Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Alfa Romeo 158 'Alfetta'

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Pon Svi 14, 2018 8:23 pm    Naslov poruke: Alfa Romeo 158 'Alfetta' Citiraj ovaj komentar

u ovo malo slobodnog vremena sto imam nisam jos uspio poslikati zavrsenu Cudu, ali nalazim vremena za zapoceti novi projekt.
znam da sam trubio kako mi se slaze interceptor (i jos uvijek mi se slaze, ali...), nabrijavo sam se na abarth fiću, ali nekako, po povratku iz belgije i Louwman muzeja, ne mogu ne slozit ovu Alfu.
jos uvijek sam pod dojmom onoga sto sam tamo vidio, a najvise su me se dojmile formule iz 50-ih.
doduse, nisu imali alfu, ali i ferrariji su bili zadovoljavajuci Very Happy

i tako, po povratku doma, nekako sam najprije htio alfu.
sto reci o samoj maketi? ukratko, nista dobro.
svi su dijelovi na broju, ali fale dijelovi velicine akumulatora. ja ne znam tko je injžinjirao ovu maketu, ali skrečat se moze do preksutra. kotaci su daleko najslabiji dio makete, odljeveni su skupa sa felgama pa razlomljeni okomito, popola. tako da bi bilo jako tesko to kitat i narezat gaznu povrsinu gume.
dugo sam trazio zamjenu za kotace, razmisljao o nabavci nekih rezinskih iz amerike, ali nisam siguran koliko bi oni pasali, promjerom. a skupo za popizdit.
tako da sam zamjenu nasao u novom reizdanju od hellera, njihov talbot lago gp je iz istog perioda, ali ga je netko tokom vremena malo unaprijedio, tako da su barem gume - gumene.
inace su obje makete originalno od smera, na alfi je cak u dno otisnut logo smera, iako je kutija nova i pise misterkit. plastika je ocito prepakirani stari smer, tko zna koliko ih jos ima odstancanih negdje po skladistima.
i tako sam ja nabavio tog talbota, prvenstveno radi kotaca, ali jos ce se stosta dat iskoristit, alfa je prazna ko dzep

za sad sam radio na karburatoru, koji fali u maketi. ne kao dio koji nedostaje jer se izgubio, nego jednostavno fali, nisu ga napravili Very Happy
cijev dovoda zraka je ugrubo napravljena jer je takodjer nije bilo u maketi, novi nosaci motora su gotovi, jos neki dijelovi motora pripasani. i kotaci su sjeli, puno bolji nego smerovi.
ima jos hrpa pinholova za rijesit, vozacki prostor, cjevasti okvir oko motora... posla do bozica Very Happy al nastojat cu ovo rijesit do 11.11., mozda, u nekoj alternativnoj stvarnosti, bi ju mogao povest na let... Very Happy Cool

slike su mobitelom pod lampom, ne ljutite se-

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Pon Svi 14, 2018 11:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prekrasan auto, baš pratim
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
to-mek

Član od: 21 Ožu 2008
Mjesto: Krušljevo Selo, Oroslavje
PorukaUpisano: Čet Svi 17, 2018 7:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zanimljivo, šteta što su auti do 50-ih slabo pokriveni maketama. Meni je želja složiti Alfu 8C 2900b. Čini mi se da je najveći problem prednji grill koji je ovdje zatvoren, a na pravom je napravljen od puno tankih limova.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Svi 17, 2018 10:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, maketa malo krampasto zgleda, bit će tu posla Confused
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Pet Svi 18, 2018 8:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, grill je zatvoren a treba biti od tankih limova.
Nadam se da cu to uspjet sa washom rijesit jer sam vidio pokusaje da se to napravi od tankog stirena, ali jednostavno ne vrijedi. Izgleda gore nego da nije uopce dirano
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma