Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Borbena vozila 1/76

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
gormit

Član od: 21 Lip 2012
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Kol 07, 2018 11:11 am    Naslov poruke: Borbena vozila 1/76 Citiraj ovaj komentar

Nakon 5 godina ponovno pokušavam maketariti. Zanimaju me borbena vozila u mjerilu 1/76. U Zadru i Rijeci pronašao sam tek Wespe i Panzer II. Gdje mogu pronaći širi odabir unut RH?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
carstenjevca

Član od: 21 Sij 2016
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Kol 07, 2018 12:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Revell ima tonu takvih manjih maketa. https://www.scalemates.com/search.php?fkSECTION%5B%5D=Kits&q=1%3A76+revell.
U Hrvatskoj, koliko ja znam, jedino Müller ih prodaje za 60 ili 110/130 kuna. U zadnjih 5 godina sam vidio sljedeće : Panzer II, Wespe, Sherman, T-34/76, Pak 36+Krupp kamion, Jagdpanther, M16, M7 priest, Pak 40 + Half-track

Boldane nisam vidio zadnjih godinu dana
Ki-84 Hayate, Me 262 A-1a, Wirbelwind, Ju 87 G-2 ( 1:48 )
U-boot XXI, Me 323 D-1 (1:144)
Natrag na vrh
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Uto Kol 07, 2018 1:07 pm    Naslov poruke: Re: Borbena vozila 1/76 Citiraj ovaj komentar

Pa potraži i ovdje na forumu, znam da dečki imaju nešto od toga jer mi to uredno nude kada ja tražim oklop/vozila u 1/72 ....

Nego jedno načelno pitanje: zašto se ne prebaciš na vozila u 1/72? Izbor je višestruko širi (danas mislim da još jako rijetki rade makete u 1/76) a samim time je i bolja kvaliteta .... mislim, nije da navodim na svoj mlin, ali gotovo svi (osim nekih 'engleza') su odustali od tog mjerila ....

Vojo Very Happy

gormit Napisao/la:
Nakon 5 godina ponovno pokušavam maketariti. Zanimaju me borbena vozila u mjerilu 1/76. U Zadru i Rijeci pronašao sam tek Wespe i Panzer II. Gdje mogu pronaći širi odabir unut RH?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
gormit

Član od: 21 Lip 2012
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Kol 07, 2018 1:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Počeo sam s 1/76 jer su gotovo dvostruko jeftiniji. Nabavio sam za sada 5 vozila, no još dvojim. Vidio sam u Ri zvezdine 1/72 koji su duplo jeftiniji od revellovih iz mullera. Ne znam samo kakav je odnos kvalitete?
Natrag na vrh
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Uto Kol 07, 2018 4:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hm, ma i ja sam, onomad, pred 50 godina, počeo sa 1/76 .... ali odonda se štošta promijenilo ....

Da, te Revell makete (pretpostavljam da na njih misliš) koje se prodaju po Mülleru su ustvari ex Matchbox makete. Ja sam ih napravio gotovo sve i za ono vrijeme su mi bile genijalne, posebno radi podloga ali i izbora tema, no danas su malo (puno) prevaziđene ....

Što se usporedbe kvalitete između Revella i Zvezde tiče, Revell ima u principu odlične makete, vrlo kvalitetne, s time da neke od njih baš i nisu tako dobre. Posebno mi se čini da su počeli kiksati u zadnje vrijeme .... zato treba obratiti pažnju na to koje makete kupuješ jer su neke isto tako ex Matchbox (ali u 1/72) i te su 'tako-tako', neke su čak i prepakirane Zvezde (na pr. Topol) .... kad se na nešto namjeriš proguglaj malo, vidi i ovdje na forumu, pa se tek onda odluči.

Zvezdine makete su isto tako izvrsne kvalitete, čak i one u 'klik-klak' izvedbi (koje se nude da ih složiš bez ljepljenja) ali imaju jednu manu - ima ih jako malo, još uvijek premalo .... ali i oni rade na tome da ponude svake godine po 3-4 nove makete .... S obzirom na odnos cijena-kvaliteta Zvezda je, po mojem mišljenju, daleko ispred Revella.

A s treće strane, ako malo prošaraš netom, možeš nabaviti jako jako dobre makete po razumnoj cijeni .... stvarno je cijeli svijet jedan veliki dućan - treba se samo znat okrenuti ....

Ili trebaš znati što ustvari želiš slagati (period, tipove vozila, 'nacionalnost' ....) ili, kao ja, malo ispipavati nove proizvođače, bez obzira na 'temu', da vidiš što se sve novo nudi ....

Vojo Very Happy

gormit Napisao/la:
Počeo sam s 1/76 jer su gotovo dvostruko jeftiniji. Nabavio sam za sada 5 vozila, no još dvojim. Vidio sam u Ri zvezdine 1/72 koji su duplo jeftiniji od revellovih iz mullera. Ne znam samo kakav je odnos kvalitete?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Uto Kol 07, 2018 4:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zvezdine 1/72 su snap-fit makete, znači bez ljepljenja. To na stranu, to su dobre makete, zapravo odlične za početnike, te je odnos cijene i kvalitete nenadmašen na tržištu.

Da se nadovežem an Voju, te Zvezde u 1/72, ako bi želio prijeći na to mjerilo, bi bile dobar prvi korak.
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma