Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Revell 1/72 Tiger II

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
marin_001

Član od: 26 Velj 2018
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Ožu 08, 2018 7:47 pm    Naslov poruke: Revell 1/72 Tiger II Citiraj ovaj komentar

Ovo je moja prva "dovršena" maketa, napravljena prije par mjeseci ali nikako mi nije sjela 100% pa sam se odlučio na dorade. Neke od dorada su ručke na poklopcima koje se na slikama i ne vide baš, nosači za rezervne tračnice na kupoli, raznorazni varovi, zaštite poviše motora (zaštite nisu kao kupovne ali je meni realnije čak i sa ovim nego bez ičega) i rezanje zaštite za tračnice - otvoreni djelovi nisu trenutno obojani ali neće ostati ovako čisti i žuti kao sada. Imam uglavnom još posla oko bojanja i prljanja ali što se tiče slaganja, taj dio je gotov.
Maketa je kupljena nakon što sam pročitao Vojinu recenziju - Vojo hvala na objašnjenju za sastavljanje gusjenica Cool , da nije bilo toga tko zna kako bi ja to sprčkao. Maketa je bojana po sastavnici, zapadna fronta 45. god i nije baš da sam bio oduševljen, em je dunkelgelb bila previše dunkel, em je ziegelrot bila previše ziegel Cekic u glavu Naravno, nije pomoglo ni to što je maketa bojana kistom plus što mi je to općenito bilo prvo bojanje maketa. Boja me najviše kopkala i nedavno sam na youtubeu našao jednog Tigera II za zimskom kamuflažom koja je bila poprilično isprana i od tu sam dobio ideju za prepravak boje. Iskreno, ne znam je li povijesno točno ali ja sam puno zadovoljniji. Tenk ima i svoju podlogu, ona je isto na prepravcima i objavit ću je kada sve bude završeno.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Čet Ožu 08, 2018 8:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Eee, ovo se već zovu prave slike .... konačno se vidi kako si napravio i obojao maketu.

Meni se čini da ti je ovo do sad najbolje napravljena i pobojana maketa .... bravo.

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
marin_001

PorukaUpisano: Pet Ožu 09, 2018 10:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fotoaparat i pozicija za slikavanje su učini svoje Cool Vojo, i meni se čini da je najbolja, nekako sam je slagao sa najviše gušta. Nadam se uhvatiti vremena i preselit je u završene makete kroz neko skoro vrijeme
Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Sub Ožu 10, 2018 8:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uh Marine išao si odmah sa zimskim slojem ispranim preko osnovnog, a to je dosta teško da ispadne realistično. Za početak probaj samo osnovnu shemu. Moj tip razrijedi boje malo probaj rađe iz par ruku obojat.

Inaće kad dogovorimi sastanak, zovem te.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
marin_001

PorukaUpisano: Pon Ožu 12, 2018 10:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrsa, znam da sam išao malo prekomplicirano za sami početak ali ovo izgleda puno bolje nego što je bilo bez bijelog sloja. Boju sa makete sam skidao 2 puta a za treći nisam imao živaca Very Happy U međuvremenu sam shvatio kako boju treba razrijediti pa mislim da dalje neće biti problema.
Što se tiče sastanka - ja sam za pa se javi kad dogovorite termin.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma