Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Yak-1, Brengun 1/72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Čet Velj 08, 2018 5:33 pm    Naslov poruke: Yak-1, Brengun 1/72 Citiraj ovaj komentar

Dobar dan svima.

Juče sam počeo da radim na ovoj maketi. Na ramovima to sve izgleda lijepo, detalji nisu loši za 1/72. U kutiji se dobije mali PE i malo rezina, da se maketa dodatno obogati. Ja sam samo dodao pojaseve od Tamiya trake.

Što se tiče sklapanja, to je već druga priča. Na dvije makete (Bilek MiG-19 i A-Model MiG-9) imao sam više, ali malo više problema da uklopim kokpit i sastavim polutke.

Kao što vidite, zazor među polutkama ispred kabine je 2mm i ako želite da poklopac kabine "lijepo" legne na svoje mjesto, tako morate i da ostavite. Naravno zazor će biti popunjen stirenom.

Boje će biti Akan. Za kabinu sam koristio A-14 Steel Grey. Planiram da radim avion Lidije Litvjak i tu imam malu dilemu. Da li je broj 44 bio žute ili bijele boje? Hvala.

Lijep pozdrav svima!

Mladen.
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Velj 09, 2018 9:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nadao sam se da će ovo napokon biti dobar Yak-1 za slaganje,al eto vidim da i na njemu ima zabave...
Fredi

Član od: 21 Stu 2017
Mjesto: Sombor
PorukaUpisano: Pet Velj 09, 2018 10:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U ovakvim slucajevima se covek zapita, dali proizvodjac isproba da sastavi maketu i jel mu podje za rukom da to odradi kako valja, a bez da proba da ispravi kalup kad vidi koliko ima nedostataka? Svakako kolega pratim rad i zelim da sto manje kidas zivce.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

PorukaUpisano: Pet Velj 09, 2018 11:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala vam.

Ma nije ovo strašno, ali ipak sam mislio pošto je maketa novijeg datuma, da će biti lakša za rad.

Drago mi je da pratite Wink

Pozdrav,
Mladen.
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Pet Velj 09, 2018 12:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zašto bi maketa bila drukčija od originala? hehe. Svaka čast na trudu, baš mi je draga tema. pratim
Natrag na vrh
u-boat

PorukaUpisano: Pon Velj 12, 2018 11:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro jutro.

Što se tiče broja "44" biće žute boje. Pošto nemam dekale, moraću da farbam.

Siguran sam da na prethodne tri makete nisam koristio gita, koliko na ovoj. Mora da se odradi svaki spoj. Plastika je krta i lako puca, tako da sam sve sitne dijelove skidao PE pilama. Neke stvari slolidno nalegnu na svoje mjesto, a neke nikako! Dijelovi PE seta sa donje strne postavljeni bez problema.

Ima još posla prije prajmera.

Pitanje, kojom bojom da odradim kutije stajnog trapa? Vidim da ih ima u boji šeme sa donje strane (svijetlo plave) ali vidim da kolege rade i u sivoj boji (možda Steel Grey kao i kokpit)?

Pozdrav svima,
Mladen.
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Velj 12, 2018 11:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo! Moj tip makete. Pratim!
u-boat

PorukaUpisano: Čet Velj 22, 2018 11:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zdravo svima.

Hvala Antune i drago mi je da pratiš Wink

Mali nastavak. Poklopac kabine je dat iz tri dijela i jedva sam ga uklopio. Morao sam da šmirglam srednji dio da bi se mogao postaviti između prednjeg i zadnjeg dijela. Prajmer sivom, pa žuta za "44". Brojevi odrađene uz pomoć "kućnih" maski. Nije ispalo loše za prvi put, ali moglo je i bolje.

Boje su Akan. Gornja strana AMT-4 (73001) i AMT-12 (73045) dole AMT-7 (73002). Koristio sam 70% alkohol da ih razriejdim i dobro je išlo. Lak Gunze. Dekali su fino legli, nisam imao problema.

Toliko za ovaj put.

Pozdrav svima,
Mladen.
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Čet Velj 22, 2018 12:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan!
Aces High

Član od: 02 Lip 2009
Mjesto: Đakovo
PorukaUpisano: Sri Velj 28, 2018 8:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked
You sicko!
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma