Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Modernizacija Hv-a
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 92, 93, 94

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
markica

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Deutschland über alles
PorukaUpisano: Pet Lis 05, 2018 11:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

E sada mali update

u utorak 02.10.2018. na mom poslu službeno je gosotovao veleposlanik SAD-a, govorancija uobičajna o odnosu dviju država. I sve bi bilo nezanimljivo da nije spomenuo planove za Bradley-a u Hrvatskoj. Meni je to prva informacija, do sada nisam to čuo a znam engleski jako dobro. Nije bilo detalja.

Any help?
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Sub Lis 06, 2018 7:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako Bradley onda nadajmo se i onaj kojeg prati 😂
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Lis 06, 2018 9:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Postoje planovi za zamjenu M-80, pošto je propala modernizacija, ali Bradley je bio jedan od kandidata, najviše se sominjao Švabski Marder... Možda su odlučili???
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Sub Lis 06, 2018 12:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čemu onda Patria?! Zato ne vjerujem, iako, u nas je sve moguće.
Ne bi dalje, samo onako usput sam komentirao, kad je već kolega markica spomenuo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
markica

PorukaUpisano: Sub Lis 06, 2018 5:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kao što je naveo kolega P-51 nadajmo se da nakon Bradleya slijedi i Abrams. Osobno bih bio sretniji da smo bili pametniji kad su nam Nijemci nudili paket Leopard 2A4 + labudice + MAN kamioni. Ali tadašnji ministar obeane Rončević je rekao hvala ne hvala i krenuo u kupovinu Iveco kamiončića. Kao ovo nije novo a što uostalom Švabo zna o tenkovima. I vrla firma iz Slavonskog Broda ne bi bila sretna zbog njjihovog najboljeg tenka na svijetu kojeg nittko nema operativnog pa ni mi. A došla bi neka bofl roba iz Dojčland.

Sorry forumašima iz Broda ali nemojte me uvjeravati da je ta kanta zasnovana na ruskom konceptu i uz masu zapadne drugorazredne opreme k čemu. Zašto je nitko ne kupuje onda kao ni tramvaje? Izgovori izgovori. Čitajte studiju kad su Šveđani kupovali Leoparde što su sve uzeli u obzir.

Ovo je bila službena ponuda SR Njemačke kad su povlačili Leoaprde 2A4 iz upotrebe i to sve za manju cijenu nego Iveco sr....e od kamiončića. Leopardi 2A4 i ostatak otišli su pametnijim drzavama. Kao i njihova ponuda za F-4F (samo za nas koliko znam). Bolje i to od ovog što imamo. Nije dobro ali što preostaje? Barak se kladim da ne bude letio ovdje ali to je neka druga priča (avion je sam za sebe super kao i ponuda).
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Čet Lis 11, 2018 9:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Markica stvar je jednostavna.
Degman doveden na puni standard sa svom potrebnom opremom je razina T-90.
Leopard A4 je malo bolji od M-84. Izbušilo ih je dobrano u Siriji. Ima bolji čeoni oklop, ali ostalo ....hm.

Jedan veliki problem kod Leoparda i Abramsa. Sa labudicama težina ide na 80-90 ili više tona, što ne može prijeći preko 80% malih mostova kod nas.

Također nisu primjereni za terene od Like prema jugu. Ako znamo da su u Oluji prešli prekoDinare za Abramsa bi to bilo nemoguće.

Patria je oklopi transporter ne BVP. Mogla bi se prepravit ali to je novi projekt.

Za Degmana da bude rentabilan treba bar 200 komada. plus financirat investiciju plus ljudi plus komanije itd. Nmamo toga.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
markica

PorukaUpisano: Sub Lis 13, 2018 12:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrsa Napisao/la:
Leopard A4 je malo bolji od M-84. Izbušilo ih je dobrano u Siriji. Ima bolji čeoni oklop, ali ostalo ....hm.

Jedan veliki problem kod Leoparda i Abramsa. Sa labudicama težina ide na 80-90 ili više tona, što ne može prijeći preko 80% malih mostova kod nas.

Također nisu primjereni za terene od Like prema jugu. Ako znamo da su u Oluji prešli prekoDinare za Abramsa bi to bilo nemoguće.

Patria je oklopi transporter ne BVP. Mogla bi se prepravit ali to je novi projekt.

Za Degmana da bude rentabilan treba bar 200 komada. plus financirat investiciju plus ljudi plus komanije itd. Nmamo toga.

Usporedba zapadne (njemačke) doktrine i ruske. meni to ne igra. T-72/80/90/M84/Degman meni su kante i ne možeš me uvjeriti. Ali ljudi smo i možemo razgovarati.

Mi sigurno nemamo tehnologiju i znaje proizvodnje kompozitnog oklopa, ni Degman to nema ni zamišljeno. Neka kvazi rješenja na čeonoj ploči..... T90 ima bolji oklop naravno i opasan je jedino s laserski vođenim projektilima a ne granatama.

Turska i korištenje Leoparda 2A4 u Siriji. Maknuli su kao i Staljin ključne ljude u vojsci i onda se ide u rat. Svašta.... Mogao je Đuro Đaković igrati se na 2A4 verziji i dizati na A6/7 verziju. Pimp my tank.....

Slavonija je jedini tenkoprohodni teren u Hrvatskoj. Dinara to zasigurno nije. Jest da je 4 GBR dobrano nagu..la Srbe 1994/1995 ali to je temelj našeg uspjeha. Improvizacija i neočekivani udar. Dobro za nas da nisu imali suvislu PT obranu jer je bilo ni deset tenkova na Dinari.....

Njemci su 40 godina spremali obranu od ruskih oklopnih klinova gdje? Bavarska (Dinara)? Ne nego sjevernonjemačka nizina/ravnica. Nisu ni Rusi planirali preko brda s tenkovskim armijama......

Super da polako dolazi Black Hawk, pa bude i Abrams... pa neka se onda šarafi u Slavonskom Brodu na neku nabrijanu A2 verziju. Makar mi se i dalje više sviđa Leopard. Ionako je isti top svuda
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Sub Lis 13, 2018 11:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

markica Napisao/la:
vrsa Napisao/la:

Usporedba zapadne (njemačke) doktrine i ruske. meni to ne igra. T-72/80/90/M84/Degman meni su kante i ne možeš me uvjeriti. Ali ljudi smo i možemo razgovarati.

Mi sigurno nemamo tehnologiju i znaje proizvodnje kompozitnog oklopa, ni Degman to nema ni zamišljeno. Neka kvazi rješenja na čeonoj ploči..... T90 ima bolji oklop naravno i opasan je jedino s laserski vođenim projektilima a ne granatama.

Turska i korištenje Leoparda 2A4 u Siriji. Maknuli su kao i Staljin ključne ljude u vojsci i onda se ide u rat. Svašta.... Mogao je Đuro Đaković igrati se na 2A4 verziji i dizati na A6/7 verziju. Pimp my tank.....

Slavonija je jedini tenkoprohodni teren u Hrvatskoj. Dinara to zasigurno nije. Jest da je 4 GBR dobrano nagu..la Srbe 1994/1995 ali to je temelj našeg uspjeha. Improvizacija i neočekivani udar. Dobro za nas da nisu imali suvislu PT obranu jer je bilo ni deset tenkova na Dinari.....

Njemci su 40 godina spremali obranu od ruskih oklopnih klinova gdje? Bavarska (Dinara)? Ne nego sjevernonjemačka nizina/ravnica. Nisu ni Rusi planirali preko brda s tenkovskim armijama......

Super da polako dolazi Black Hawk, pa bude i Abrams... pa neka se onda šarafi u Slavonskom Brodu na neku nabrijanu A2 verziju. Makar mi se i dalje više sviđa Leopard. Ionako je isti top svuda

Ma gle naravno da nemamo tehnologiju. Degman je rađen sa stranom tehnologijom kompozitnog oklpa. Ne očekuje se da se sve radi U RH. Trebalo bi večinu toga kupiti, nešto razviti, ali je to onda i gotov proizvod koji se može prodavati. Meni je neka dobra modifikacija M-84, Degman, bolje prilagođen tenk našem terenu i naćinu ratovanja.
Ja sam radio i radim sa Njemcima i znam da je večina njihove opreme precijenjena. Čak ne u startu toliko, koliko za održavanje.
Mi nemamo resursa u ljudima i institucijama za takvu proizvodnju, ali Bože moj. Sve se da razviti. Mi prije svega nemamo političku volju za takve stvari jer je lakše razvijat ovakve služavske odnose. Od toga dugoročno nema koristi za nas. Mi za prave stvari i top tehnologiju nemamo novaca osim ako je sami ne razvijemo, a to nije nemoguće.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Ned Lis 14, 2018 9:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne spominjite Brod-Đuru-proizvodnja tenkova- Degman- modernizacija - u istoj recenici. Djuro niti ima ljude niti tehnologiju niti ista sto bi moglo imati veze sa razvojem tenkova. Ovo sto se radi su samo revizije tenkova koje neke remontne baze rade na njivi u slucaju rata.

Po meni je uopce glupo usporedjivati Leoparda sa bilo kojim Sovjetskom dizajnom. T-90 je novo ime za T-72 jer je Jeljcin naredio da se promjeni ime nakon neslavnog iskustva u Pustinjskoj oluji. Ti tenkovi niti su koncepcijom niti dizajnom nisu za usporedbu.

Iskreno radije bih volio vidjeti Leoparde u Djuri na remontu jer za njih dijelova ima na zapadu, a mi kao vlanica Nato pakta smo se opredjelili na zapadnu tehniku. Mi smo svejedno potrosne dijelove kupovali sumnjivim kanalima iz Ukrajine, Poljske..... zato molimo se Bogu da rata ne bude, jer ni za kamione nemamo poizvonju dijelova u RH a za tenkove pogotovo.

Mislim da svakome, tko imalo poznaje kako se tenk montirao prije rata,za JNA i za Kuvajt, je uvreda i sam spomen proizvdonje tenkova u ĐĐ. Vrlo vazno je znati da se objekt Kapela samo finalizirao u ĐĐ i da bi se ponovno proizvodio treba komponente od nekoliko desetaka dobavljaca iz cijele ex Yu, Njemacke i Rusije. Ljudi si mi rekli da je Patria .ickin dim naspram tenka. Djuro se i ono sto je ostalo od njega bori da opstane bilo kako jer plutamo na grancicama.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 92, 93, 94
Stranica 94/94

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma