Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/72 Revell Tiger 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Mig-28

Član od: 07 Sij 2018
PorukaUpisano: Ned Stu 25, 2018 1:51 pm    Naslov poruke: 1/72 Revell Tiger 2 Citiraj ovaj komentar

Neki detalji su scratch ili PE poput redenika na mitraljezu i ručki na kupoli. Boje su dosta blijeđe u stvarnosti nego što su ispale na slikama. Sve kritike dobrodošle budući da mi je ovo tek druga maketa vozila.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Ned Stu 25, 2018 2:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ajde, pošto sam ja nekakav 'poznavaoc/poznavatelj/poznanik' itd. vozila u 1/72 da rečem par riječi ....

- mislim da je maketa vrlo lijepo složena i napravljena, možda malo članci na gusjenicama otraga nisu baš 'po redu' ali se na slikama ni ne vidi dobro

- maketa je pobojana fenomenalno i tu nema zbora - za tako malu maketu airbrush rad ti je fantastičan

- fali ti definitivno nekakav weathernig i wash i sve ono da se postigne malo realističnosti, malo isticanja detalja, malo činjenice da se to vozilo koristi a ne da stoji u muzeju. Tu mi, osim pomankanja gornjeg, najviše smeta kako si pobojao gusjenice - od članaka na kupoli do onih na kojima tenk vozi (iako, ponavljam, na slikama se baš ne vidi dobro) - gusjenice su jako prljave, jako prašnjave, ako vozilo ne vozi par dana one počinju ruzinaviti (rđati) jer su od takvog materijala da se površinska rđa odmah hvata, dakle sve to bi trebalo biti prikazano. To se isto tako odnosi na čeličnu užad za vuču (na bočnim stranama vozila).

- ostalo je super .... Cool samo ovako nastavi ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Stu 26, 2018 11:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dakle ponovit ću što je Vojo već napisao...
Super farbanje ,lijepo i uredno složeno.
za ubuduće iako se i na ovoj top da ispraviti dvije stvari:
1. Tenkovi su kao djeca privlače blato i prašinu, dakle osim izlaska iz tvornice ,lickanja pred mitinge i mimohode rijetko se sjaje (pogotovo njemačka vozila pre kraj WW2)...
2. Gusjenice i sajle nemoj farbati sliver ili aluminij sjajnim bojama jel oni su obično hrđave ili tamno sive do crne (u nekim slučajevima su zapravo jesu metalik boje metala od kojeg su napravljene ,ali onda su obićno već dobrano matirane od atmosferilija i prašine...),najbolje ti ih je prefarbati nekom "gun metal" bojom ili jednostavnim miksanjem zamješaj crnu i steel (aluminij ,silver wathewer...) te dodaj kap rust smeđe boje i dobio si potrebnu nijansu.
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Stu 26, 2018 12:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Potpisujem Voju i Pokyja
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Pon Stu 26, 2018 4:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poky Napisao/la:
.... Tenkovi su kao djeca privlače blato i prašinu ....

ovo je dobro, jako dobro .... imam četvero djece ali se nikad nisam sjetio ovakve usporedbe .... Confused Confused Confused

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma