Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/35 Pz. IV H (Girls und Panzer - Anko)

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
carstenjevca

Član od: 21 Sij 2016
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Jul 08, 2018 10:25 pm    Naslov poruke: 1/35 Pz. IV H (Girls und Panzer - Anko) Citiraj ovaj komentar

Prije nego kaj ikaj velim o buildu moram napomenuti. Ovo je više-manje 100% normalni Pz IV H build (jedan google search može potvrditi ov) pa sam zato to stavio u ovu skupinu. Kad dođe do baš anime povezanih stvari (jer planiram napraviti tematsku dioramu), preselil bum se tamo Razz

Imam osjećaj da veliki broj Vas nema pojma kaj je to Girls und Panzer pa da objasnim ukratno- To je anime o srednjoškolkama koje se bore u oklopnim vozilima kao dio svog školovanja. Jeste li još više zbunjeni? Da? Niste jedini, ali anime mi je bio dosta zabavan pa sam odlučio da će mi to biti sljedeći projekt.

Koristio sam Tamiya Pz. IV H Early, RB model cijev, Friul gusjenice (još ih nisam sastavio) i Aber Schützen, ali više o njima kasnije.

Ovo je bio prvi put da sam koristio Revell putty i..... nisam baš najsretniji s njim. Mislim da ću se ostaviti toga i nastaviti koristiti Tamiyu ili kit za drvo :V

RB cijev je super, i u usporedbi s ostalim tvrtkama koje rade cijevi, 100 puta bolja u omjeru cijene i kvalitete.

Ostatak kupole je išao bez problema.

Gornji dio trupa također. Klasična Tamiya.

To je to za sada. Znam da nije puno, ali negdje se mora započeti
Ki-84 Hayate, Wirbelwind, Ju 87 G-2 ( 1:48 )
U-boot XXI, Me 323 D-1 (1:144)
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
carstenjevca

PorukaUpisano: Ned Jul 15, 2018 12:24 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jedan tjedan je prošao. I tako sam se ja malo pozabavio sa Schürzenima... Problem je što maketa koju radim koristi miks kasnih i ranih schürzena. Pošto imam staru Pz IV H maketu koju sam napustio, koristio sam nosilice s nje jer Tamiya kit ih nema iz nekog razloga (iako se vide na kutiji O.o)

Znam da nisu poravnane, ali to mi nije sad baš tak i važno jer ih trebam skinuti za farbanje.
Natrag na vrh
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Ned Jul 15, 2018 10:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Schurzeni ni ne moraju biti poravnati, vrlo lako su se ostecivali

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
markica

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Deutschland über alles
PorukaUpisano: Pon Jul 16, 2018 8:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Schurzeni ni ne moraju biti poravnati, vrlo lako su se ostecivali

Curice se tu bore pa je sve ravno Very Happy
carstenjevca

PorukaUpisano: Sub Jul 21, 2018 9:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Napokon je vrijeme za farbanje.. ili nije? Malo preshadinga treba ipak Wink
Iako.. prilično sam siguran da sam ga zaj*bo i da je na krivim mjestima, ali nema problema. Na pogreškama se uči.

Evo panzera sa obezglavljenom zapovjednicom. (Više o njoj kad započnem dioramu)

Schürzeni su bili prva žrtva mog airbrusha. Kao što vidite, dobro sam ih izrešetirao. Originalno sam planirao sve u crno pofarbati, ali sam bio lijen i na kraju sam samo rubove i ovu rupu (i ispod nje) pofarbao u crno, ali to nije bila najpametnija ideja sad kad vidim; najrađe bi sve skinuo ili sve u crno pofarbao.

Ofarbao sam i kotače (?, return rollere) u crno. Oni kasnije idu u panzergrau.

Jedina stvar na kaj mogu biti ponosan su gusjenice. S obzirom na anime, nesmiju biti previše 'zmazane' i mislim da sam uspio kaj sam planirao.

Više nikada neću koristiti plastične (ili nedaj bože vinil) gusjenice. Friulke, iako dosta skupe, su 1000 puta bolje od plastičnih, a i puno su zabavnije za sastavljati i čistiti.

Sljedeća stvar kaj trebam napraviti je pofarbati trup u RAL 8017 (Schokobraun) i kotače u panzergrau (Revell 78 ).
Natrag na vrh
carstenjevca

PorukaUpisano: Uto Jul 24, 2018 4:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako Vas zanima kako napreduje diorama i figure pogledajte temu ovdje - http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=32811
Natrag na vrh
carstenjevca

PorukaUpisano: Čet Jul 26, 2018 11:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Došao je red i na farbanje. Za početak sam odlučio malo experimentirati sa različitim farbama i dobio ovaj čušpajz

Nakon dana sušenja sam pofarbao ostatak tenka u pravu boju

...Zapravo, nisam. Tek nakon sušenja sam skužio "Čekaj, ovo nije /ta/ boja"
Ovako bi zapravo trebalo izgledati https://i.imgur.com/Bav7bbU.png

Nakon jedan dan sušenja sam zmiksao novu farbu. Mislim da sam ju dobro zmiksao, ali nisam 100% siguran jer ne vidim boje baš super

Na slici izgleda malo tamnije nego kaj je

https://i.imgur.com/MkE6sNv.jpg

Evo i Schürzena

i kotača

--
To je to za sada. Još trebam gumu na kotačina napraviti i alate postaviti
Natrag na vrh
carstenjevca

PorukaUpisano: Uto Jul 31, 2018 5:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam imao vremena (niti razloga baš) za slikanje međukoraka pa sam odlučio završiti maketu i tada ju postati. Možete ju naći na linku http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?p=325896#325896
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma