Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Rudijev MiG
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
cico.k

Član od: 13 Svi 2006
PorukaUpisano: Sri Svi 15, 2019 7:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sretna sto desetka .za nju če se pobrinut jako dobro i "živjet "če u sretnoj penziji dugo godina Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
werewolf

Član od: 21 Velj 2008
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Svi 15, 2019 6:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

su27rules Napisao/la:
hornet Napisao/la:
Ova razmjena je prvi glas.……..

https://www.krone.at/1917633?fbclid=IwAR3jGdhHHkHgcKJKHfwsTU04lOy5lp_H8yy3I1O9lVDJYV2mi3nbht9Pff8

Mogli su ispregovarati i kojeg Drakena u košaricu za MI-8 u paketu Smile

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Pet Svi 17, 2019 1:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

u Krone naslov nije faktički - nisu ga vratili nazad, kako piše, jer nije ni došao iz Hrvatske...a da mu je jedino mjesto u Muzeju, to vala jest. Vani če istrunuti za par godina, a onda završiti u nekoj hr fiktivnoj shemi. garant.
Natrag na vrh
Gak

Član od: 30 Svi 2011
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Pet Svi 17, 2019 12:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dalibor Napisao/la:
u Krone naslov nije faktički - nisu ga vratili nazad, kako piše, jer nije ni došao iz Hrvatske...a da mu je jedino mjesto u Muzeju, to vala jest. Vani če istrunuti za par godina, a onda završiti u nekoj hr fiktivnoj shemi. garant.

Nego odakle je došao?
Natrag na vrh
SZVO

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Slavonski Brod/Zagreb
PorukaUpisano: Pet Svi 17, 2019 5:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gak Napisao/la:
dalibor Napisao/la:

Nego odakle je došao?

Upravo tako! Od kuda je došao nego iz Hrvatske? Zar bismo se trebali odreći dijela teritorija zato što se Željava zvala Aerodrom Bihać?
Samo jedna pista se nalazi na teritoriju BiH, sve ostalo je u R. Hrvatskoj.
https://images.app.goo.gl/5YDoecaoJnr7JxtD8

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Svi 17, 2019 7:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Spomenuti naslov kaže da su vratili avion iz jugoslavenskog rata a u podnaslovu da je vraćen hrvatskoj (moj laički prijevod s obzirom da njemački ne znam)
Nama je to domovinski, srbima građanski (nažalost i kod nas ima takvih) a za ostatak svijeta jugoslavenski ili balkanski.
E sad kako je u prethodnom postu napisano poletio je s hrvatskog okupiranog teritorija gdje je bio i stacioniran, neovisnost je već bila proglašena no još nije međunarodno priznata.

Neka njega tu, mene zanima ovaj pokrov koji je dobio. Tko to skida, kad i tko pokriva. Nema smisla da je izložen da ga svi vide pa onda pokriven. Prođem cijeli put od ZD do ZG i onda ne vidim ništ.
Gak

PorukaUpisano: Pet Svi 17, 2019 8:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hornet Napisao/la:
Spomenuti naslov kaže da su vratili avion iz jugoslavenskog rata a u podnaslovu da je vraćen hrvatskoj (moj laički prijevod s obzirom da njemački ne znam)
Nama je to domovinski, srbima građanski (nažalost i kod nas ima takvih) a za ostatak svijeta jugoslavenski ili balkanski.
E sad kako je u prethodnom postu napisano poletio je s hrvatskog okupiranog teritorija gdje je bio i stacioniran, neovisnost je već bila proglašena no još nije međunarodno priznata.

Neka njega tu, mene zanima ovaj pokrov koji je dobio. Tko to skida, kad i tko pokriva. Nema smisla da je izložen da ga svi vide pa onda pokriven. Prođem cijeli put od ZD do ZG i onda ne vidim ništ.

Preko noci se pokrije i kad je kisno vrijeme... VP je pored njega dan i noc dok je izlozen.
Natrag na vrh
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Sub Svi 25, 2019 2:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mig-21, kojeg je preletio Perešin pripadao je Ratnom zrakoplovstvu i Protiv zračni odbrani. Jugoslavije. Hrvatski je isto toliko koliko je i makedonski.
Natrag na vrh
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Sub Svi 25, 2019 3:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dalibor Napisao/la:
Mig-21, kojeg je preletio Perešin pripadao je Ratnom zrakoplovstvu i Protiv zračni odbrani. Jugoslavije. Hrvatski je isto toliko koliko je i makedonski.

Ljudi moji, ma što glavu razbijate .... taj MiG-21 je Hrvatskoj značajan u simboličkom smislu, to je valjda svima jasno ....

A došao je u RH čistom razmjenom, trampom - Austrijancima je svejedno kakvog MiG-a imaju, jeli sivi/srebrni ili kamuflirani, R ili bis, koga briga - njima je bitno popuniti resurs muzeja (kojeg imaju, za razliku od nas ....).

Muzejima je svejedno što se trampa - tako da to treba tako i gledati. A to što nama to nešto simbolički znači, ma što Austrijance to briga, i što oni od toga razumiju .... jedva i mi nešto razumijemo od sve te gužve, čak i 25 godina poslije ....

Ajde da se onda više ne prepiremo čiji je avion - hrvatski, makedonski, crnogorski, albanski, od talijanske nacionalne manjine, od maketarskog kluba Zeppelin ....

Vojo Very Happy

vojo: poruka promijenjena dana: Sub Svi 25, 2019 6:49 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Gak

PorukaUpisano: Sub Svi 25, 2019 6:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dalibor Napisao/la:

To sto Hrvatska kao i vecina drugih republika nakon raspada te totalitarne tamnice naroda nije dobila svoj dio vojne opreme je druga stvar... Osim povjesnog znacaja tog aviona, ovim cinom Austrije je i mali djelic te nepravde ispravljen.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma