Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Decal aplikatori

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
ino

Član od: 26 Ruj 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Lip 11, 2019 5:41 pm    Naslov poruke: Decal aplikatori Citiraj ovaj komentar

Sto je naj bolje od svih ponudenih koji se mogu kupiti? Da dobro zaljepi dekal i omeksa ga i da se stopi sa svim porama na maketi? Confused
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Uto Lip 11, 2019 6:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovisi o brandu dekala i podlozi na koji se stavlja je odgovor...
No, poprilicno sigurna opcija je Micro Sol

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
cico.k

Član od: 13 Svi 2006
PorukaUpisano: Uto Lip 11, 2019 8:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I mene to zanima .može malo više informacija pošto sam cijeli maketarski život imao problema sa dekalima koji su mi čak i otpadali sa maketa. Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
ino

Član od: 26 Ruj 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Lip 11, 2019 10:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Taj micro sol ima jedan za ljepljenje i drugi za omeksavanje dekala. Ima li tko da je probao nekog gdje je sve u jednom i zadovoljan je sa time.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Lip 12, 2019 12:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja u zadnje vrijeme koristim AK Decal Adapter Solution. Gloss lak, dekal, štapićem za uši ga stisneš i ukloniš vodu (ak je ostao balončić zraka probiješ ga vrhom skalpela i naneseš tu tekućinu, ak treba i par puta. Poslije zaštitiš lakom i to je to
Natrag na vrh
Gak

Član od: 30 Svi 2011
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sri Lip 12, 2019 12:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Solvaset.... Osobno preferiram.
Natrag na vrh
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Lip 12, 2019 8:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja imam mix voda+drvofix 50:50, i to nanesem prije decala, za bolje ljepljenje i sprecavanje silveringa. nakon nanosenja decala lupim micro sol, ako decal ne reagira ili slabo reagira, onda stavm gunze mr mark softer, al jako jaaako oprezno, jer je gunze dosta agresivan
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Pet Lip 14, 2019 9:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja koristim microset i microsol i po mom iskustvu ovisi o dekalima. neki izreagiraju fantastično, neki tek polovično.
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 7:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja koristim različite tekućine, od Micro Set i Sol-a preko Humbrolovih do poljskih (Makol ili kako se već zovu) i čini mi se da su u osnovi sve tekućine iste ili vrlo slične.

Problem ili bolje reći razlika je u oznakama/dekalima. Neki na bilo koju tekućinu reagiraju odlično, drugi polovično ili sa jako velikim zakašnjenjem, treće oznake uopće ne reagiraju ....

Po iskustvu tvrdim da dobre, razvikane i skupe oznake (naročito talijanskih proizvođača ali i Tehmod ili one češke) su odlične i reagiraju odlično. No name proizvođači su enigma - neki su dobri, drugi loši .... nije ni čudo da zato neki proizvođači (ili bolje reći - pakirači) maketa već na kutijama naglašavaju da su oznake proizvedene tu i tu od te i te firme - očito to i košta ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 11:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

daneel Napisao/la:
ja imam mix voda+drvofix 50:50, i to nanesem prije decala, za bolje ljepljenje i sprecavanje silveringa. nakon nanosenja decala lupim micro sol, ako decal ne reagira ili slabo reagira, onda stavm gunze mr mark softer, al jako jaaako oprezno, jer je gunze dosta agresivan

Ne razumijem cemu drvofix? Niti dekal treba ljepiti dodatno niti ce drvofix ikako smanjiti silvering

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma