Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Literatura za BF-109 G2 Croatian aces WWII

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
toni36

Član od: 05 Lis 2007
Mjesto: Baška Voda
PorukaUpisano: Pon Svi 04, 2009 12:41 am    Naslov poruke: Literatura za BF-109 G2 Croatian aces WWII Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima
Evo akon duuugog vremena bliži se odlazak kući sa broda, kao šta vidite dobili smo i internet na brodu pa vam mogu dosađivati i kada nisam kući... Laughing Laughing
Nabavljena je Hasegawina 1/48 maketa Bf-109 G4, dekali za II WW Croatian Airforce (Da me ne bi kaznili radi veličanja...) su nabavljeni,
od cijele lterature za sada imam samo Ospreyevu Croatian aces of WWII
a želio bi da ova maketa bude baš kako treba.
Ok trebaju mi reference za boje, Radim sa lifecolorom, al imam i mali miljun tablica,
knjige, web stranice, slike,slike,slike,
Vaša iskustva, savjeti, preporuke,
za sada toliko...

toni36: poruka promijenjena dana: Uto Svi 05, 2009 7:32 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Svi 04, 2009 10:04 am    Naslov poruke: Re: BF-109 G4 Croatian aces WWII Citiraj ovaj komentar

toni36 Napisao/la:
Nabavljena je Hasegawina 1/48 maketa Bf-109 G4, dekali za II WW Croatian Airforce (Da me ne bi kaznili radi veličanja...) su nabavljeni,
od cijele lterature za sada imam samo Ospreyevu Croatian aces of WWII
a želio bi da ova maketa bude baš kako treba.
Ok trebaju mi reference za boje, Radim sa lifecolorom, al imam i mali miljun tablica,
knjige, web stranice, slike,slike,slike,
Vaša iskustva, savjeti, preporuke,
za sada toliko...
Hasegawin Bf-109 G-4? Čuo sam samo za G-2? Čije si dekale nabavio? Od literature još imaš knjige od Frke/Novaka/Pogačića i od T.Liksa. Što se tiče preporuka, Za tu maketu imaš odličan kokpit od Airesa, a dobar je jeftiniji i Color Zoom set od Eduarda. Od Eduarda postoji i odličan set za unutrašnjost wheel bay-a. Nije loše i zamijeniti propeler ili bar krakove propelera koje imaš resinske od CMK. Obavezno uzmi i Quick Boost auspuhe. Za detaljnije reference se moraš odlučiti koji točno hoćeš raditi legionarski Messer, pa ti onda mogu reći nešto točnije. Inače, svi su ti Messeri bili u tipičnoj kamuflaži tog perioda RLM 74/75/76+mrlje RLM02 i taktičke oznake RLM04...

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
toni36

PorukaUpisano: Pon Svi 04, 2009 5:03 pm    Naslov poruke: Re: BF-109 G4 Croatian aces WWII Citiraj ovaj komentar

Citat:
Hasegawin Bf-109 G-4? Čuo sam samo za G-2? Čije si dekale nabavio?

u pravu si Embarassed Embarassed G-2 Embarassed Embarassed krivo sam upisao

Dekale sam nabavio preko Mitje.
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pon Svi 04, 2009 10:01 pm    Naslov poruke: Re: BF-109 G4 Croatian aces WWII Citiraj ovaj komentar

toni36 Napisao/la:
Citat:
Hasegawin Bf-109 G-4? Čuo sam samo za G-2? Čije si dekale nabavio?

u pravu si Embarassed Embarassed G-2 Embarassed Embarassed krivo sam upisao

Dekale sam nabavio preko Mitje.
Nisam mislio na dobavljača, nego na proizvođača... Wink

Natrag na vrh
toni36

PorukaUpisano: Uto Svi 05, 2009 12:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Nisam mislio na dobavljača, nego na proizvođača...

proizvođača dekala?? ne znam,dobio sam ih dan dva prije odlaska na brod, kada sam već u strci i nervozi ali pogledati ću kda se vratim početkom lipnja.

Pokušao sam malo proguglati o onim autorima, za sada nemam sreće, firma
koja je izdala " Zrakoplovstvo NDH 1941-1945 " Frka ,Novak (PCgrafika) je propala,...pa ako znaš da je ntko prodaje, iznajmljuje...
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Uto Svi 05, 2009 9:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Osprey publikacija je suvremenija i točnija što se tiče Bf 109 iz HZL, pa kad budeš znao koji od aviona želiš raditi, onda ti mogu izvaditi sve o tome i iz drugih knjiga i biti precizan. U osnovi, kao što sam već i naveo, lovački dio HZL je bio dio JG 52 i njihovi se Bf 109G-2 nisu po kamuflaži razlikovali od ostalih aviona iz jedinice. U tom periodu je kamuflaža vrlo uobičajena i nema nekakvih upitnika. Pojedine značajne razlike su u boji spinnera, izgledu "krilate šahovnice", boji eskadrilskih brojeva ili u prebojavanjima na mjestima bivših brojeva ili oznaka, kao i individualnim oznakama-npr. pobjedama na kormilu pravca...Dakle, na tebi je da kažeš npr.-"ja bi napravio crni 3 od Galića" ili ja bi napravio "crni 11" od Ferenčine, pa ću ti dat sve potrebne reference.. Wink

Natrag na vrh
toni36

PorukaUpisano: Uto Svi 05, 2009 4:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Grunfe

I sam imam dosta o Bf109 od Ospreya u PDF (Rapdshare) kao i Squdron signal ali svejedno sam htio pitati znalcee ako ima još koja...

O Konkretnom avionu ću odlučiti ali mislim za sada Bencetićev "Black 5"
ozzie

Član od: 19 Sij 2006
Mjesto: izvan RH
PorukaUpisano: Ned Lip 30, 2019 7:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Želim podijeliti s vama fantastičnu FB stranicu, ima nekoliko fotki legionarskog Messera
http://hotsta.org/media/2045770858521470158_8698449653
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Lip 30, 2019 10:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako te zanimaju baš legionarski G-2 ona su ti po meni najbolje knjige i što se tiče slika i podataka i serijskih brojeva i tko je na kojem aparatu letio ove dvije:
1. "Zapisi Legionara" od kolege Maria Raguža (možeš ga kontaktirati na forumu ili imaš knjigu i na Njuškalu)

https://www.njuskalo.hr/militarija/knjiga-zapisi-legionara-oglas-23051720

2."Messerschmitt Bf-109 The Yugoslav Story Vol.2" Ciglić, Savić, Micevski (imaš ju na Hobby Chestu ,ali provjeri s shopom jel je na oglasu slika prvog djela ,ali piše drugi dio knjige ,(koji pokriva legiju i ZNDH))

https://www.makete.eu/messerschmitt-bf-109-the-yugoslav-story-volume-ii-22712
ozzie

Član od: 19 Sij 2006
Mjesto: izvan RH
PorukaUpisano: Pon Jul 01, 2019 12:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zahvaljujem!!!!
Kolegu Maria ću kontaktirati odmah. Nisam znao za tu knjigu
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma