Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

golfić kec GTi (2 men 1 model)

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Ned Kol 19, 2018 5:09 pm    Naslov poruke: golfić kec GTi (2 men 1 model) Citiraj ovaj komentar

stavljam slike gotove makete bez da je auto bio predstavljen u projektima u radu, jer, eto, nije bilo vremena. ne zato jer su stisle zivotne obaveze ili nesto drugo, nego zato sto se na maketi radilo prakticki bez prestanka otkad se otvorio poklopac kutije Very Happy
ne znam kome je prije palo na pamet da odradimo maketu u nekom odredjenom vremenskom periodu, meni ili Mihi, ali eto, kroz neki razgovor koji nije bio duzi od 10ak minuta, dogovorili smo opcenite smjernice, odredili vremenski rok od 48 sati i suzili izbor makete na 3 potencijalna auta. odmah smo dogovorili i da zelimo odraditi sto vise tehnika na maketi u postizanju sto boljeg rezultata, nismo htjeli zabusavat na necemu. takodjer, htjeli smo odabrati maketu koja ima motor, jer, eto, uz dvije iskusnjare kao Miha i ja, htjeli smo izazov. moze li se uopce sloziti OOB maketa u 48 sati, koristeci sve raspolozive tehnike i ne preskakajuci korake, i koliko ce ta maketa biti dobra u usporedbi sa maketama na koje trosimo stotine (i tisuce) kuna i mjesece (i godine) rada.
u izboru od mini morisa, stare bube i golfa gti, odluka je pala na golfa. iz vise sitnih razloga, cijena, dostupnost a i subjektivno misljenje da od svih tih maketa golfic efektno izgleda na svojim OOB kotacima, a ono sto smo htjeli je iskljucivo oob, bez ikakvih ulaganja i komplikacija oko builda.
tako smo se dogovorili, miha je dosao kod mene jedan vikend, stavili maketu na stol, pritisnuli timer i krenuli Very Happy
47.5 sati poslje, gotovo
imali smo i timelapse kameru pa pokusavamo i neki video slozit, ali nesto je zapelo s time pa cemo to jos vidjet
unaprijed se ispricavam na jednom detalju, maketa u trenucima slikanja jos nije imala iscrtane panele jer flomaster jos nije stigao sa ebaya. uvjeravam sve moguce zabrinute kolege, kad je flomaster konacno stigao bilo je potrebno manje od pola sata da se linije iscrtaju, tako da smo jos uvijek u zadanih 48 sati Very Happy klasicnom temperom bi jednostavno trajalo predugo.

svi su dijelovi farbani, nije se nigdje preskakalo, maketa je bojana zero bojom, lakirana gunzetom, polirana, kotaci su ak interactive. ostatak dijelova su uljne boje od tamiye i nesto brzosusecih sprejeva. dodane su zice po motoru i to je otprilike to

Član od: 08 Ruj 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Kol 19, 2018 11:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo su mi možda preblještave felge, ostalo mi se sviđa. Vjerujem da još uvjerljivije izgleda nakon zatamljivanja panela.

Meni u planu uskoro Golf V da ide na stol. Vjerojatno ide u bijelu boju Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Kol 20, 2018 11:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Interesantna ideja.
Odlična izvedba i slažem se da je jedina zamjerka malo previše blještave felge.
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
to-mek

Član od: 21 Ožu 2008
Mjesto: Krušljevo Selo, Oroslavje
PorukaUpisano: Pon Kol 27, 2018 11:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zbilja dobro izgleda s obzirom na vremenski rok. Interesantno je to koliko bi više vremena trebalo uložiti za maketu koja bi na oko bila malo bolja.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Uto Kol 28, 2018 8:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlićno
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Uto Kol 28, 2018 3:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala decki.
Felge mozda samo izgledaju presvijetlo jer je slikano pod lampom pa sve bljesti.
Zaboravio sam reci jos nesto, u tih 48 sati koliko je bio deadline, radi spavanja i jela maketarenja je bilo oko 23 sata. Ali obzirom da smo bili dvojica, ajmo rec da je 46 sati otislo na maketu.
Ideja je da ga ponesemo u telford za 2 mjeseca pa da vidimo kako ce golfic od 46 sati maketarenja proci pored onih stotina sati medju konkurencijom Very Happy

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Kol 29, 2018 10:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Low Napisao/la:
...….Ideja je da ga ponesemo u telford za 2 mjeseca pa da vidimo kako ce golfic od 46 sati maketarenja proci pored onih stotina sati medju konkurencijom Very Happy

E to, baš tako!! Cool
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Sri Kol 29, 2018 3:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo, super ideja i izvedba.

Naknadno sam vidio itreba promijenit registraciju. Nađite neku našu. Very Happy
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
nik

Član od: 22 Lip 2017
PorukaUpisano: Sri Kol 29, 2018 11:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moj prijedlog je u crno obojati one gumene/plastične 'čepove' u sredini felgi.
https://www.autoscout24.de/assets/auto/images/model/vw/vw-golf-1/vw-golf-1-m-04.jpg
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma