Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Boje-zastitno ulje

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Ned Velj 18, 2018 11:58 pm    Naslov poruke: Boje-zastitno ulje Citiraj ovaj komentar

Imam dosta starih boja,nebitno akril ili uljana i jos su u vrhunskom stanju iako su slabo tekuce uglavnom su kao pasta i nakon rjedenja savrseno funkcioniraju,svaka od njih ima na povrsinskom sloju nekakvu emulziju koja mi izgleda kao neko zastitno ulje ili sl,zna li netko sta je ta tekucina i kako do nje
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Pon Velj 19, 2018 12:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nebi vise nazvao boju koja je u pasta obliku vrhunskom...

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 19, 2018 10:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zanimljivo pitanje ,i mene to zanima...
Lisec nisu možda više vrhunske ,ali se sa njima još da raditi kistom...
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Pon Velj 19, 2018 11:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Radim bez problema i s zracnim kistom,nikakav granulat u njima,ali zelio bi da ih sacuvam jer od kad kupujem nove imam strasna razocarenja s nekim serijama i njihovim kvalitetom pogotovo s obicnim kistom
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pon Velj 19, 2018 11:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo išao proguglati pa mijenjam post Cool

Dakle enamelke (vjerujem da se o njima radi, pretpostavljam stare dobre Humbroll, imam takvih kojima se ne zna godina proizvodnje ali uz razumno razrijeđivanje bolje od nekih novih)

Vjerovatno je isparilo otapalo, ostao je samo vezni materijal (uljasto) i pigment.

Evo što sam našao o tome, ako ti pomogne, nisam prevodio da me Google prevoditelj ne odvede u krivom smijeru

"Modelling enamels have an oil binder and spirit based liquid (white spirit or turpentine). I use the term ‘Modellilng Enamel’ on purpose to distinguish them from the normal enamel paints that are glossy paints used to cover kitchen appliances and often hardened in a kiln. Modelling enamals are quite different as they are air-drying and can be either a glossy or matt/flat finish. Modelling enamels are really thinned down oil paints and can generally be mixed successfully with oil paints."

Kako me zanimalo malo sam Guglao i našao da su uglavnom ta "ljepila"- binderi ili laneno ulje ili alkidi

Ako ti može pomoći ovo
https://www.vms-supplies.com/pigment-expert-picker
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma