Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Vrhunska mini-serija Chernobyl-preporuka
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Ned Lip 16, 2019 10:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a cuj, ak znamo kolke pprofite su imali amerikanci s udjelom u njemackim tvornicama i da je dobar dio love iz usa financirao nijemce, te su cak nakon rata americke firme dobijale odstetu od americke vlade jer su bombardirali njemacke tvornice i tako amerima smanjili profit...ja bih prije rekao da ameri nisu htjeli previse demolirat njemacku.....pa zato nisu lupili bombu na njih
a cija je bila- mislim ipak americka
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Lip 16, 2019 11:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider pogledah popis..razočaran sam..Meni je npr.najbolji ali baš najbolji film Fury..Ona scena mi je antologiska ..kada nepokretni Sherman tamani kao čunjeve cijelu brigadu SS majmuna koji trče pred fiksiranu strojnicu..Za Oscara mi je scena kad Brad Pitt sa laserskom zelenom zrakom skida tamo nekog ss Dart Vadera
a sad ozbiljno..Isčitao sam Hassela,svi ga znamo,i pogledao jedan film po njegovoj knjizi..film koma..Kada sam pogledao The thin red line ..ono filozofki antiratnoratni film...rekoh ajd pročitat knjigu..Najveći pozitivac u filmu koji se žrtvovao na kraju kao Isus u knjizi bio rasist i bušio je guzicu kolegama marincima u pauzi ratovanja..tako da..nisam pametan..mpuky,,,koliko sam čitao ne vezano za atomsku bombu..svemirski program NASE tata i mama svega je bio omiljen Adolfov inžinjer von Braun koji je imao sreću što su ga zarobili Ameri a ne Rusi čije su kolege njegovog zvanja dobro upoznale sibirske šume i klimu dok su radili nacrte...Ne znam jesam li okačio ovaj link za film,meni osobno zanimljiv

https://www.youtube.com/watch?v=m6zwzsbZgcM
https://www.youtube.com/watch?v=PihK-e3oiik

i jedan dokumentarno-obrazovni https://www.youtube.com/watch?v=0SihQghhTg4

Texmex: poruka promijenjena dana: Ned Lip 16, 2019 11:48 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Lip 16, 2019 11:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
a cuj, ak znamo kolke pprofite su imali amerikanci s udjelom u njemackim tvornicama i da je dobar dio love iz usa financirao nijemce, te su cak nakon rata americke firme dobijale odstetu od americke vlade jer su bombardirali njemacke tvornice i tako amerima smanjili profit...ja bih prije rekao da ameri nisu htjeli previse demolirat njemacku.....pa zato nisu lupili bombu na njih
a cija je bila- mislim ipak americka

Ma sve 5. Čitao sam i ja o suradnji naci njemačke i Usa.
Navodno je čak direktor Opela koji je u biti bio ajmo reci
podružnica Forda tijekom cijelog rata bio amerikanac.
Ali kako objasniti ovo ako su ameri imali AB ?

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Bombardiranje_Dresdena

Znači zapaljivim bombama stvoriti vatrenu oluju i uništiti
posljednji neoštećeni njemački industrijski grad a imaš AB.
Čemu, zašto ? Da su ih roknuli sa AB ovi bi se odmah
predali, i Japan bi se predao a rusi ne bi ni prismrdili
ostatku Europe 🤔
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Ned Lip 16, 2019 11:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Texmex Napisao/la:
S..svemirski program NASE tata i mama svega je bio omiljen Adolfov inžinjer von Braun koji je imao sreću što su ga zarobili Ameri
von braunov ucenik bio je profesor Bazjanac, a njegov ucenik je meni predaval matematiku na faksu...tak da sam ja treca generacija ucenika von brauna..... Very Happy
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Texmex

PorukaUpisano: Sri Lip 19, 2019 4:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

https://www.youtube.com/watch?v=L1FSDYiEq70

full movie..koga zanima...Masovni ubojica je bio zabranjen pojam u SSSR-u jer njih je imao samo dekadentni zapad...Po istinitom događaju prikazuje kako se policiski detektiv morao nositi sa birokracijom i višim funkcionerima kako bi pokušao shvatiti na koji način ubojica djeluje i razmišlja.Odlična glumačka postava...
Natrag na vrh
cico.k

Član od: 13 Svi 2006
PorukaUpisano: Ned Lip 23, 2019 10:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

https://www.jutarnji.hr/life/zivotne-price/razgovarali-smo-s-jednim-od-najvaznijih-ljudi-u-povijesti-cernobila-vince-novak-je-nadzirao-gradnju-svoda-kojim-je-natkriven-kobni-reaktor-broj-4/9037535/
Natrag na vrh
f-15

Član od: 06 Velj 2015
Mjesto: osijek
PorukaUpisano: Sri Jul 24, 2019 4:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pozz ne znam jer tema još otvorena, imao sam 4 kada sam bio u odmaralištu kod Osijeka a na radiju su javili da stavimo mokre krpe na usta, u prvoj epizodi su dobro prenjeli psihozu toga doba...., radijacija bljuvanje - svatko je valjda čuo koju priču sa onkologije...., 33 godine nakon još kažu da "curi".... možda zbog global warminga Rolling Eyes , čitao sam da je sajla pukla valjda dok su teglili beton ili od vrućine.... idem na drugu epizodu pa se javim...pribrojimo to i nulearna testiranja..dobro da smo živi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_and_radiation_accidents_and_incidents
Natrag na vrh
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Sri Jul 24, 2019 5:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

serija je vrhunski producirana, ima puno glumaca koji su meni jako dragi i dobri su. Mislim, da je glavna poanta serije u tome, da nema veze koji je politički sustav....bilo gdje se može desiti ljudska greška, koja je posljedica vertikalnog sustava odlučivanja in netransparentnosti. Slično se dešavalo u elektrani Tri milje i Fukušimi. Sistem zataškavanja, bežanja od odgovornosti i rupe u sustavu vode u katastrofu.
Natrag na vrh
f-15

PorukaUpisano: Čet Jul 25, 2019 2:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

slažem se sa gore napisanim.
Natrag na vrh
Texmex

PorukaUpisano: Ned Jul 28, 2019 2:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

https://www.index.hr/magazin/clanak/u-ruskoj-verziji-serije-cernobil-pojavljuje-se-americki-spijun-procurio-trailer/2104536.aspx
Natrag na vrh
f-15

PorukaUpisano: Uto Jul 30, 2019 1:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

https://www.youtube.com/watch?v=_AmkmqYEarw
Natrag na vrh
cico.k

Član od: 13 Svi 2006
PorukaUpisano: Ned Kol 04, 2019 6:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

oper Rusi.bok te pitaj kaj su još svega u povjesti napravili a da se nezna?
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/nebo-iznad-zagreba-u-rujnu-2017-prekrio-je-radioaktivni-rutenij-106-kolicina-radijacije-bila-je-30-do-100-puta-veca-od-zracenja-nakon-fukusime/9199865/
Natrag na vrh
f-15

PorukaUpisano: Uto Kol 06, 2019 3:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dosta smo toga pustili u atmosferu, treba to sve očistiti.....
Natrag na vrh
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Uto Kol 13, 2019 11:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

f-15 Napisao/la:
dosta smo toga pustili u atmosferu, treba to sve očistiti.....

Zakon gravitacije kaže da svako tijelo izbačeno u zrak ne mo'š da omane patos da ga yebesch...što znači da ćemo kad tad pojesti sve što nismo stigli udahnuti. Dobar nam tek. Twisted Evil

Btw, idioti navodno u zoni isključenja uzgajaju žita, prave votku i prodaju ju kretenima pod brendom Atomic Votka. Navodno se prodaje...hm...atomski...naročito nakon emitiranja The Serije. Analize kažu da je u tim žitima, od radio nuklida, prisutan samo stroncij...ali u prihvatljivim granicama...no, u votki ga nema jer ga proces destilacije eliminira. Ok...ali ipak... Rolling Eyes
f-15

PorukaUpisano: Uto Kol 13, 2019 12:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

..dobre info, sjećam se priča o budevama od dva metra i štakorima od 5metara, a sve što je iz zemlje izašlo u zemlju i ide - upravo to, možda ima željeza za cirkulaciju Razz
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5
Stranica 5/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma