Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Su-17M4 Fitter-K, Mistercraft, 1/72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Lis 14, 2019 9:31 am    Naslov poruke: Su-17M4 Fitter-K, Mistercraft, 1/72 Citiraj ovaj komentar

Evo nešto mlazno od mene... Maketa dobivena za neke projekte (hvala Mario) ,ali evo iskorištena za moj gušt i odmor od naručenih projekata Twisted Evil ...
Malo o samoj maketi: kad otvorite kutiju ćak se začudite, plastika izgleda jako solidno ,paneli urezani, odlična sastavnica i odlični dekali (zapravo i jedino što vrijedi u kutiji), a onda dođe do hlađenja kad skužite da je stajni trap rudimentalan i krenete u detalje i skužite da oni odlični detalji iz sastavnice uopče nisu tako točni i detaljni na maketi!!! Orginalni proizvođač je Pantera, Mistercraftov prepak s dobrim dekalima za mašine iz 20.Gardijskog lovačko bombarderskog puka stacioniranog u Istočnoj Njemačkoj 90tih... Sve kao lići na Su-17 ,ali ništa nije točno! Oblik koliko toliko (nisam premjeravao), ali paneli ,otvori ,izbočine sve je samo pobacano po avionu sve je tu negdje ,ali ništa točno, ja sam skinuo teh. crtež i mislio malo popraviti panele ,ali sam u startu skužio da bih trebao prekrajati cijelu maketu da bih dobio točan Su-17 te sam odustao ,na kraju sam se zadovoljio sa urezivanjem nekih panela koji su zbilja vidljivi i utječu na završni izgle makete i odlučio ga sklopiti u dva dana po starinski kao u doba kraja osnovne škole kada sam i krenuo u maketarstvo s mlaznim avionima.
Lijepo sam se zabavio slažući na kraju maketu bez pritiska ultimativne točnosti, već sam ju odradio za svoj gušt i za svoju vitrinu.
Ukratko poso standardan ,malo detaljiranja kokpita da baš nije prazan, sve ostalo DIK ,osim sačastih lansera koji su iz viškova.
Dakle maketa predstavlja mašinu iz 20GvAPIB, 2.AE ,baza Gross Doln ,Istočna Njemačka, prolječe 94.

malo detaljiranja u cockpitu:

i gotova maketa:

i za kraj usporedba s MiG-21:

su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Lis 14, 2019 9:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super izrađeno obzirom šta se dobije u kutiji!! Cool Cool
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Lis 14, 2019 10:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo Poky..samo mi nije jasno 1994 godina,Istočna Njemačka,sovjetski lovac..a Njemačka ujedinjena 1990.godine
Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Pon Lis 14, 2019 11:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super je, meni je u planu mistercraftova 22-ka sa oznakama last flight, imam dosta slika u jednom časopisu, ali nikako da kupim maketu
Poky

PorukaUpisano: Pon Lis 14, 2019 12:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala momci.
Citat:
Lijepo Poky..samo mi nije jasno 1994 godina,Istočna Njemačka,sovjetski lovac..a Njemačka ujedinjena 1990.godine

Koji dio ti nije jasan, pa stvari se ne događaju preko noći... Grupa sovjetskih armija u Njemačkoj se povukla iz Njemačke tijekom 1994g. sa paradom u Berlinu 25.6.1994 ,a zadnje postrojbe su prešle granicu u 8mj. točno po planu, još su tijekom 93g. i 94g. održavali vojne vježbe u Njemačkoj...
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Lis 14, 2019 5:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dobro..nisam znao
Natrag na vrh
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2019 7:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako dobro!
Kad-tad namjeravam ovaj avion raditi, kad ovo vidim samo mi može ubrzati odluku

Nego, što je Su-17 toliko veći od Mig-21 Surprised ???
ili nije isto mjerilo?
Poky

PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2019 8:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Nego, što je Su-17 toliko veći od Mig-21 Surprised ???
ili nije isto mjerilo?

Isto je mjerilo zato sam ga i stavio za usporedbu... I ja sam uvijek mislio da su slične veličine ali osim sličnog oblika nosa i horizontalaca ništa drugo nije slično ,pa niti namjena...
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma