Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Putnički brod "Premuda" ex "Tuzla"
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Dida

Član od: 05 Velj 2007
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Ned Kol 04, 2019 12:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
e sad, znam da cu te razocarat ali nije bilo drvene palube.
sve je bilo metal, zeleno, osim na bokovima- od onih pregradnih vrata pa sve do krme i na drugu stranu, bile su samo drvene podnice ( kao resetka) ispod kojih se vidila zelena boja
ispred tih vrata u prostoru ( pricamo o glavnoj palubi) di je bilo grotlo spremista pa do ulaza u kastel je metalna paluba
paluba kastela je metalna, e sad za putnicku gornju palubu se ne sjecam, ali mislim da je bila isto metalna, bez podnica, zelena, -po palubi i 10 cm visine nadgradja
sorry, al to je bilo tak
Ma, nećeš me razočarati! Ja to radim od gušta i dopuštam si umjetničku slobodu. Maketa će završiti kod kćerke, a ne u nekom muzeju.
Na izvornom općem planu palube su nacrtane s trenicama. Na glavnoj palubi je naznačen početak palube s trenicama, ali ne i kraj, što znači da je cijela paluba "podaskana".
Imaš li, možda, koju fotografiju stanja palube koje opisuješ?

I šetna paluba je označena kao paluba s trenicama.

Paluba kaštela ima trenice samo na krmenoj polovici.

Brod je izgrađen 1957. godine i bilo bi zanimljivo imati fotografije iz toga doba, jer se na svakom remontu poešto izmjenilo.

Dida: poruka promijenjena dana: Pon Kol 26, 2019 10:26 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Ned Kol 04, 2019 8:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovako...mislim da je taj nacrt onaj koji sam ja dobio iz Jadrolinije
kome sam sve davao, nemam vise pojma
drugi nacrt je onaj kaj je napravio Stari - on ima i rebra
slike imam negdje kod sestre, kod nje su svi albumi sa slikama
dal se vidi pod, ne znam, to su bile turisticke slike bez namjere rada makete
ali obzirom da sam se cca od rodjenja do pocetka rata vozio barem dvaput godisnje, zapamtio sam prilicno puno detalja jer me taj brod uvijek fascinirao
cak sam jednom bio i dole kod makine
problem je kaj u to vrijeme nije bilo digitalnih fotica, mobitela i slicnih dzidza midza, a stari mi kao klioncu nije dao svoju Smenu
A posloje kad sam nabavio svoju idiot kameru, slkal sam svoje cure Smile
stavit cu ti nacrt na fejs, ovdje mi je prekomlicirano

ps citam malo topic, to isto o daskama sam ti rekel i prije 7 godina Smile
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Dida

PorukaUpisano: Sub Kol 24, 2019 10:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala ti za napomene i skice detalja palubnih trenica. Takve napomene uvijek dobro dođu, posebno kada je brod vremešan. Od primopredaje do danas bilo je mali milijun remonata i izmjena. Negdje na brodu, ili u Jadroliniji, valjda ima popis svih izmjena, samo treba doći do njih!
Slider

PorukaUpisano: Sub Kol 24, 2019 10:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dida Napisao/la:
Hvala ti za napomene i skice detalja palubnih trenica. Takve napomene uvijek dobro dođu, posebno kada je brod vremešan. Od primopredaje do danas bilo je mali milijun remonata i izmjena. Negdje na brodu, ili u Jadroliniji, valjda ima popis svih izmjena, samo treba doći do njih!

nacrt koji imas sam ja dobio iz Jadrolinije i to je to...zical sam jos al vele nema
Origigi nacrti su navodno na mikrofilmovima. E sad, u Uljaniku tvrde da su ti mikrofilmovi u arhivi u Pazinu, oni u Pazinu se kunu u deset zadnjih generacija da nisu kod njih nego u Uljaniku......
ukratko, nikom se ne da zahebavat s nekim nacrtom za nekog bedaka koji bi radio neku igracku, a nemreju mu to ni naplatit....pa ti je to tak
Dida

PorukaUpisano: Ned Kol 25, 2019 11:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam pokušao doći do nacrta vodnih linija "Tijata". Iako sam radio (svojevremeno) u "Brodosplitu" odkantali su me kao balavca, pa više neću ni pokušavati. Od moje generacije više nitko tamo ne radi, svi u mirovini. Prošlo "moje vrijeme"! Kaj ćeš?! Radit ću makete nekih drugih brodova.
Slider

PorukaUpisano: Ned Kol 25, 2019 7:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dida Napisao/la:
Ja sam pokušao doći do nacrta vodnih linija "Tijata". Iako sam radio (svojevremeno) u "Brodosplitu" odkantali su me kao balavca, pa više neću ni pokušavati. Od moje generacije više nitko tamo ne radi, svi u mirovini. Prošlo "moje vrijeme"! Kaj ćeš?! Radit ću makete nekih drugih brodova.

mda...ko da su suho zlato....prije par godina meni su u Boeingu rekli da mi nece poslat nacrte od F4B-4 ( mornaricki P-12 ) jer je to private property.....nema veze kaj je to avion iz 30 tih...:_)
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Pon Kol 26, 2019 9:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

https://www.umas.unist.hr/uncategorized-hr/toni-mestrovic-plan-evakuacije/
Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dida

PorukaUpisano: Pon Ruj 23, 2019 6:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nije bilo dovoljno okana u dućanu, pa sam ih 19 treba napraviti sam. Radio sam ih iz aluminijske šipke promjera 10 mm. Kupljeni prozori su od bronce i imaju pet rupa za vijke.

Za napraviti stakalca na prozorima prvo sam izradio pribor za tokarenje prozirnog stirena. Pribor se sastoji od dva dijela između kojih se uklješti pločica stirena i tako uklještena istokari na točnu mjeru. Ćoškove pločice odrežem grickalicom za nokte, nakon što ju uklještim.

Dida: poruka promijenjena dana: Uto Ruj 24, 2019 1:47 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
Dida

PorukaUpisano: Pon Ruj 23, 2019 6:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider

PorukaUpisano: Uto Ruj 24, 2019 6:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

eh na tom drebanki sam ti zavidan i te kako...Smile...a i na bijelom medvjedicu isto Smile
Dida

PorukaUpisano: Uto Ruj 24, 2019 1:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
eh na tom drebanki sam ti zavidan i te kako...Smile...a i na bijelom medvjedicu isto Smile
Drebank sam nabavio oko 1980. godine u Austriji (Maier & Co. Fabrik fur spezialmaschinen, A-5400 Hallein - Austria). Bila je to socijalistička muljaža, jer kao privatnik nisam mogao uvesti taj stroj. U stvari, to je više igračka, a manje stroj, ali tko te to pita?
Bijelog medvjedića dobiješ od unuke onda, i samo onda, kada si najbolji dida.
Dida

PorukaUpisano: Ned Lis 13, 2019 12:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U području salona, u prolazu uz linicu (ogradu) su klupe koje se mogu podignuti da ne smetaju kada nitko ne sjedi. Ima li tko fotografiju tih klupa u slučaju kada su podignute?
Slider

PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2019 3:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

otkud ti ta informacija?? istina, nisam obracal pozornost na etalje tada, ali ne sjecam se da sam ih ikad vidio podignute
Dida

PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2019 8:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
otkud ti ta informacija?? istina, nisam obracal pozornost na etalje tada, ali ne sjecam se da sam ih ikad vidio podignute

Po ovoj slici sam zaključio da bi se sjedalice mogle podići. Vidiš li one kuke iznad sjedala? Vjerojatno ih pridržavaju kada su podignuta.

Dida: poruka promijenjena dana: Sri Lis 16, 2019 3:42 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Slider

PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2019 2:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vis vis, tko bi rekel...Smile
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naprijed
Stranica 9/10

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma