Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bismarck - na trafikama
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
joker

Član od: 18 Ožu 2018
Mjesto: Sesvete
PorukaUpisano: Sri Svi 09, 2018 8:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ma ne, naravno da smo prijatelji. Gedaj, neznam koliko si u drvu radio, ali ima drvo jednu jako jako z..... karakteristiku. To su godovi drveta. Zanimljivo zar ne. E pa ovako, godovi i na letvicama koje mi upotrebljaavamo, uvijek moraju ići u istom pravcu. To rijetko tko zna, a tako sprečavaš rad drveta , bez obzira kako tanko bilo, da se tako izrazim, u kontra smjeru. To sam naučio na vrlo težak način. To je osnova svega. Sjeti se koliko su viška letvica priložili , meni ih je ostalo 60 etak. Slučajno? A ne , to je previše skupa slučajnost, i to nijedna korporacija ne radi. To je tako.
No dobro da ne prodajem pamet.
Ja sam danas završio sa pripremom za prvo bojanje, lijepo išmirglo s vodobrusnim šmirglom, i sada se sve suši do sutra, kada idu najprije dva sloja
laka za čamce kao završna i najtvrđa zaštita, te onda boja ral 7001.
Slike ću dignuti nešto kasnije, a i bacit ću i na you tube filmić, da se vidi.
A onda se bacam na mesing poput ajkule
L.P Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
joker

PorukaUpisano: Sri Svi 09, 2018 8:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Najnormalnije šmirglano, kao auto, voda i vodobrusni papir br 360, i deri.
Ruke mi otpale Wink

A evo i filmić o toj temi

https://youtu.be/2inRT15f17c

joker: poruka promijenjena dana: Pet Svi 11, 2018 1:47 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
zeljko_y

Član od: 30 Svi 2017
Mjesto: veprinac-rijeka
PorukaUpisano: Čet Svi 10, 2018 5:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bome dobro je ispalo za sada. ja na svom jos nosam izbusio rupe za okna. ne stignem jer radim 3 broda na 2 lokacije .
joker

PorukaUpisano: Pet Svi 11, 2018 12:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Filmić u trupu bismarka III

https://youtu.be/OiAjngQfVb8

evo, sada kad se malo posušio, da se vidi kako to izgleda.
Trup je uglavnom gotov, sada jurimo na superstrukturu

Natrag na vrh
joker

PorukaUpisano: Ned Svi 13, 2018 2:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U niskom startu, za početak kompletiranja stražnjeg dijela superstrukture.
Veselje. i naravno , izgubio sam jedan dijelić, kao u zemlju da je propao kotaćić ljevostranog katapulta. Sad ću morati izmišljati toplu vodu, a možda se i nađe negdje dok dođe na red za montažu

Ljutita žena

Natrag na vrh
zeljko_y

PorukaUpisano: Ned Svi 13, 2018 8:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

joker pa naručiš ponovo broj u kojem je taj di na tisku....ja sam davno bio izgubio broj 14 u kojem je doljnji dio krme i frend mi je nazvao i broj je dosao za par dana,u tisku pitaj za taj broj za korisnike i dat ce ti ga. a ako namignes teti pokusaj ju zamoliti da ona nazove
joker

PorukaUpisano: Pon Svi 14, 2018 12:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ma željo, nije problem, to znam, ali zbog jednog malog kotačića, ma j..... mater 42 kune, ma ne isplati se. Ipak sam ja stari modelar, rješit ću ja to.
BTW ako kome treba kompletan , neraspakiran broj 8 od bismarcka nek mi se javi u pm
Natrag na vrh
joker

PorukaUpisano: Uto Svi 15, 2018 6:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

AAAaaahhhhh, konačno stigla oprema nova za farbanje, ono nije da je Iwata, ali odličan airbrush, bar po onome što sam za sad vidio. Odlično izbalansiran,ugodan ruci, sa ručkom(ono žuto) izvrstan osjećaj. Ma za vikend probam pa ću vidjeti šta i kako radi. Dosad sam imao neko kinesko zlo, s ebaya,pa dobiio mlade kad god sam išao nešto raditi. Te malo oće te malo neće, pa pljucka pa..... i poludim i zamolim kolegu u Kanadi da vidi nešto onako osrednje i on pošalje ovo. Malo oskupo ali ......valjda će biti bolji.
Prvi dojam odličan

Natrag na vrh
joker

PorukaUpisano: Sri Svi 16, 2018 4:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

poz
Sada kada je pomalo aktualno farbanje maketa , odnosno makete , malo sam istraživao i pratio raspravu na jednom od podforuma, o takozvanoj vodenoj liniji na Bizmarku. Jedni tvrde da je bila drugi da ne, pa me malo zaintrigiralo, pa sam se bacio u istraživanje. Dakle radi se o onoj tzv crnoj crti između podvodnog dijela trupa, i i nadvodnog. I došao sam do otkrića da su i jedni i drugi u pravu. Zašto.
E sve fotografije sa dokova i pri porinuću Bizmarka , prikazuju trup bez te tzv crne crte, te to daje za pravo onima koji su zastupali tu teoriju. No međutim crna crta je ipak postojala. A nastala je u u zadnjem dokovanju broda neposredno prije izlaska u akciju Rheinubung, gdje je izvučena kao dio maskirnog bojenja, poradi izlaska, te prolaske kroz danskii prolaz na granici leda, te imamo u stvari tri povijesne šeme bojanja Bizmarka.
Crna crta ustvari i nije crna, nego po Njemačkoj klasifikaciji toga vremena" dunkel waffen grau" iliti doslovno tamnooružana siva, što bi bilo nešto kao antracit siva, a kojom je bila obojana i pramac i krma, do lažnog vala, kako bi smanjilo se siluetu broda. Eto do toga sam podatka došao, i sada dakle znamo slijedeće.
Može se birati tri razne šeme bojanja, koje su od povjesnog značaja.
Potražit ću još malo da vidim točne datume, ali neki podatci govore da je imao jednu šemu maskirne boje od izlaska iz fjorda Bergen, do izlaska iz danskog prolaza druga, šema je bila do ulaska u otvoreni Atlantik, a treća odtada do tragićnog kraja.
Dakle, pokušati ću se doćepati datuma i mjesta gdje se mjenjala boja, moguće i u plovidbi
Natrag na vrh
zeljko_y

PorukaUpisano: Sri Svi 16, 2018 9:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bome joker ti dobro krenuo sa BIZMOM. ja mislim da cu raditi samo sa sivom bojom. ne sviđa mi se previse ona crna i bijela na onih par mjesti. nekako me strah da se nece dobro uklopiti. a za tu crnu crtu ja neam pojma ... al imam frenda koji ima bizmarcka u malom prstu pa ce me on savjetovati kako da sta uradim. ipak ja radim jedrenjake a bizmo je uletio eto tako iz znatiželje.
joker

PorukaUpisano: Ned Svi 20, 2018 7:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo, počeli su radovi na super strukturi, i to naravno na najsitnijim dijelovima
iste. Radi se o promatračkim tornjevima, za AA ili ti po naški pzo topništva. Strava i užas, sitno maleno , do bola, pipavo a još me i prsti ne slušaju.
No uglavnom sam uspio, ali to još sada treba malo počistiti kad se do kraja osuši i primi, kako bi se uklonio svaki trag cijenoakrilata, jer u protivnom bi moglo biti i problema sa bojanjem. U svakom slučaju, svakako mora ići najprije primer , pa onda sve ostalo redom.
Ako koga interesira.

Evo tu je i filmić

https://youtu.be/sF24PsmChRw

Natrag na vrh
damacn

Član od: 10 Tra 2012
PorukaUpisano: Čet Svi 31, 2018 5:31 pm    Naslov poruke: Bismarck Citiraj ovaj komentar

24 tjedan posla:
Završena prva oplata, postolje,

Video zapis: https://youtu.be/GT9yKJMUA7k
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
joker

PorukaUpisano: Pon Lip 18, 2018 1:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A evo da se i ja malo pohvalim
Stražnja superstruktura presvučena metalom, i sada se počele pojavljivati nedosljednosti i netočnosti Amatia i njegovih modela. No dobro neke su se stvarčice mogle izbjeći, i tu vidim svoju grešku. Naime ljepio sam super ljepilom, umjesto gelom, i nisam mogao baš korigirati nepravilnosti, što moje, što Amatijeve. Bar će sada biti zanimljivije, dakle, nasitno kitanje pa nasitno šmirglanje i tako to. Ionako nevolim parcijalno lijepiti dijelove nego sačekam da izađu svi za određeni dio, i onda radim, pa sada imam tri tjedna za igru. Vidjet ćemo na kraju što to bude. Postavit ću slikice, a ove sada pokazuju te greške, i filmić je tu, pa ako ko ima kakav "pomoćni "komentar , pretvorih se u uho
Inače slike su još dosta loše kao i film, nikako da mi dođe sva oprema pa da sve bude kak se šika, rekli bi zagorci Twisted Evil

https://www.youtube.com/watch?v=B8A2Bvp_CZM
Natrag na vrh
damacn

Član od: 10 Tra 2012
PorukaUpisano: Pet Lip 29, 2018 5:08 pm    Naslov poruke: bismarck Citiraj ovaj komentar

Pomalo raduckam na ovom losem vremenu
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
zeljko_tg

Član od: 26 Stu 2013
PorukaUpisano: Uto Jul 03, 2018 4:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo da se i ja malo pofalim napretkom u izgradnji.

https://youtu.be/dYHUHHfP818
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed
Stranica 7/8

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma