Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

VW Samba Bus by Revell

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
davor6

Član od: 03 Sij 2018
PorukaUpisano: Sub Sij 06, 2018 4:40 pm    Naslov poruke: VW Samba Bus by Revell Citiraj ovaj komentar

pozdrav,

ovo je projekt na kojem trenutno krećem raditi. Još uvijek je sve spojeno nisam ništa dirao. S obzirom da ne posjedujem airbrush sve planiram raditi sa kistom. Koliko sam istraživao za taj pothvat mi je najbolje koristiti emaijl boje jer se sporo suše pa su tragovi kista minimalnu u odnosu na akrilne boje.

Moje glavno pitanje je kako nanijeti baznu boju? razmišljao sam o Revell baznom spreju ali je on akrilni, a te dvije boze se ne mogu miješati. Vrlo rado ću poslušati i vaše prijedloge.

slike:

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Ned Sij 07, 2018 6:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nisam nikad koristio bas taj revellov primer, ali nema veze sto je akrilni, a poslje ces koristiti uljne (enamel) boje
cak je pozeljno prilikom izrade makete koristiti drugacije baze u postupku jer se tako sprecava da otapalo u trenutnoj boji ili laku kojeg koristis reagira sa prethodno nanesenim suhim slojem boje ili laka
jel ti je to prva maketa? nisi si bas odabrao neku laganu, moram ti rec Very Happy
al dobro, polako samo. sto god ne znas ili nisi siguran, pitaj Palac gore

PorukaUpisano: Pon Sij 08, 2018 10:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zapravo nije prva, druga je, ali s prvom bas i nisam zadovoljan te ju planiram ponovno odraditi. Prva je isto do Revella Opel GT.

Da li prvo spojim karoseriju te onda rijesim primer i lakiranje ili sve posebno pa na kraju pospajam? dobio sam i od revella ljepilo s iglicom, je li to dovoljno dobro za spajat karoseriju, jer mi na GT-u bas i nije lovilo dobro.
Natrag na vrh
Low
Gazda
PorukaUpisano: Pon Sij 08, 2018 12:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro promotri sastavnicu, a i malo proguglaj na netu, potrazi negdje izradu takve sambe pa zakljuci sto je bolje.
Savjetovao bih ti da body prvo sastavis pa tek onda farbas, ali nisam radio tu maketu pa ne mogu bit siguran, da li je to zbog nekih koraka u radu nepozeljno.
Ali svakako pazi da su ti spojevi dobri, revell ljepilo je preslabo za to, mislim da ga malo ljudi koristi
Ako si u mogucnosti nabavi tamiya extra thin ljepilo

PorukaUpisano: Pon Sij 08, 2018 10:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super, hvala na savjetima. S obzirom da tamiya ima samo preko webshopa, ima li netko iskustva s ovim, s obzrom da ga ima u mueller-u:

http://www.scalemodelguide.com/wp-content/uploads/2012/07/Material-Contacta_Special.jpg
Natrag na vrh
Mario

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Zagreb-Lučko
PorukaUpisano: Uto Sij 09, 2018 9:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

davor6 Napisao/la:
super, hvala na savjetima. S obzirom da tamiya ima samo preko webshopa, ima li netko iskustva s ovim, s obzrom da ga ima u mueller-u:

http://www.scalemodelguide.com/wp-content/uploads/2012/07/Material-Contacta_Special.jpg

Uh,paučina od ljepila za prozirne dijelove,uglavnom ok ,ali treba iskustva u radnji sa tim ljepilom.Uglavnom služi večinom za prozirne dijelove Wink

Visit my page:"MT-Style"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
davor6

PorukaUpisano: Sri Sij 10, 2018 2:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala na info.

a sada dva "glupa" pitanja. S obzirom da ću ga bojati s enamel bojom s kistom (koja navodno ostavlja manje tragove kista zbog sporog susenja?), mogu li kasnije kada se sve dobro posusi preci sve s prozirnim sprejom i ispolirati, hoce li to dodatno ubiti tragove kista?

i jos jedno vezano uz ljepilo, pokusati cu prvo nabaviti ovo od tamiye, ako se upotrijebi super lijepo za plastiku, on ce sigurno iscuriti sa strane, mogu ja to normalno pobrusiti da se ne vidi to sto je iscurilo?
Natrag na vrh
Mario

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Zagreb-Lučko
PorukaUpisano: Pet Sij 12, 2018 11:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

davor6 Napisao/la:
hvala na info.

a sada dva "glupa" pitanja. S obzirom da ću ga bojati s enamel bojom s kistom (koja navodno ostavlja manje tragove kista zbog sporog susenja?), mogu li kasnije kada se sve dobro posusi preci sve s prozirnim sprejom i ispolirati, hoce li to dodatno ubiti tragove kista?

i jos jedno vezano uz ljepilo, pokusati cu prvo nabaviti ovo od tamiye, ako se upotrijebi super lijepo za plastiku, on ce sigurno iscuriti sa strane, mogu ja to normalno pobrusiti da se ne vidi to sto je iscurilo?

Možeš poslije bojanja prvo sa nafinijim vodobrusnim papirom što lakše proči sve neravnine i onda će to bezbojni gloss ili mat lak to pokriti tako da se skoro ništa neće primjetiti.Eto toliko ukratko,vježbaj na komadu plastike(telefonska kartica i slični) Wink

Visit my page:"MT-Style"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Low
Gazda
PorukaUpisano: Ned Sij 21, 2018 8:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako namjeravas lakirati maketu, obavezno pazi da to radis sa akril lakom u spreju. Obzirom da farbas enamel bojom, lak ti mora biti akrilni inace ces imati reakciju sa bojom i propade ti trud.

A sto se tice ljepljenja i smirglanja, naravno da mozes visak osmirglati

PorukaUpisano: Uto Sij 30, 2018 4:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sada se učim na Ducati modelu kojeg imam doma, ovih dana ću postaviti temu da se vidi kako to ide s kistom i kako srediti nedostatke neke.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma