Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-14D Super Tomcat AMK 1/48

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Pon Stu 18, 2019 10:39 pm    Naslov poruke: F-14D Super Tomcat AMK 1/48 Citiraj ovaj komentar

Danas stiglo ovo čudo od makete pa sam odmah i poslikao.
Svi znaju priču i probleme koji su pratili ovu maketu pa neću previše o tome. Nabavljena preko preordera na 1999/Hobby Searchu. Kutija je pozamašne veličine i krcata do vrha, nakon vađenja spruova problem je sve to vratiti u kutiju a da stane. U ovoj kutiji dolazi i kompletno naoružanje.
Nisam slikao kompletne spruove već sam se više koncentrirao na detalje i slike iz bliza - ako koga zanimaju slike spruova bit će i previše takvih recenzija na internetu.
Evo par mojih dojmova:
-Jako puno dijelova - tu ulazi i kompletno naoružanje
-Osrednji PE set sa samo osnovnim dijelovima
-Neki paneli su finiji neki malo prejaki, kao i zakovice ali ništa strašno.
-Oko nekih panela i zakovica je rub lagano uzdignut pa bi bilo dobro lagano to pobrusiti i izravnati.
-Kotači nisu baš nešto, pogotovo gume koje skoro pa nemaju utore - preporuka resin
-Naslon siceva i naslon za glavu mi se čine preširoki, kao i za kotače i za ovo je resin dobra ideja - ja već uzeo.
-Naoružanje se čini jako dobro s tankim krilcima na svemu. Definitivno iznadprosječno za plastiku, a opet puno jednostavnije nego resin
- Canopy dolazi u dvije vrste, kao kompletan i kao dva odvojena samo prozirna dijela koji idu u njihov okvir - pa birajte - Crte od kalupa postoje i to čak dvije ali jako tanke i nebi trebao biti nikakav problem - mora tako biti zbog zakrivljenosti.
-Mnogi su spominjali preširok zadnji dio trupa ali se taj dio makete dosta dobro slaže s nacrtom u original DACO knjizi pa ne vidim problem
-u kutiji su i dakako dvije vrste krila, dvije vreće ispod njih, otvorene i zatvorene mlaznice

-Krila su poslikana nešto više po zamolbi

Uglavnom prosudite sami...

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Pon Stu 18, 2019 10:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jebate miš Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
ozrensmb

Član od: 05 Sij 2017
Mjesto: Samobor
PorukaUpisano: Pon Stu 18, 2019 10:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Puno hvala na iscrpnom izvjestaju i svim slikama Wink

Naoruzanje svaka cast, nema potrebe za rezinom, dok sama maketa,sta ja znam... nista spektakularno po danasnjim standardima,ali opet dovoljno dobro da svatko moze izradit reprezentativan model bez puno aftermarket dodataka i diy prepravaka Smile

Zbog vrhunskog naoruzanja u kutiji svakako bolja opcija od Tamiye po mom misljenju...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma