrjeđivač oslabili spijeve, da sam toliko puta morao lijepit dok se na kraju nije sve izdevastiralo i morao sam uzet Friulke.
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Pro 17, 2019 5:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Doodeck Napisao/la:
Uživo se ta grbavost uopće ne vidi. Kako sam glos lak nanio kistom, na ovako uvećanoj fotki i sa dva bočna fleša vidi se i mikronska neravnina.
Što se gusjenica tiče, to je Takom. Članak manje bi bio bolja opcija, međutim, nakon nekoliko pokušaja (i na prošlom Type 69 i na ZSU 57-2) apsolutno sam uvjeren da onom tko ih uspije složit, pofarbat i stavit weathering na njih, pa ih još bez greške stavit na tenk treba dignut spomenik. S člankom manje bi se prilikom montiranja guski moralo previše natezat i riskirat raspadanje posvuda (niti zupci na pogonskim kotačima baš ne nasjedaju nježno u rupe u gusjenicama, treba ih forsat i sve je to na samom rubu raspada sistema. Na ZSU nisam imao sreće, toliko se raspadalo jer su kemije iz ulja i Migov razrjeđivač oslabili spijeve, da sam toliko puta morao lijepit dok se na kraju nije sve izdevastiralo i morao sam uzet Friulke.

Ma ne žiciraj se , sve je ipak ispalo odlično. Pretpostavio sam da gusjenice imaju svojih problema a loše pogođen razmak zupčanika i veličina članaka su nešto na što smo već navikli , čast iznimkama.

Član od: 09 Ruj 2006
Mjesto: karlovac
PorukaUpisano: Sri Pro 18, 2019 7:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ne osjećam se dovoljno kompetentan za "komentare i kritike" na odličan weathering oklopa o kom ne znam ništa, pa mogu samo dati riječi pohvale Smile izgleda pro..

al ako baš moram nešto kenjat: onda jedino (osim što su super pofarbane) ove sajle izgledaju malo van skale, naročito se čini na fotki odozada... osobno izbjegavam alat, sajle i ostalu OOB opremu na maketama jer ih baš nekak vizualno "smanje" pošto su uvijek tako debeli u odnosu na prave..
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Doodeck

PorukaUpisano: Sri Pro 18, 2019 8:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sad kad si reko... what has been seen, cannot be unseen... Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma