Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Prvi tenk "Velikog Domovinskog rata"- opet!

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
T34

Član od: 20 Ruj 2010
Mjesto: Dalmacija
PorukaUpisano: Ned Ožu 18, 2018 2:57 am    Naslov poruke: Prvi tenk "Velikog Domovinskog rata"- opet! Citiraj ovaj komentar

Odnosno"Zvezda" T-34/85 (stari "Italeri" ako mlađi ne znaju) u 1/35, dugooo ostala sa strane, pa eto da i taj "duh prošlosti" odložim na policu. Pošto su mi sve slike iz projekata u radu ostale na Photobucketu, stavit ću par prije boje...

U maketu je uloženo puno truda, mijenjano je mnogo toga, ima dijelova sa "Dragona" (far, sirena, alatna kutija, cijev), iz izvrsnih novih "Academy" Tetki uzeo sam bačve i nosače istih, "Tamiya" periskope vozača, cijev mitraljeza je kupovna, prozirno stakalce fara sam negdje iskopao...malo stirena, miliputa i žice s moje strane, što bi bilo uvreda pred ozbiljnijim maketarima nazvati samogradnjom ali eto, bilo je nužno i tih par sitnica... "Friul" gusjenice, "Eureka XXL" sajle, kupovna antena i par boltova i to je manje više to...

Od krupnijih nedostataka makete trebalo je poklopce osovina dovesti u red (stršali su van oboda kotača), ostalo manje više...maketa iz kutije ionako ne zadovoljava ikog iole ambicioznijeg...

Weathering minimalan, samo slikarska ulja, airbrush, kombinacija raznih washeva i filtera itd...meni se tako sviđa a uostalom moje makete idu u vitrinu, pa smatram trud oko toga dostatnim.

Boja je LC, kao i završni polumat lak.
Malo sam zahrđao - potkralo mi se zbog teksture na kupoli i malo silveringa na decalu broja, par spojeva nije ispalo najsretnije, ali na kraju se to jedva primjećuje.
Volim ove stare jednostavne makete, i imam ih još par u stashu...ostale desetine su sve fini modeli, uz obavezne workable gusjenice, cijevi i slične jednostavne ali funkcionalne dodatke...nikada nisam volio rad sa PE dijelovima, i mislim da mogu mirne duše reći kako je pred vama prosječan, u trenucima dobrog raspoloženja možda i dobar "kućni uradak", ali i ništa više od toga...kako izgledaju profi radovi, na forumu Bogu hvala ne nedostaje primjera...No u ovo doba basnoslovnih cijena možda će ova maketica - kod nas česta a košta kao kompleksnija metalna cijev u istom mjerilu, privući koje radoznalo oko...

Ps. slikano je mobitelom, prosječnim, još sam slike smanjio i optimizirao kao da smo u doba Carneta (navika) i toliko efekata se izgubilo...ili se ne vidi ili je izgubilo na atraktivnosti...

Ispričavam se na zastavi SSSR-a - ograđujem se od ikakvih ideoloških konotacija, mada srednji tenk T-34 za mene ima izuzetno značenje i predstavlja davni razlog što sam se uopće uhvatio maketarstva a uveo me evo već drugu godinu i u divan svijet ruskog jezika...Inače, natpis na kupoli "za mog oca" posvećujem svima Vama, lijepi pozz,

Andro.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Ned Ožu 18, 2018 5:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sovjet krasna tetka druže A, nisam zna da će tako brzo finiji radovi ići. Ko prava.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Ožu 18, 2018 11:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

"Tetka" sa dušom. Dobar si Andro , dobar.

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Ned Ožu 18, 2018 12:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve je OK, maketa super, stvarno je krasna, ali naslov je krivi!

Kakav veliki domovinski rat? Ako misliš na rat u Sovjetskom Savezu 1941. do 1945 onda je to Veliki Otadžbinski rat ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
CCCP

Član od: 14 Ožu 2009
PorukaUpisano: Ned Ožu 18, 2018 1:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je ispala super, samo jel' se to meni čini ili si zaboravio pokitat spoj stražnje oklopne ploče i tupa(kod blatobrana)? Vidim da imaš par milimetara crnog, šteta da tako ostane kad si uližio toliko truda.
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Ned Ožu 18, 2018 2:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan.

Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Ožu 18, 2018 4:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobra "Tetka"
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Ožu 19, 2018 3:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nice Very Happy

Lijepo je da te je opet primilo maketarenje Very Happy
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Pon Ožu 19, 2018 10:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlićan
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Ožu 19, 2018 12:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlična tetka druže! Wink

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Ožu 19, 2018 8:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dvije makete od Andre u ovoj godini na forumu!!!! Pa što će to reč! Shocked
Neka, neka, jako dobor!
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Uto Ožu 20, 2018 12:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je lijepa. Vrlo atraktivna.
Ovaj natpis "Za mog oca" mi je baš fora.
Jedino mi je boja po slikama više JNA SMB, a ne ruska 4BO.
No najbolje su mi one prve fotke u "zlatnom" primjeru.
Kao osobni Gadafijev Very Happy .
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma