Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Mala vojna vozila (1/72)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58, 59  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
nik

Član od: 22 Lip 2017
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Pro 23, 2018 10:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na slikama iz Rijeke i Pivke, izuzetno su zanimljive i raritetne a kvaliteta je dovoljna da se prilično dobro vidi sve bitno.
Nažalost na svim slikama su samo noviji vagoni 'YU-tipa' građeni negdje od kraja 60-ih ili početka 70-ih (neki su crni a neki smeđi ali su svi istog tipa) a koji voze i danas.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nik

PorukaUpisano: Ned Pro 23, 2018 10:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovi T-MODEL vagoni u 1:72 mi izgledaju OK s tim da metalni kotači za njih nemaju smisla (metalne cijevi za topove imaju da bi bile ravne okrugle i čvrste ali kotači su sve to i kad su od plastika).
Stupovi koji se dobiju uz vagone se 'pakiraju' bočno u prihvat na uzdužnom nosaču a postavljaju se kada se vozi odgovarajući teret (trupci, cijevi i slično) tako da kod prevoza tenkova nemaju svrhu.
Modellcolect vagone još trebam proučiti.

nik: poruka promijenjena dana: Ned Pro 23, 2018 11:44 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
nik

PorukaUpisano: Ned Pro 23, 2018 11:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nijemci su imali tri tipa ovakvih vagona za prevoz tenkova (slike su od odgovarajućih 1:87 gotovih modela) a proizvođači kitova u 1:35 i 1:72 iz nekog razloga izbjegavaju najstariji od njih (koji je jedini upotrebljiv za razdoblje napada na SSSR jer drugih tada još nije bilo).

DRG SSy (SSkra) Köln (tip iz 1940.).

Riječ je o vagonu sa 'valovitim' uzdužnim nosačem.

DRG SSys Köln (tip iz 1942.).

Riječ je o vagonu sa 'ravnim' uzdužnim nosačem.

DRG SSyms Köln (tip iz 1942.).

Svi 6-osovinci imaju 'ravni' uzdužni nosač.

Sve slike sa www.artitec.nl
Natrag na vrh
nik

PorukaUpisano: Ned Pro 23, 2018 11:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nešto kasnije su na 4-osovinskim vagonima starijeg tipa pojačavali uzdužne nosače po uzoru na vagone novijeg tipa.

To je rađeno još za vrijeme WW2 ali koliko znam ne na svim vagonima starijeg tipa (niti ovu varijantu nemamo u mjerilima 1:35 i 1:72).
Natrag na vrh
nik

PorukaUpisano: Ned Pro 23, 2018 11:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na JŽ je bilo vagona sva tri tipa (najstariji u varijanti sa pojačanim uzdužnim nosačima) i svi su bili korišteni barem do 1991. (s tim da su tada već bili modificirani u nekim detaljima).

Pivka kolovoz 1991.

Slika sa https://www.rtvslo.si/slovenija/pred-24-leti-je-nastala-manevrska-struktura-narodne-zascite/337095

Slika sa https://www.rtvslo.si/slovenija/umik-jugoslovanske-ljudske-armade-ni-bil-samoumeven/406186

Slika sa https://www.rtvslo.si/slovenija/razocarani-svojci-padlih-v-vojni-za-slovenijo/426065

Vagoni s desna na lijevo:
YU-tip (smeđi)
YU-tip (smeđi)
SSys (crni)
SSy (crni)
SSyms (smeđi)
SSys (crni)
SSys (crni)
SSys (crni)
SSyms (smeđi)
YU-tip (smeđi)
YU-tip (smeđi)
YU-tip (smeđi)
YU-tip (smeđi)
YU-tip (smeđi)
YU-tip (crni)
YU-tip (smeđi)
YU-tip (smeđi)
...

Ujedno isprika zbog (pre)velikih slika - sa manjim slikama ili samo sa linkovima na slike bi stvar u ovom slučaju bila previše nepregledna...

nik: poruka promijenjena dana: Ned Pro 23, 2018 11:59 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
nik

PorukaUpisano: Ned Pro 23, 2018 11:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kod Modelcollecta mi ovaj gornji rub uzdužnog nosača djeluje previše debelo i masivno što kvari dojam cijelog modela (sličan problem ima i Trumpeterov SSyms u 1:35).
Natrag na vrh
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Pon Pro 24, 2018 1:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nik hvala, super su slike (i nikad dovoljno prevelike!) i super su pojašnjenja .... sve skupa vrlo zanimljivo!

Lako nama ostalima slagati makete kad nas prate likovi poput tebe ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
vojo

PorukaUpisano: Sri Sij 09, 2019 12:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa: Brückenlegepanzer Biber
Proizvođač: Revell, Njemačka
Mjerilo: 1/72
Broj makete: 03135

Na prvi pogled:
Standardna kutija koja se otvara sa strane u kuoju je doslovno ugurano čak sedam povelikih stabala tamno zelene plastike. Ima toliko plastike zato što su ti mostovi ustvari ogromni tako da bez obzira od koliko dijelova mostovi napravljeni ti dijelovi su poveliki.
Uz toliko plastike dobiva se i listić sa oznakama za čak četiri vozila od (moderne) njemačke vojske te standardna uputstva veliičine A4 na 12 strana.
Sve skupa uobičajene tj. bolje reći očekivane revellovske kvalitete, a nadam se da će takav biti i konačni rezultat.

Slaganje:
Kad sam počeo slagati uvidio sam da je to jedna od onih 'staromodnih' Revellovih maketa, iz onog 'zlatnog doba' (kasne 1990., rane 2000.) kada je Revell štancao prekrasne makete visoke kvalitete i to ne mali broj.
Iako se maketa bazira na njihovoj maketi Leoparda 1 ne vidim puno zajedničkih dijelova, čak i kotači i gusjenice za koje sam mislio da će biti na identičnom stablu, to nisu. Dijelovi (kalup) su vjerojatno isti, ali je raspored na stablima različit.

Malo me smeta što su amortizeri, povratni kotačići, graničnici i natezači na bočnim stranama vozila, skupa sa koljenima torzionih osovina, svi 'uliveni' u jednom komadu na površinu vozila. Znam da su ti dijelovi jako sitni, plitki itd. i da se na koncu jako malo vide, ali ipak .... No sve se to zaboravi kad se slože dobri kotači, izvrsni zupčanici i još bolje gusjenice koje dolaze na to.
Gusjenice su onog, 'staromodnog' tipa od Revella, kako je nekad bilo (dok je bog hodao po zemlji ....) tj. od krute plastike sistema članak po članak. Gusjenice su odlično napravljene, posebno pojedinačni članci koji se nimalo ne razlikuju od onih povezanih, ravnih. Malo zapinje uguravanje jednih u drugih jer su zupci za dlaku preširoki, ali nakon što se malo stanje, stvar ide ko po loju i treba samo dovoljno strpljenja da gusjenice ispadnu idealno.

Iako je za Revell to rijetko, u uputstvima su se potkrale neke greškice: pojedinačnih članaka (dio 31) na pogonskim zupčanicima ide 5, a ne četiri, a s donje strane zupčanika gusjenice su s lijeve strane dio br. 34, a s desne br. 30, a ne kako je napisano u uputstvima. Nadalje, nije točno jasno kako zalijepiti kotačiče na ruci za spuštanje mosta (dijelovi 54 i 54A) kao ni nekakve ruke/poluge blizu njih (53 i 53A - krivo naznačen kao 54A na uputstvu). Zaključio sam (dobro) da ti kotačići moraju biti paralelni jedni sa drugima (jer kližu po utorima na mostu) dok za te ruke/poluge ne znam kako trebaju biti zalijepljene. Uške za podizanje tenka na stražnjoj strani - obje imaju broj 70 iako nisu iste (zrcalno je zakošena površina koja dolazi zalijepljena na vozilo), tako kad se zalijepe bi trebale viriti prema van. I na koncu, nigdje nije naznačeno kako zalijepiti gornju polovicu mosta na donju. Donja se oslanja na stražnji nosač i polugu-ruku za spuštanje tako da se navuče na kotačiće, ali gornja je nejasna - prikazuje se otprilike kako se most 'slaže/spušta', ali kako i na čemu leži tj. na što se lijepi ta gornja polovica, to nije jasno. Ja sam naravno napravio most u transportnom položaju, bez mogućnosti 'aktivacije' ....

Bojanje:
Odlučio sam se za verziju vozila od PzPiKp.210 tj. Panzerpionierkompanie 210 iz mjesta Höxter u 2000. godini jer to vozilo ima sam most malo drugačije zelene (Gelb-oliv Revell br. 42) pošto mi se, moram priznati, nije dalo i cijeli most maskirati trobojno ili bojati u istu zelenu kao i vozilo.
S druge strane vozilo sam bojao standardnom njemačkom poslijeratnom trobojnom shemom. Za to sa koristio 'crnu' (ustvari antracit Revell br. 9), smeđu (Revell br. 84) koje obje pašu k'o bog kad se polakiraju i točno odgovaraju fotografijama. Osnovna zelena mi je bila mali problem - na Leopardu A6 sam koristio Humbrolovu 158 ali nje više nemam pa sam uzeo najsličniju, a to je opet Humbrolova Authentic Color HD 5 ANA Interior Green 611. Ispala je možda pre svijetla (i pre kontrastna sa smeđom i crnom), trebao sam ju možda malo potamniti i to baš sa Revellovom Bronze-green 65 koju daju kao tu osnovnu zelenu boju - možda je u stvarnosti to točna nijansa (ta br. 65), ali na tako maloj maketi je definitivno pre tamna.

Oznake:
Listić oznaka ima materijala za četiri različita vozila, ali oznaka baš i nema puto. Malo je neobično što nije baš jasno dali svako vozilo nosi križeve (njemačke oznake) jer su na generalnoj shemi maskirnog bojanja naznačeni križevi na glavnom kranu/ruci za spuštanje mosta, a na pojedinačnim shemama negdje je a negdje nije to naznačeno.
No najzanimljivija je klaviteta oznaka - piše da su rađene u Italiji što bi trebala biti neka garancija kvalitete, međutim za skidanje sa papira im treba neobično dugo vremena (oko 5 minuta!) što meni odmah pobuđuje sumnju. Ipak, kad ih uspijete skinuti sa papira, malo jesu žilave, ali reagiraju na tekućine tako da na koncu sve legne kako treba iako mi se noseći film čini malo deblji i vidljiv je nakon sušenja.

Uputstva:
Standardna Revellova na 12 strana formata A4, sve skupa u 46 koraka plus pet shema bojanja. Klasično dobro, sa manjim greškama (vidi gusjenice) i nejasnoćama, ali sve skupa zanemarivo. Ocjena: minus 5.

Dodaci/izmjene:
Od izmjena sam samo od žice napravio (djelomično) okvir oko svijetala, onaj od plastike je pre debeli.

Kudim:
- oblik kutije
- detalji ovjesa 'uliveni' u plastiku
- pionirski alat isto tako najvećim dijelom 'uliven' u plastiku vozila

Hvalim:
- odabir teme
- odlične gusjenice
- odlično pasanje dijelova
- dobru cijenu s obzirom na 'kilažu' plastike
- uvjerljivost gotove makete

Zaključak:
Kako sam ja veliki ljubitelj inženjerijskih vozila (ma inače tih prepravljenih specijalnih vozila) nisam jako objektivan kod zaključivanja ali čini mi se da je maketa sasvim u redu, vrlo zanimljiva kao subjekt (koliko znam od ne-rezinskih maketa nema bacača mostova, nikakvih) i odlično napravljena. Malo sam razločaran svojim bojanjem (opet!) ali što mogu ....

Preporuka:
Svakako kupiti.

Vojo Very Happy

P.S. - Ja jesam (pra)stari maketar, ali sam otkrio nešto što mnogi od vas vjerojatno znaju, a mene nitko nije naučio. Iako koristim alu foliju jako dugo (za razne trake i sl.) tek sam kod ove makete shvatio da ju mogu vrlo lako i praktično korisiti i za maskiranje prilikom bojanja prskalicom. Naime, folija se vrlo lako omota i dosta se čvrsto drži oko, recimo, gusjenica .... ja sam se do sada uvijek zezao sa papirima i selotejpom i ne znam čime da to zamaskiram, a ovako je gotovo za čas i vrlo efikasno .... eto da čovjek uči dok je živ ....

Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Sij 09, 2019 6:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Pet Sij 11, 2019 1:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Konačno i mi 'mali' dočekasmo ....

'mali' - mislim na nas koji skupljamo mala mjerila odnosno male makete u jako smanjenim mjerilima .... tzv. 'pikzibneri' ilitiga 'sedamdesetidvojkaši' ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
messerschmitt

Član od: 31 Jul 2010
Mjesto: Ruma, Srbija
PorukaUpisano: Pet Sij 11, 2019 4:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a joj kakva bomba Very Happy Hvala za info Very Happy

PorukaUpisano: Čet Sij 31, 2019 6:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa: "Topol" SS-25 "Sickle"
Proizvođač: Zvezda, Rusija
Mjerilo: 1/72
Broj makete: 5003

Na prvi pogled:
S obzirom na veličinu makete i kutija je ogromna i u onoj Zvezdinoj maniri da je glavna kutija od tvrđeg i krućeg kartona, sa poklopcem, a izvana je kutija od tanjeg kartona sa slikom itd.
U kutiji je čak pet stabala tamno zelene plastike veličine kao kutija, dakle dupkom ispunjena. Uz to je još malo stablo prozirne plastike (sa prozorima i ogledalima), najlon sa 14 gumenih guma te extra-minijaturni listić sa oznakama. Svako stablo je pakirano u zaseban najlon.
Na prvi pogled dijelovi izgledaju prekrasno, vrlo detaljno sa vrlo oštrim ali nježnim detaljima.
S obzirom na nedavno iskustvo slaganja Zvezdinog Iskandera očekujem da će i ta maketa biti na istom kvalitativnom nivou.

Slaganje:
Odmah na početku slaganja (šasije) potrebno je odlučiti se dali se radi maketa u transportnom ili borbenom/vatrenom položaju. To je radi toga što ovjes svih kotača, ako je maketa u borbenom položaju i onda stoji na nogama/capama (4 kom) onda svi kotači 'vise' i ne dodiruju tlo pa je i ovjes tako napravljen da 'visi'.
Pored ovjesa tu su i alternativne noge i cape kao i neki uređaj na nosu koji isto tako dodiruje tlo u borbenom položaju. Svi ti dijelovi su dani kao alternativa pa na koncu, kad se maketa složi, ima bogami dobra hrpica viška dijelova koji su, ruku na srce, neupotrebljivi.

Izgled gotove šasije u usporedbi sa šasijom 'našeg' M.A.N.-a od 5 t:

Iako su mnogi dijelovi ogromni (sa stajališta nas 'sedamdesetidvojkaša'), dužine 20-tak pa čak i 30-tak cm, plastika je vrlo malo savinuta i to izgleda više radi svoje težine nego radi, ne znam, pre brzog sušenja. Na maketi ima dosta fleševa, ali sitnih i vrlo tankih, djeluju nekako bezazleno i lako se otklanjaju. Očito da je masovna proizvodnja ove makete (rade ju i za Revella) u punom jeku, što se vidi i po toj istrošenosti kalupa.
Iako su dijelovi, kao što rekoh, veliki, čak ogromni, mnogi od njih i dosta debeli, ima vrlo malo utonuća (sink marks) - nešto malo na krajevima šasije i na lansirnoj rampi. Očito su vrlo uspješno mnoge debele dijelove uspjeli razbiti na zadovoljavajuće sitnije dijelove ali bez nerazumnog usitnjavanja - barem je takav moj dojam.

Ostao sam (neugodno) iznenađen kada sam otkrio da u kabini tj. kabinama, nema nikakve unutrašnjosti. Znam da se u njih loše vidi jer su stakla (iako prilično velika) samo s jedne strane, ali ipak .... da bar djelomično zamaskiram stvar u lijevoj (vozačkoj) kabini sam ubacio jedan volan i stolicu (višak od Iskandera). Kada je maketa bila gotova uvidio sam da je stolica previše naprijed zalijepljena (pa bi se kroz vrata vozač jedva u kabinu 'uvukao') kao i da se u desnoj kabini, u koju nisam ništa dodavao, ipak previše vidi unutra - trebao sam staviti barem stolicu i neku konzolu ....
Stakla na kabinama su mala, ali ne baš jako prozirna i malo, za dlaku (doslovno) veća pa ih treba sa (prevelikom) silom uguravati u plastiku. Da, maketa Iskandera me totalno pokvarila i očekujem da su sve Zvezdine makete na tom nivou .... Mala zrcala su dana kako od pune (zelene) tako i od prozirne plastike pa se može birati.

Kotači tj. gume, kao i kod njihove makete Iskandera, su napravljene od prave gume. Kao profil su jako lijepe (kao rezinske) ali imaju dvije mane - prvo, na njima se jako vide spojevi kalupa (vjerojatno isto tako radi masovne proizvodnje). Te spojeve (ustvari lagani fleševi) je vrlo teško otkloniti - pokušao sam sa extra oštrim nožićem, ide, ali dosta neravnomjerno. Da bi tome doskočio pokušao sam gumu zamrznuti da mi se taj srh ukruti ali gotovo da nema razlike. Pokušao sam i brušenjem sa grubljim brusnim papirom, ali isto ....

Druga mana je ustvari greška na maketi - sve su gume dane kao desne (onaj 'ševron' je na svim gumama u istom smjeru). Postoji jedan utorić u koji (pretpostavljam) dolazi unutarnji prsten felge. Taj utorić je samo s jedne strane i jako je mali pa se možda felge mogu stavljati i s druge strane, ali čak ni u uputstvima nije naznačeno da su neke gume lijeve a druge desne. Čudno ....

Raketa tj. cilindar u kojem je raketa je napravljen vrlo dobro. Spoj sam morao kitati ali samo malo tj. pukotina je bila gotovo nevidljiva. Istina i bog da kad sam sve pobojao i polakirao sam vidio da sam trebao još kitati (ili možda korisititi Mr. Surfacer - ali s tim još nisam nikad radio pa ne znam, jadan ja ....).

Još par praktičnih savjeta za slaganje:
- kada se složi šasija (zaključno sa korakom br. 6) savjetujem da dijelove zelene boje koji se lijepe na šasiju bojate prije ljepljenja - kad ih zalijepite vrlo je komplicirano pobojati ih odnosno maskirati dijelove šasije.
- prilikom slaganja lansirne rampe tj. ruke na koju dolazi montirana cijev sa samom raketom (korak br. 9) - savjetujem da izostavite lijepljenje nježnih detalja popur stepenica (F3, F4) i svijetala (F45, F46) te da najprije zalijepite lansirnu rampu/ruku (B11) na složene nosače ruke (F18, F73 itd.) pa tek nakon lijepljenja rampe dodate nježne detale. To zato što za ljepljenje tih većih dijelova treba malo veća sila (dijelovi izvanredno točno pašu jedan na drugog s tolerancijom 0,0!) prilikom koje možete oštetiti ili polomiti te male i nježne dijelove.

Bojanje:
Da skratim uvijek istu mantru o sovjetskim/ruskim tamno zelenim nijansama - ja sam mog Topola pobojao u Revellovu tamno zelenu br. 65. I to je to. Na koncu mi se čini da je nijansa jako pogođena tj. vrlo uvjerljiva.

Oznake:
Oznake su dane samo kao zvijezde na vratima i nekakvo upozorenje na rezervaru goriva. Oznake se odmah skidaju sa papira, što je dobro, i reagiraju na tekućine ali ostaju žilave i ne prijanjaju baš dobro na (neravnu) površinu. Nisam baš ostao zadovoljan.

Uputstva:
Uputstva su savršeno nacrtana, u več poznatoj Zvezdinoj maniri. Sve je jako jasno i razumljivo. Jedina enigma su ostali kotači tj. gume (lijeve-desne), što mi nikako ne ide u glavu kako su mogli pogriješiti. Ocjena -5 (minus pet).

Dodaci/izmjene:
Od dodataka sam samo ubacio nešto sitno u kabinu vozača ali, kao što rekoh, trebao sam i u drugu (desnu) kabinu.

Kudim:
- neoznačena stabla (slovima)
- nepostojanje unutrašnjosti kabina
- gumene kotače (iako znam da drugačije ne može)
- nepostojanje lijevih i desnih guma
- siromašne ponuđene sheme bojanja (samo jedna i to - tamno zelena!)

Hvalim:
- odabir teme
- izvanredan lom dijelova
- fantastično pasanje dijelova
- vrlo prihvatljiva cijena s obzirom na 'kilažu' plastike
- uvjerljivost gotove makete

Zaključak:
Pretpostavljam da ima mnogo maketara među vama koji ste nabavili ovu maketu kad je bila na rasprodaji u Carti Magici, poput mene. Nisam joj odolio a da nisam ustvari ni bio siguran da ću ju složiti, ali sam rekao - ma neka stoji - za te novce se isplati. Nije da je baš moje polje interesa, ali sad kad sam ju složio (kao i Iskandera) žao mi je što nisam odmah 'navalio' na nju jer je maketa tako lijepa i zahvalna za rad ono - kad poželiš raditi gotovo savršenu maketu uzmeš nju ....

Preporuka:
Svakako kupiti.

Kako već iz fotografija vidite, jedan od većih problema s ovim 'dugonjom' je bilo slikanje - nikako nisam mogao naći načina kako da ga slikam, a da bude dobro osvjetljen, oštar itd. itd.

I evo ga konačno parkiranog u vitrini, blizu Iskandera, da se vidi mrcina ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Sij 31, 2019 7:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Pet Velj 01, 2019 10:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vojo, bravo za uradak, sigurno je impresivan u živo.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Pet Velj 01, 2019 5:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala svima na komenatrima ....

Imam jedno pitanje - pred bojanjem mi je kamion MAN 5t, ona maketa od Revella i namjera mi je pobojati ga u HV boje.

E sad, čini mi se da smo negdje vodili diskusiju o tome koje su nijanse ti naši novi kamioni (barem što se tiče MAN-ova) ali ja tu dretvu ne mogu naći ....

Dakle, pitanje glasi - jesmo li se usaglasili koja je to nijansa? Dali po FS-u ili po nekom proizvođaču 'naših' boja (Humbrol, Revell, AK, Tamiya ili sl.)? Može i po akrilnim nijansama, već ću ja iznači Humbrolov (enamelni) ekvivalent ....

Evo, samo da se prisjetite o kojem vozilu govorim ....:

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58, 59  Naprijed
Stranica 56/59

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma