Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Audi Quattro S1, Beemax 1/24

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
to-mek

Član od: 21 Ožu 2008
Mjesto: Krušljevo Selo, Oroslavje
PorukaUpisano: Pon Ožu 18, 2019 11:08 pm    Naslov poruke: Audi Quattro S1, Beemax 1/24 Citiraj ovaj komentar

Evo jedne od 3 makete koje imam trenutno započete. Radi se o novoj maketi automobila koji je do sad bio dostupan samo u resinu. Uz maketu ću koristiti i PE set koji je također od Beemax-a i nešto riveta. Maketa se lijepo slaže, ali na mjestima ima dosta srha.

Prvo što dosta upada u oči je ovaj razmak između blatobrana i karoserije, a to se dosta vidi na rally autu jer je malo povišen.

Tih 6-7 mm sam onda popunio stirenom.

Ovdje je otvoren prolaz za zrak

Po novome ožićenje napravim dok maketa još nije bojana jer mi je kasnije to dosta stresno i uvijek mi kapne lijepilo ili oštetim boju.

Većina dijelova je pofarbana, a neki su i gotovi.

P.S. ako kupujete PE set tada ne treba kupovati dodatne decale od proizvođača cigareta jer su oni sakriveni u PE set-u.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Uto Ožu 19, 2019 1:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisi mogao cekati, morao si ga poceti odmah? Very Happy
Jesi jos nesto primjetio da treba prepraviti?
Kazes da si nasao decale? Nisam ni ja znao da su unutra, prije nego sam kupio pe set. Al drugacije su teksture, ne znam koji su bolji

PorukaUpisano: Sri Ožu 20, 2019 9:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Treba urezati jedan panel, zaobliti rubove na utorima u karoseriji u koje sjedaju stakla za žmigavce, i ako koristiš PE mrežice na dva mjesta treba staviti malo stirena jer bi inače mrežica preduboko sjela. Ima još nekih izmjena ovisno o ukusu, ali ovo bi bilo glavno.
Natrag na vrh
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Sri Ožu 20, 2019 10:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo za ovaj projekt. Drago mi je sta je Beemax izbacio ovu maketu kao i Lanciu S4
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bugy1

Član od: 23 Pro 2006
Mjesto: Ljubljana-Split
PorukaUpisano: Pet Ožu 22, 2019 12:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pratim temu. Samo tako naprid.
to-mek

PorukaUpisano: Pon Lip 03, 2019 8:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nešto sam napravio u zadnje vrijeme, kako to obično ide stvari su se malo zakomplicirale. Općenito je s ovim autom problem što je internet pun slika, a na jednog originalnog quattra dolazi 10 replika, svaka malo drukčija.

Šasija

Ovdje sam se dosta namučio da stavim kevlar jer su ova rebra jako uzdignuta pa se decal mora stavljati u segmentima.

Preporučio bih onima koji budu slagali ovu maketu da odrežu malo dulje trakice za pojaseve nego što je u uputama. Ja sam se držao uputa i sad su pojasevi malo kratki Confused . Također ako se pojasevi učvrste ovdje iza, a ne za roll cage onda se ne može staviti rezervni kotač Sad

Na armaturu sam dodao par prekidača i shift light:

Najveći problemi su se javili kod karoserije. U fazi nabave makete sam mislio da ću bez problema obojati žute dijelove, međutim nakon što sam dobio maketu sam primijetio da su tu još i 4 žute trakice širine 0,5 mm uz dodatnu crnu trakicu što bi bilo jako teško maskirati. Da stvar bude gora Zero boja predviđena za ovaj auto se razlikuje od decala. Zato sam odlučio zamiješati novu žutu boju i samo djelomično obojati maketu zato da mi ne proviri bijela boja na mjestima na kojima se spajaju decali. Da se dodatno opravdam, neki natpisi kao npr. ovaj "Bosch fuel injection" su printani na žutom decalu, tj. nisu zasebni pa bi ih trebalo izrezivati ako bi se išlo na varijantu da se sve boja.

Natrag na vrh
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2019 11:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro si se snasao za ovo farbanje
Izgleda odlicno
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma